Brąz Pawła Włodyki na słoweńskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu

Paweł Włodyka z IKS Jeziora Tarnobrzeg wywalczył brązowy medal na zawodach z cyklu ITTF Slovenia Para Open 2023. Te największe europejskie zawody dla niepełnosprawnych tenisistów, były jednocześnie jednym z turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Paryżu.

W Słowenii rywalizowało ponad 400 zawodników z 53 krajów w tym reprezentacja Polski a w niej dwóch zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Paweł Włodyka w grze podwójnej mieszanej w parze z Magdaleną Pawłasek Start Zielona Góra zdobyli brązowe medale. Pokonali oni 3:1 Gabriel DE OLIVEIRA ANTUNES / Danielle RAUEN z Brazylii, 3:2 Ivan MAI/Marharyta SALTANOVSKA z Ukrainy oraz przegrali 1:3 Hao LIAN/ Meng LIU z Chin.
W meczu o wejście do finału ulegli kolejnemu mikstowi z Chin Chunxiao HOU / Yufei FAN 1:3.

Drugi zawodnik IKS- u Maciej Nalepka w turnieju indywidualnym w klasie 3 wózki pokonał 3:0 Francuza Francois GEULJANS, przegrał 1:3 z Koreańczykiem Yeongjin JANG oraz wygrał 3:0 z Austriakiem Marc GRAF.
Następnie w 1/16 pokonał po świetnej grze 3:0 Szweda Carl Alexander Mattias OHGREN, w meczu o wejście do strefy medalowej przegrał 1:3 z Amerykaninem Jenson VAN EMBURGH i zajął 5 -8 miejsce.

– Już od 26-28 maja kolejna impreza zaliczana do kwalifikacji paralimpijskich do Igrzysk w Paryżu czyli ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie – informuje Rajmund Zięba, prezes IKS Jeziora Tarnobrzeg.

– Wcześniej jednak od 20 do 25 maja odbędzie się zgrupowanie Reprezentacji Polski przed tym turniejem w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie,w którym weźmie udział 6-ciu reprezentantów IKS JEZIORO Tarnobrzeg (Nalepka, Rogowski, Chamot, Matejek, Sowa, Włodyka)

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content