Ile powinno się wydać na pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny są szczególnym wydarzeniem w życiu zakochanych. Stanowią obietnicę życia, spędzonego razem i są okresem przygotowań do złożenia sobie nawzajem sakramentalnego “tak”. Jednak czy pierścionek, wręczony ukochanej osobie z tej okazji, jest wyznacznikiem uczuć? Czy powinien być kosztowny, a nawet nadwyrężać budżet?

Co symbolizują pierścionki zaręczynowe?

Wielu z nas lubi nadawać przedmiotom szczególne znaczenie. Nie inaczej jest z pierścionkami zaręczynowymi. Chcemy, aby były one symbolem przyszłego, wspólnego życia dwojga osób. Choć zwyczaj wręczania biżuterii pochodzi już od starożytności, to historii początków wręczania ich sobie, z konkretnym zamiarem małżeńskim, należy szukać w średniowieczu. To właśnie papież Innocenty III przyczynił się do spopularyzowania tego zachowania. Narzucił prawo, wedle którego osoby chcące wziąć ślub, powinny odpowiednio się do niego przygotowań. Okres ten nazwano narzeczeństwem. Pierścionki zaręczynowe szybko stały się oznaczeniem, że dana kobieta przygotowuje do ważnego okresu.

Ile pieniędzy należy wydać na pierścionek zaręczynowy?

Zwyczajowo przyjęto, że na te pierścionki powinno wydać się równowartość jednej – do dwóch – miesięcznej pensji. Jeśli decydujesz się na to rozwiązanie, to pamiętaj, że lepiej oszczędzać przez jakiś czas niż specjalnie zapożyczać się na tę okazję. Pierścionki zaręczynowe Jubiler Katowice są dostępne w wielu wariantach. Tych zarówno ekskluzywniejszych, jak i  dostosowanych do miłośników minimalizmu. Dzięki temu z łatwością każdy może znaleźć wariant, który będzie dostosowany zarówno do budżetu, jak i do gustu. Jubiler Katowice cieszy się wyjątkową renomą i zadowoleniem klientów.

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

Niekiedy cena biżuteria może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Wahania z przedziału kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy nie są żadną nowością w sklepach jubilerskich. Na cenę wpływają przede wszystkim materiały – w tym i rodzaj złota, jego próba oraz typy (oraz ich wielkość i ilość) kamieni szlachetnych. Najczęściej do ozdabiania pierścionków zaręczynowych się używa:

  • diamentów,
  • szafirów,
  • szmaragdów,
  • rubinów,
  • ametystów.

Niewskazane jest sięganie, w tak ważnej okazji, po cyrkonie. To syntetyczne produkty o znacznie niższej trwałości. Kupując pierścionek zaręczynowy, postaw przede wszystkim na naturalne, dekoracyjne elementy.

Co wziąć pod uwagę, kupując pierścionek zaręczynowy?

Pamiętaj, aby zawczasu sprecyzować kwotę, za którą pragniesz kupić pierścionek i ściśle się jej trzymać. Wartościową wskazówką będzie też wzięcie pod uwagę gustu osoby, której przyjdzie go nosić. Subtelne i z klasą, o niewielkich oczkach z kamieni szlachetnych? A może bogate zdobienia i ogromne dodatki? Nie zapominaj także o odpowiednim rozmiarze. Warto w tym celu zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka, który często nosi ukochana osoba. Inną opcją będzie także zaniesienie go do jubilera. Specjalista z łatwością zdejmie próbę i dopasuje ją do stworzenia konkretnego, zaręczynowego modelu.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kochanek
18 dni temu

gora 25 zlociszy

Łysy
18 dni temu
Reply to  kochanek

Racja baby to materialistki i nie warto na nie wydawać pieniędzy

Mateusz
17 dni temu

W dzisiejszych czasach to się żyje na kocia łape a nie bawi w zaręczyny i żeniaczke a statystyki mówią że z roku na rok rozwodów jest coraz więcej

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content