Praca dla opiekunek – dlaczego opiekunki z Polski jadą do Niemiec?

Jak pokazują dane, każdego roku nawet dwieście tysięcy osób wyjeżdża z Polski do Niemiec, by w kraju naszych zachodnich sąsiadów pracować jako opiekunka osób starszych. Gołym okiem widać zatem, że praca w opiece w Berlinie, Monachium czy Stuttgarcie cieszy się niezwykle dużą popularnością. Dlaczego praca dla opiekunek w Niemczech jest dla Polek tak atrakcyjna?

Praca dla opiekunek w Niemczech – korzyści

Opieka nad osobami starszymi często bywa zadaniem wymagającym – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dlaczego zatem praca w tym zawodzie poza granicami Polski cieszy się tak dużą popularnością? Powodów jest przynajmniej kilka:

  • korzyści finansowe – nie oszukujmy się, aspekt finansowy często jest decydujący dla osób, które wyjeżdżają do pracy za granicę. Średnie wynagrodzenie opiekunki seniora w Polsce wynosi nieco ponad 3600 złotych brutto miesięcznie. Z kolei patrząc na oferty pracy publikowane na stronach takich jak https://caringpersonnel.pl/oferty-pracy, widać, że opiekunka seniorów w Niemczech może liczyć na zarobki rzędu 1500-1800 euro netto miesięcznie, czyli – w najbardziej optymistycznym scenariuszu – ponad 8000 złotych na rękę;
  • możliwość nauki języka niemieckiego – oczywiście, jadąc do Niemiec do pracy, podstawy języka niemieckiego trzeba znać. Jednak taki wyjazd to doskonała szansa na poprawienie zdolności językowych, które mogą przydać się również w Polsce;
  • możliwość zdobycia nowych doświadczeń – …zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Nawet kilkunastotygodniowy pobyt w Niemczech to szansa na poznanie innej kultury i spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy.

Opieka osób starszych w Niemczech – jak zorganizować wyjazd?

Jeżeli interesuje Cię opieka osób starszych w Niemczech, zasadniczo możesz taki wyjazd zorganizować na jeden z dwóch sposobów: na własną rękę lub korzystając z pomocy organizacji pośredniczącej między pracodawcami i pracownikami. My polecamy to drugie rozwiązanie, ponieważ wówczas z Twoich barków spada wiele obowiązków: organizacja zajmuje się zarówno warunkami umowy i formalnościami, jak i transportem do Niemiec i powrotnym do Polski.

Oferty pracy Caring Personnel

Jesteś zainteresowana pracą w Niemczech jako opiekunka? Zobacz oferty pracy Caring Personnel na stronie caringpersonnel.pl, gdzie publikowane są zlecenia zarówno dla doświadczonych opiekunek, jak i tych, które planują dopiero pierwszy wyjazd za granicę w celach zawodowych. Na tej stronie łatwo znajdziesz ofertę, która odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom – zarówno finansowym, jak i lokalizacyjnym czy związanym z warunkami zakwaterowania.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content