Co może dać ci terapia?

Chociaż dzieci alkoholików i z rodzin dysfunkcyjnych często wstydzą się swoich problemów lub po prostu je umniejszają, to jednak w ich przypadku, tak samo jak w przypadku osób, które doświadczyły porzucenia przez partnera, dobrze sprawdzi się odpowiednia terapia. Trudności, z jakimi mierzą się na co dzień te grupy, często są przytłaczające i przeszkadzają im w normalnym funkcjonowaniu. Jak jednak w końcu przełamać się i iść do terapeuty? Dla kogo lepsza może okazać się terapia grupowa, a kto bardziej skorzysta z terapii indywidualnej?

1. W jakich przypadkach przyda się terapia indywidualna i grupowa?

2. Terapia DDA/DDD – czego można się po niej spodziewać, na czym polega?

3. Gdzie znaleźć dobrych specjalistów zajmujących się terapiami DDA/DDD i terapiami po rozstaniu?

W jakich przypadkach przyda się terapia indywidualna i grupowa?

Zarówno terapia grupowa, jak i ta indywidualna mają różne, unikatowe korzyści, które dają osobom, które zdecydują się na przystąpienie do nich. W terapiach indywidualnych można skupić się na konkretnych problemach psychicznych, podejście jest bardziej spersonalizowane a całość zachowana jest pomiędzy terapeutą a pacjentem. Z kolei terapia grupowa to miejsce, w którym można usłyszeć o problemach innych (często podobnych do naszych problemów), doświadczyć nowych punktów widzenia, nauczyć się empatii a także nauczyć się wielu rzeczy od innych. 

Terapia DDA/DDD – czego można się po niej spodziewać, na czym polega?

Zarówno terapia DDA jak i DDD skupia się przede wszystkim na osobach dorosłych, które wyrosły w rodzinach alkoholowych i dysfunkcyjnych i które z tego powodu mierzą się z najróżniejszymi traumami i problemami. Na takiej terapii nacisk kładzie się przede wszystkim na znalezieniu problemu, głębokiej pracy nad sobą i rozbiciu przekonań, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Na terapii też zaczyna się naukę nowych, zdrowych nawyków a także budowę zdrowych relacji. 

Gdzie znaleźć dobrych specjalistów zajmujących się terapiami DDA/DDD i terapiami po rozstaniu?

Mieszkając w Warszawie masz mnóstwo opcji terapeutycznych do wyboru – warto jednak poświęcić chwilę, aby wybrać dla siebie takie zajęcia, które będą skrojone na miarę i przygotowane dla osób właśnie z takimi problemami, z jakimi się mierzysz. Na stronie https://rodzinaodnowa.waw.pl/ znajdziesz dom terapii, skupiającej się na zagadnieniach takich właśnie, jak DDA, DDD, terapia par, terapia umiejętności społecznych czy terapia po rozstaniu dla kobiet. Znajdziesz tam również terapię indywidualną. 

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pracuś
3 miesięcy temu

Terapia Wam da z pewnością cieńszy portfel :-).

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content