Kolejny medal dla tarnobrzeskiego Harpagana

Za młodymi zawodniczkami i zawodnikami Klubu Sportowego Harpagan Tarnobrzeg pracowity weekend. Dwie imprezy rangi mistrzostw województwa, życiówki i jeden medal do kolekcji.

W sobotę, 3 czerwca, w Stalowej Woli odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego U18 w lekkiej atletyce. KS Harpagan Tarnobrzeg wybrał się tam w 3-osobowym zestawieniu i najciekawszy wynik „wykręciła” Julia Majkut. W biegu na 100 metrów przez płotki U-16 zajęła pierwsze miejsce, a w biegu na 100 metrów uzyskała życiówkę – 14.02 sekundy i ten wyniki daje jej piątą klasę lekkoatletyczną. Na 100 i 200 metrów biegała Marcelina Zięba, a na 110 metrów przez płotki (piąte miejsce) i 100 metrów (12.79 nowa życiówka) – Jakub Durda.

Z kolei w niedzielę, 4 czerwca, w Stalowej Woli rywalizowali zawodnicy z roczników U12 i U14. Już w pierwszej konkurencji brązowy medal wywalczył Kamil Krząstek, który w biegu na 100 metrów przez płotki uzyskał czas 20.80. Kamil był także blisko ścisłego finału w biegu na 100 metrów – ostatecznie zajął dobre dziewiąte miejsce.

Na tych zawodach dobrze spisali się również: Bartosz Cybruch (bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową), Tamara Gruszczyńska (skok w dal, rzut piłeczką palantową) oraz Szymon Majcher (skok w dal, bieg na 300 metrów).