Magistrat zaprasza na kolejną Tarnobrzeską Potańcówkę, w sobotę 19 sierpnia

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, tarnobrzeski magistrat zaprasza na plac Bartosza Głowackiego na kolejną Tarnobrzeską Potańcówkę.

– Ożywiamy ten centralny plac naszego miasta, aby miejsce to tętniło życiem. Potańcówki są tą formą spędzania czasu, która trafia do każdego, bez względu na wiek. Zapraszam więc w najbliższą sobotę mieszkańców Tarnobrzega, gości, każdego bez względu na wiek właśnie, na parkiet.  To będzie wyjątkowa potańcówka, bo połączona zostanie z obchodami Dnia Seniora – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zabawa potrwa od godziny 18.00 do godziny 22.00. W przypadku niepogody impreza odbędzie się w innym terminie.

Kolejna edycje potańcówki zaplanowana jest na 16 września. Będzie to Potańcówka Siarkowa, ponieważ w Tarnobrzegu obchodzimy „Rok pamięci górników i pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego”. Gastronomię na potańcówkę, która odbędzie się 19 sierpnia zapewnią lokale funkcjonujące na Placu Bartosza Głowackiego. Zapraszamy.

Natomiast przed potańcówką, o godz.17.30 zabrzmią słowa popularnej niegdyś piosenki „Bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg…”. Zaśpiewamy ją wspólnie! Na placu Bartosza Głowackiego, tuż przed potańcówką, wszyscy chętni będą mogli zaśpiewać piosenkę „Tarnobrzeg”. Inicjatorką wydarzenia jest Justyna Uchańska, wspólnie z prezydentem Dariuszem Bożkiem, Tarnobrzeskim Domem Kultury i Tarnobrzeskim Centrum Seniora.

– Przypomnimy tym samym czasy, działającego prężnie przy Zakładowym Domu Kultury „Tapima”, kabaretu Kaktusik, którego założycielem był Kazimierz Chlebowski wraz z małżonką. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Starszych mieszkańców zabierzemy na wycieczkę w przeszłość, przypomnimy złote czasy Tarnobrzega, czasy ogromnej prosperity KIZPS Siarkopol, a młodszych i najmłodszych chcemy zachęcić do kultywowania pamięci o siarce, Kaktusiku, pokażemy czym żyło i jakie kiedyś było nasze miasto – mówi Justyna Uchańska.

W śpiewaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, wystarczy tylko przyjść. Organizatorzy przygotują wydrukowane teksty. Śpiewanie poprowadzi Natalia Ciecierska.

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Panie Bożek i panie Pluta kiedy My mieszkańcy doczekamy się od Was komunikatu- Magistrat UM zaprasza mieszkańców na otwarcie nowego dużego i prężnie rozwijającego się zakładu pracy dającego miejsca pracy mieszkańcom, a tym samym szansę na godne życie i pracę na w rodzinnym mieście ???

Bzyk z Bzunia
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Właściwe pytanie!
Ale nie licz na odpowiedź.

Zresztą popatrz, ludziska przychodzą na tę żenadę i tańczą bo gdyby wszyscy olali te potańcówy prezydenckie to chyba tylko oni dwaj zatańczyliby na środku 😀

Tymoteusz
1 miesiąc temu
Reply to  Bzyk z Bzunia

Ci wam hejterzy nie odpowiada.W Stalowwj Woli niedawno odbyła się nuedawni potancówka na rynku W Rozwadowie pod patronatem tamtejszego Prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta.Nie słyszałem oburzenia czy narzekań z tego powody nie co to u nas .Wydaje się że mają rację Ci co twierdzą że Tarnobrzeg to stan umysłu jak się czyta te dyrdymalenia internetowych napinaczy hejterkowych

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

Jeżeli nie widzisz że w Stalowej Woli kładzie się nacisk nie tylko na potańcówki ale również na rozwój miasta, przemysłu, infrastruktury w przeciwieństwie do Tarnobrzega. Gdzie wszystko jest zwijane i jedyne co potrafi UM zaoferować mieszkańcom tbg to potańcówki – to gratuluję logicznego myślenia. Temu miastu jak tlenu w pierwszej kolejności potrzeba godnych miejsc pracy i płacy , a dopiero późnej igrzyska i zabawy – zabawą się nie najesz!

Tycjan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czy do Ciebie nie dociera że Tarnobrzeg swoje 5 minut w historii już miał.Teraz mają inni .U nas nic wielkiego nie powstanie bo zaraz protesty i blokady.Gdyby u nas hektary lasu wycinali pod zabudowę to jazgod protestu słychać by było w najdalszych zakątkach kosmosu a w Staliwej nikt na to nie zwraca uwagi .Dlatego będziemy skansenem czy noclegownią gdzie się spokojnie żyje a pracuje gdzie indziej.Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Widzę że Ty się poddałeś , Ja mam jeszcze nadzieję że to miasto powstanie z kolan! Ale pierwszym warunkiem jest odsunąć od władzy starych skorumpowanych polityków ma do tego potrzeba ciągłego uświadamiania mieszkańców jakie niesie za sobą zagrożenia układów , układzików !

Tycjan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ostatnio władze zmieniają się co kadencję.Odczułeś znane na lepsze.Tak samo będzie po ewentualnie kolejnej zmianie bo znów do władzy aspirują te same twarze i środowiska więc jakiej zmiany oczekujesz.Co my mamy do zaoferowania jak nawet nie mamy działek kilkudziesięcio ha by zaproponować inwestorowi..Protesty przy każdej inwestycji odstraszyły inwestorów raz na zawsze.Gdybym miał inwestować swoje pieniądze to bez względu na władze jako tarnobrzeżanin zainwestował bym w Stalowej albo Mielcu nigdy w Tarnobrzegu.Tu to mi się fajnie tylko.mieszka bo wieś cicha i spokojna a to z wiekiem cenię najbardziej.Amen

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

won trutniu

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Przysłuchaj się czy ludzie w Stalowej Woli przypadkiem nie narzekają a będziesz zdziwiony.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Przy tej elicie ( na konferencjach)
daj spokój ??
Popatrz kto kandyduje z PO do sejmu ???

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie jest tajemnicą że w mieście jest tzw.układ czyli od wielu lat rządzą ci sami lokalni politycy i działacze różnych partyjek i środowisk (tzw. czerwono-czarna pajęczyna) powiązani ze sobą towarzysko a nawet rodzinnie których głównym zadaniem jest nabijanie sobie własnych kieszeni a nie dobro oraz interesy mieszkańców

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Na uczciwego i niepowiązanego z kimś wpływowym czy zasłużonym w przeszłości w jakikolwiek sposób, nikt nie zagłosuje. Trzeba być czyimś potomkiem, znajomym lub krewnym czy też być związanym z liczącą się grupą. I tak się to utrwala że nikt z powodu swoich zdolności nie zdoła się wedrzeć do polityki.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

won

Lutek
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

W pięć minut, to rozeszły się działki nad jeziorem pomiędzy królikiem i znajomymi królika oraz inne tereny, które darmozjady patrzą jedynie, aby sprzedać. Natomiast jeżeli chodzi o wycinkę lasów pod Stalową Wolą i Jaworznem, to cała Koalicja Obywatelska protestowała, tak samo jak w sprawie Projektu Polimery Police, inwestycji na Odrze, rozbudowy portu w Świnoujściu i wielu innych inwestycji. W Tarnobrzegu prezydent, V-ce i radni również prezentują, te środowiska i poglądy stąd mamy taki stan rzeczy.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Lutek

Za co geniuszu miasto ma finansować jakiekolwiek inwestycje? Rządy PiS różnicują samorządy według własnego widzimisię.

Lutek
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ty geniuszu, a gdzie byli wszyscy, radni, prezydenci, zastępcy, urzędasy, jak u władzy byli politycy PO i co zrobili ??? Czym się zajmowali samorządowcy w Tarnobrzegu ??? Zmianą stołków i obsadę stanowisk swoimi oraz sprzedażą miejskich spółek, działek i zadłużeniem wodociągów oraz podwyżkami pensji dla siebie i mieszkańców podwyżkami „ daninami”, aby mogli zaspokoić swoje potrzeby !!! Wyrzucanie milionów na Siarkę SA z publicznych środków. Nie ma się co dziwić, że taki partner w postaci obecnego samorządu dla PiS jest mało wiarygodnym partnerem do jakichkolwiek rozmów i inwestycji. Obecny „NIBY” bezpartyjny prezydent razem ze swoim kumplem V-ce mieszkańców zrobili w konia układając się jeszcze przed wyborami i robiąc sobie razem fotki. Obecnie nawet z siecią „PLAY” nie potrafią się dogadać, co do budowy masztu przerzucając się odpowiedzialnością, a gdzie tu mowa o dużych inwestycjach.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Lutek

Też uważam ,że Pan Bożek popełnił duży błąd godząc się na maksymalną podwyżkę swojej pensji. Co do wyprzedaży miejskich spółek to zrobili to mleczarz z helikopterem

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

Nie odpowiada nam, że za publiczne, , miejskie ( w tym także nasze) cwaniacy sobie imprezy robią dla hobby podczas gdy można by je spożytkować chociażby na splatę kredytów aby nasze dzieci i wnuki nie musiały za was bezczelne cwaniaki kredytów, pożyczek spłacać
– BO BAWICIE SIĘ NA KREDYT
a przy okazji cwaniury chcą zabłysnąć
(ta społeczniczka niby i ta niby gwiazdeczka której nigdzie nie wyszło).

Bawcie się za swoje i zbędne jest aby belfry, urzędasy dla celów politycznych zabawy robiły !

A babcie z radą dziadków i babć i rada niespełnionych kobiet pod wodzą gwiazdy wiejskiej BABULINY znowu sobie pośpiewaly ” tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg ”
– już wszyscy na około się z tej błazenady , kabaretu śmieja nawet w okolicznych wsiach z tej elity intelektualno- polityczna tarnobrzeskiej ( zabawa i imprezy ponad wszystko)!

Wodzirej
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

W Tarnobrzegu, jak zawsze byle jak i po łebkach! Nie można zrobić jednej porządnej imprezy SYLWESTROWEJ, tylko robi się kilka festynów, jak przystało na sołtysa !!!

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Wodzirej

Sylwester to przede wszystkim bale sylwestrowe. Ktoś wymyślił że można zgonic ludzi na mróz , wszystkich w jedno miejsce , nic nie organizować tylko wszyscy się pokręcą pokiwaja i zaliczą że niby obeszli Sylwestra. Tyle że to nie jest prawdziwa impreza sylwestrowa.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Bzyk z Bzunia

Popytaj bo sporo ich jest z okolicznych wsi – czyli turystów ,
zabawa za darmo to przychodzą ?

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Kiedyś były festyny w każdej wsi i dyskoteki w miastach i ludzie w ciężkich czasach się bawili, nie byli tak smutni jak teraz, nie spędzali weekendów przeważnie na cmentarzach .

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Festyny najlepsze były w Stalach i w Wielowsi
W Stalach jak przyjechał Mokrzyszów na festyn to zazwyczaj był koniec imprezy bo kończyło sie zadymą
Do Wielowsi przyjezdżali głównie parasole w białych koszulach i mokasynach
W Tbg w latach 90 działało jak wyliczyłem ok.10 dyskotek i prawie wszystykie w piątki i soboty miały full obsade
Najlepszy był Bumerang szkoda że tak krótko działał

Gruba Zośka
1 miesiąc temu
Reply to  Bzyk z Bzunia

Halo walt ! Będziesz na potańcówce jak obiecałeś ?
Bo ostatnio porwał mnie w tango jakiś dżentelmen spod bażanta

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wizję i priorytety to zalew, tzw zamek , zabawy , imprezy , potancówki .

Czego można oczekiwać od belfrów którzy tylko za publiczne całe żywot .

W LO najlepsze ponoć były też zabawy i imprezy wedle belfrów – tam płacili rodzice ( jak za tzw ” zielone szkoły”)
a tu mieszkańcy !
Tak czy siak zawsze na Cudzy Koszt !
To tak ma WAŚĆ i im zakłady PO CO jak oni są pępkiem świata .

john
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dokładnie stabilna praca jest potrzebna a nie festyny…. bo wszyscy wyjadą i zgaszą swiatło

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Teraz towarów jest pod dostatkiem nie ma czego produkować , jedynie potrzeba usług dla ludności w różnych dziedzinach.

obywatel
1 miesiąc temu

CZY to prawda ???

POCZYTAJCIE !!¡!!!!

Nawet w tuba urzędowa tego nie przemilczała ???

https://tyna.info.pl/pl/755_tarnobrzeg/204189_w-tarnobrzegu-zdzieraja-swiezo-polozony-asfalt-i-klada-rury-foto-.html

DEBILE z urzędu będą tańczyć i śpiewać??

STAN umysłu magistratu ??

Tycjan
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To jest problem wykonaecy a nie urzędu .Nienawiści do tej instytucji i temperatura biją ci w dekielek.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

No tak , problem wykonawcy – tylko czy przypadkiem mieszkańcy za to nie zapłacą a po za tym co to jest za myślenie jakby wcześniej tego nie można było przewidzieć ???
A co do reszty to przesadzasz Waść bo urząd ( instytucja) nie ma odczuć !

Robert
1 miesiąc temu

O co tyle hałasu ? Podejrzewam ,że koszt takiej imprezy to 2-3 tysiące złotych . Przychodzi dużo mieszkańców , a więc cieszą się dużą popularnością. Nikomu nie przeszkadzają biesiady za grube miliony złotych organizowane przez telewizję publiczną. Takie widać jest zapotrzebowanie w społeczeństwie. Po co robicie takie zamieszanie ?

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Nie rozumiem ludzi, którym przeszkadza potańcówka za parę groszy, która jest próbą przypomnienia ludziom, zwłaszcza młodym, że życie towarzyskie to nie tylko komputer. Pandemia spowodowała że ludzie się izolują w czterech ścianach i odwykli od normalności. To mlode pokolenie już jest stracone,ale może powoli chociaż następne będzie umiało się bawić.

janwdupowkręt
1 miesiąc temu

Zwróciliście uwagę, jak pięknie /po długiej przerwie/ zostały powłączane lampy uliczne przy wielu ulicach i wreszcie nastąpiła jakaś normalność w tej kwestii??
A założymy się, że po wyborach znów cudownie zgasną?
Bo przed wyborami chce się trochę ludziom do dupy wejść?……..

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content