Jezioro Tarnobrzeskie: Problem z dzikimi polami namiotowymi magistrat zamierza rozwiązać po sezonie

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozbijanych „na dziko” namiotach nad Jeziorem Tarnobrzeskim, w artykule pn. Tak tanio nie ma chyba nigdzie w Polsce. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim funkcjonuje „miejskie, darmowe pole namiotowe” Projekt uchwały regulujący ten stan rzeczy, ma zostać przedłożony pod obrady Rady Miasta jesienią.

W regulaminie korzystania z jeziora jest napisane cyt: Biwakować można jedynie na terenach pól namiotowych. Obowiązuje zakaz rozbijania namiotów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Zapisu tego miejscy strażnicy nie mogą jednak skutecznie egzekwować, gdyż nie maja podstawy prawnej. Wynika to z braku zapisów prawa miejscowego, o czym pisaliśmy w ww. artykule. Biwakowicze rozbijają wiec swoje namioty za darmo, uiszczając jedynie opłatę za zaparkowany samochód, w wysokości 20 zł dziennie.

– Aby skutecznie egzekwować zapisy regulaminu dotyczące każdej z kwestii ujętej w pytaniu w tym biwakowania, niezbędna jest prawo miejscowe. Dlatego jesienią przedłożona zostanie na sesję Rady Miasta uchwała w sprawie regulaminu terenów nad jeziorem – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Jednocześnie informuję, że w przypadku rozpalania ognisk, regularnie interweniuje tarnobrzeska Straż Miejska – dodaje W. Lis.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
95 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Kolejna kwestia do przeanalizowania, to beztrosko wyprowadzane psy pomiędzy wypoczywających ludzi jak i też kąpiące się czy też bawiące się w piasku dzieciaki. Przecież gołym okiem widać jak co kilkanaście metrów pałęta się bezpańsko pies, który bez jakichkolwiek zahamowań ze strony właściciela wypróżnia się do na pas zieleni, wody czy też na piasek. Jest to raz niehigieniczne, śmierdzące, budzące odrazę dla oczu ale również zagrażające zdrowiu i życiu człowieka. Mało tego widzi się jak psiarze zwożą całe watahy psów samochodami aby mogły się beztrosko wypróżniać – robią z terenów przy jeziorze jeden wielki sracz – walić mandaty po 1000 tyś zł to się nauczą kultury brudasy. Pies może wysrać się wszędzie nie koniecznie w miejscu odpoczynku i rekreacji przeznaczonym dla ludzi ! Coraz więcej osób wypoczywających nad jeziorem czuje się jak z poniższej grafiki….

srające psy na chodnikach.jpg
WIESLAW KOWAL
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

100% racji Urządzają sobie kąpiele psów w jeziorze rano W parku tez pieseczki biegaja bez smyczy i sraja gdzie popadnie Nikt tego nie sprzata Obrzydzenie

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  WIESLAW KOWAL

Wiesławie podczas upałów wejdziesz sobie pod przysznic i masz wyrabane a te psy co mają zrobić? Zostaje im tylko to jezioro bo nie ma ma tam żadnych zakazów mówiący ze pies nie może pływać. Specjalnie mają przeznaczoną prawą stronę do pływania sama mam wilczura i tam z nią jeżdżę. Idź głosować na PiS bo z takim myśleniem i podejściem jestes wierny Jarusiowi !!!!!!!

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

a pies dwa razy dziennie myje ci mordkę? 99% psiarzy to totalne brudasy !

psiarze debile.jpg
Realista
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Typowy dla pewnych osobników sposób myślenia – jak nie ma zakazów to zwalnia to z myślenia o innych. Nikt ci nie broni kapać się z psem w wannie. Robisz to?

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
30 dni temu
Reply to  Ola

Powinien być przy WC kranik z wodą dla popryskania pieska.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
30 dni temu
Reply to  Ola

Regulamin miejsca wykorzystywanego do kąpieli

14.Osobom znajdującym się na terenie Miejsca Wykorzystywanego do Kąpieli nie wolno:

4.    zanieczyszczać tafli wody oraz plaży,
5.    wprowadzać zwierząt na teren Miejsca Wykorzystywanego do Kąpieli

tarnobrzeskie.eu/regulaminy/

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
30 dni temu

jezioro-tarnobrzeskie.eu/regulaminy

Jako
29 dni temu
Reply to  Ola

Weź se tego psiura pod prysznic.

zamknij morde
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jesteś zdrowo walnięty na mózg. Psy ci przeszkadzają, to sie wyprowadź na pustynie pacanie. Pies jest członkiem rodziny i może sobie pływać razem z rodziną.

Muszla koncertowa
1 miesiąc temu
Reply to  zamknij morde

i kręcić rogalika do muszli klozetowej jak wszyscy członkowie rodziny kręcą klocka 🙂

Osrajdupa
1 miesiąc temu
Reply to  zamknij morde

W wannie, nie w miejscu publicznym.

????
1 miesiąc temu
Reply to  zamknij morde

Następny psiarz nawiedzony. Czy piesek pływający w jeziorku używa papieru toaletowego po zrobieniu kupki? Jeśli nie, to nie powinien się kapać razem z ludźmi. Pies jest dodatkiem a nie członkiem rodziny. Członkowie rodziny to ojciec, matka, dzieci … .

dzicz skowycze
1 miesiąc temu
Reply to  ????

Nie, właśnie ja jestem często korzystający z jeziora. Wy reprezentujecie dzicz. Dzikusy je..ane forumowe co nienawidzą psów, turystów i niczego. Wszędzie widzicie zagrozenia i najchętnie postawilibyście parawany. Brzydze sie taka hołotą jaka za wami stoi. I żeby nie było, jestem z Tarnobrzega, ale mam miejską mentalność, U was jest wiocha w żyłach

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  dzicz skowycze

Brudasie twój pies twoje odchody nie podrzucaj innym ! Takich oszołomów jak ty powinno się izolować bo jesteś aspołeczny !

dzicz skowycze
30 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

No właśnie całe twoje poglądy i przekonania wpisy są aspołeczne. Typowy dzikus żyjący w mieście ale wycofany z życia społecznego. Na pewno bezdzietny, no bo jaki by inny. Taki co siedzi w kapciach przed telewizorem, albo całe życie za biurkiem i normalnego życia nie widzi. Nie wie że jest wolność, że są rodziny, są turyści, że psy to zwierzęta domowe, a do jeziora to wszyscy s.ają i szczają jakbyś chciał wiedzieć, ale system oczyszczania jest tak skuteczny, że tego nie widać, no i żyjące w nim ryby też bardzo pomagają,woda i tak jest pierwszej klasy czystości. Więc już sie nie kłopocz pacanie tymi psami i nie główkuj za dużo, bo dla ciebie za trudne.

Jako
29 dni temu
Reply to  dzicz skowycze

Uuuu… Stylista. Następny nawiedzony psiarzu…

Jako
29 dni temu
Reply to  dzicz skowycze

Niech ten członek wali na środku pokoju albo pod prysznic. A później idź się wykąpać. Nawiedzony psiarzu

Obatelka
28 dni temu
Reply to  dzicz skowycze

Jakieś zasady muszą obowiązywać, żeby możliwe było życie w grupie , bez tego to piekło na ziemi.

Anna
1 miesiąc temu
Reply to  ????

A jak pływające ryby srają do jeziora to dobrze jest wtedy. A jak ludzie sikają to też super. Jak się ktoś brzydzi to niech się nie kapie.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

Widziałaś balaska rybiego a balaska psiego ? Jak nie masz skali wyobraźni to się nie ośmieszaj

obywatel
30 dni temu
Reply to  Anna

A widziała pani stającą rybę kiedyś ???

Bo psa to widzę codziennie jak srają pod okiem ich właścicieli po trawnikach i chodnikach a jeszcze bydło wyprowadza je pod blok gdzie nie mieszkają tylko innych tak więc posprzątajcoe kupska swych pupilu z trawników i chodników lub płacić za to dodatkowo a nie na koszt także tych co psów nie mają ????

Wędkarz
28 dni temu
Reply to  Anna

Nie porównuj odchodów kilku kilogramowej ryby do stolca człowieka zresztą powinnaś o tym wiedzieć podczas porannej defekacji

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  zamknij morde

Brawo !!!

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  zamknij morde

pies ci mordę lizał brudasie! Twój pies możesz go w dupę całować ale nie masz prawa ingerować zwierzęciem w intymność każdego innego postronnego człowieka !

psiarze debile.jpg
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  zamknij morde

Pies jest przede wszystkim zwierzęciem i co najwyżej dodatkiem do twojej rodziny! I masz zasrany obowiązek szanować prawa drugiej osoby, nie każdy ma przyjemność obcować z twoim zasrańcem… sracie nimi wszędzie gdzie popadnie i lejecie jakby to był dziki zachód bez poszanowania dla czyjejś własności nie mówiąc o innych ludziach czy też dzieciach nie do końca wiedzących jak wygląda bobik twojego bobka!…!

Jako
29 dni temu
Reply to  zamknij morde

Członkiem czego? Powinnem być zakaz trzymania zwierząt w mieście. Albo jak w Singapurze, opłaty za tych „członków” takie aby nikogo nie było stać.

Libr3
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Moim zdaniem jeżeli chodzi o ,,karanie,, to priorytetem należy objąć wszystkie sikające do wody bobasy oraz,, dorosłe dzieci,, które załatwiają swoje sprawy fizjologiczne do i w okolice wody i to nie tylko w porze nocnej.
P.S.
,,Ludzi obowiązują taka sama dyscyplina i reguły współżycia jak psy, wolność jednych nie może być kosztem drugich..,,

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Libr3

A jakie bakterie i jednostki chorobowe przenoszą zwierzęta ? Czy naprawdę chcielibyście się zarazić chorobami od zwierzęcymi ? Wpiszcie w google choroby,amputowano-mu-nos-dlonie-i-nogi-bo-polizal-go-pies-co-sie-stalo,10428944,artykul.html

Obatelka
28 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Rozwój cywilizacji się zatrzymał i cofnął, bo kiedyś ludzie mieszkali ze zwierzętami w jednym pomieszczeniu, a rozwój cywilizacji pozwolił tego uniknąć, jednak obecnie ludziom się poprzewracalo w głowach i z powrotem chcą żyć ze zwierzętami, co skutkuje ryzykiem zakażeń odzwierzęcych.

Obatelka
28 dni temu
Reply to  Libr3

Co oczywiście nie oznacza że jak świni człowiek to i psu wolno, i na odwrót.

Małgorzata
29 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Pies to akurat do wody nie nasika i nie nasra jak to robią nie raz ludzie, zresztą niejednokrotnie ludzie udowodnili że zachowują się mniej higienicznie jak psy. Poza tym większość jest wyposażona w woreczki i sprząta po swoich psach, więc nie rozumiem o co cały raban. Ludzie zaśmiecają plaże i nie przeszkadzają tak? Co raz więcej ludziom przeszkadza, proszę wykupić sobie gdzieś prywatne plaże i problem z głowy , a nie wyżej s….

Obatelka
28 dni temu
Reply to  Małgorzata

Na piasku mogą być jaja psiej glisty i ludzie, szczególnie dzieci to łykną i może się rozwinąć w jelitach uciążliwy robak.

NIE naiwny
26 dni temu
Reply to  Obatelka

Dokładnie tak. Poza tym jest wiele chorób tzw. odzwierzęcych przenoszonych , atakujących ludzi.

NIE naiwny
26 dni temu
Reply to  Małgorzata

 „Poza tym większość jest wyposażona w woreczki i sprząta po swoich psach, więc nie rozumiem o co cały raban.”

Droga parafianko albo i nie. Niektórzy psiarze schylają się po … kupkę swojego pieska, ale jej nie zbierają, tylko udają, że chowają ją do torby na odchody.
Człowiek to czasem zwykły oszust.

Obatelka
28 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Glisty psie i liszaje oraz wiele innych mogą dzieci przejąć od piesków. Ale jak dzieci jest w Polsce za dużo a piesków za mało to nie dziwi takie podejście i że się to bagatelizuje.

Budowniczy
1 miesiąc temu

Położyć asfalt na tych terenach robiąc więcej miejsc parkingowych i problem sam się rozwiąże.

idealne rozwiązanie
1 miesiąc temu
Reply to  Budowniczy

i już żaden pajac forumowy nie powie że samochody niszczą zieleń podczas parkowania na niej. Wszyscy się ucieszą z ekologicznego asfaltu

Siarkowiec
1 miesiąc temu

Mam prostą rzecz dla mieszkańców. Zlikwidować Straż Miejską !!!!!!!!!!!!!!! W Stalowej Woli zrobili to dawno temu . Pożytku z nich nie było a kosztowali nie mało.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Siarkowiec

Są zbędni, bezużyteczni a jedynie co potrafią to wlepiać mandaty za złe parkowanie .

To może robić milicja ??

Osrajdupa
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Milicji już dawno nie ma!!

????
1 miesiąc temu
Reply to  Osrajdupa

Jest, zmieniła się tylko farba na radiowozach.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ????

Starzy poszli na emerytury
a ich potomkowie włożyli mundury ??
Ot i tyle .

fach
1 miesiąc temu

Rok temu nie było tego zjawiska? Ciekawe dlaczego dopiero teraz będzie procedowana stosowna uchwała? Przecież nie dlatego, że na wiosnę zaplanowane są wybory samorządowe 😉 Swoją drogą po co w ogóle pisać regulamin, którego nie można egzekwować? 🙂

bo ktoś sie upomniał
1 miesiąc temu
Reply to  fach

dlatego że ktoś zauważył ze miasto nie zarabia na namiotach a powinno. I tu sie zgadza, Przedsiebiorca który sie upomniał, sam sobie strzelił w kolano, bo nie on zarobi tylko miasto

Nie chcem, ale widzem
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Było to zjawisko. Namioty były rozkładane i nawet kampery tam gdzie namioty. Widziałem nawet na samochodzie ciężarowym. Teraz się ocknęli.

OPowinny byc opłaty i Straż Jeziorowa na stałe zatrudniona w sezonie do egzekwowania prawa. Sprawdzanie opłat, sr… psy, kąpanie ich w jeziorze, parkowanie nieprawidłowe, to jest to czym się powinni zajmować.

obywatel
1 miesiąc temu

To ten monitoring to po ch??j nad tym zalewem ???

Straż jeziorowa – jeszcze co wymyślicie na koszt mieszkanców ???
Kolejnych darmozjadów w mieście nie potrzeba i tak ich za dużo , zwłaszcza w urzędzie ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Bo im ktoś podpowiedział – tym orłom z urzędu i bezrady ??
Przecież sami na to nie wpadli ?

WPROWADZENIE OPŁATY
1 miesiąc temu

Miasto powinno wprowadzić opłatę za rozbijanie namiotów NA SWOICH TERENACH. Czyli w pełni zalegalizować rozbijanie wszedzie poza plażą, ale należy uiścić opłatę od każdego namiotu za każdą dobę. Namiot powinien mieć przypisany numer do ewdidencji straży miejskiej podczas kontroli. TYLE W TEMACIE.

Tamara
1 miesiąc temu

To nie może być takie proste radni muszą pomyśleć

Osrajdupa
1 miesiąc temu
Reply to  Tamara

Masz rację, przez 5 kat myślą nad budynkiem tarnobrzeskiej, nad dworcem P. K. P. albo nad dziurawym chodnikiem i parkingiem przy szaletach miejskich.

turysta ze śląska
1 miesiąc temu

W artykule autor napisał nieprawdę. Płaci się tylko za wjazd nad jezioro 20 zł , a nie za zaparkowany samochód 20 zł dziennie. Przyjechałem camperem z 4 osobową rodziną , zapłaciłem w parkomacie 20 zeta i nie ruszałem się samochodem przez 7 dni. Za jeden dzień pobytu za całą rodzinę wyszło mi do zapłaty 2,86 to jest 0,71 groszy dziennie za osobę. Wyrzuciłem tak ze 200 kilo śmieci i korzystałem z miejskich sanitariatów na maxa. Za jedyne 0,71 groszy dziennie od osoby. Super promocja jeziora. Wszystkim moim znajomym mówię ,że nie ma drugiego takiego campingu w EU.
Oby włodarze tego miasta nigdy się nie zmienili, i żyli wiecznie.

Tycjan
1 miesiąc temu

Zdziwienie Twoje nie będzie miało granic kiedy na jesieni dostaniesz wezwanie do zapłaty za 6 dni czyli za każdy dzień po 80 złotych plus. koszty egzekucji.Podsumowując 800+ poszło jak nic.Dusigrosze będą płakać i płacić.Pozdrawiam rzekomo przebiegłego turystę że sląska oczywiście z rodzinąl

turysta ze śląska
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie zabieraj głosu. Na tablicy na jedynym wjeździe nad jezioro tarnobrzeskie pisze jak byk , cytuję: ” za WJAZD nad jezioro tarnobrzeskie opłata wynosi 20 złotych”. Wyjaśniam nie kumatemu: za wjazd , a nie za dzień pobytu nad jeziorem tarnobrzeskim. A ja wjechałem jeden raz i ten wjazd opłaciłem. Kapujesz?

Tarnoberger
1 miesiąc temu

I Pan turysta ma rację. I wygra w każdym sądzie. Gdyż regulamin stanowi o wjeździe nad jezioro i jasno konkretyzuje, że to nie jest opłata za parkowanie, a za wjazd.
W dodatku ten wjazd jest płatny tylko gdy jest dokonywany w określonych godzinach. Od 8.00 do 18.00.
W innych porach wjazd jest darmowy. Więc jak ktoś za darmo wjedzie o 20.00 to może stać ile chce. I wszystko zgodnie z regulaminem -nomen omen – WJAZDU NAD JEZIORO.
Ten regulamin też jest bublem.

Tarnobergerka
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

A jeśli jego numer rejestracyjny będzie np. nie możliwy do odczytania (np. zabłocony) w chwili wyjazdu, albo wyjedzie po 18.00, czy tam późno w nocy? To skąd SM będzie mieć informacje za ile dni ma go skasować?
Jeśli codziennie będzie się przemieszczał przez „bramy” w godzinach tylko pomiędzy 18.01 do 7.59, czyli w porze darmowego wjazdu to jak i za co można go ukarać „opłatą nie promocyjną” 80 PLN. Taką interpretację wprowadził i usankcjonował oficjalny regulamin.

gaborski
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobergerka

plus

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Ciekawe brednie – płaci się ponoć ZA WJAZD i tyle ??

Jak ktoś wjechał rok temu to będzie płacił za rok ???

gaborski
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

tak durniu z 14tki

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  gaborski

Zabolało urzędasie ???
Miało zaboleć cwaniaku ???
Z mózgu trzeba umieć korzystać ciulu jeden ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Ciekawe czy znajdzie się taki debil w straży , że będzie dochodził przed sądem wedle twoich twierdzeń ???

Swoją drogą e Tbg ( a w tym sądzie) jest wszystko możliwe jak orły Temidy tarnobrzeskiej trzech kadencji w radzie spółdzielni nie potrafiły policzyć ???

Ale tu sami pisowscy nominaci z nadania podkarpackiej mafii więc wszystko zdarzyć się może ???
Wystarczy tylko warchoła prawnego z urzędu opłacić ???

Magister
29 dni temu
Reply to  Tycjan

Brak podstawy prawnej do wystawienia takiego wezwania

obywatel
1 miesiąc temu

A kto to wie za co tu płacą ???

Nawet do końca debile z urzędu nie wiedzą :
– czy za wjazd,
– czy za parkowanie ??

Jedno drugie wyklucza ???

gaborski
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jak sobie podjedziesz pod wjazd na jezioro tarnobrzeskie , to jest napisane jak krowie dla obywatela – za wjazd. Rozumiesz ułamku z 14tki – ZA WJAZD.

obywatel
30 dni temu
Reply to  gaborski

Niedawno urzędasy na tym forum o nickach ” julcio Cezio” i im podobni pisali ” za wjazd z możliwością parkowania ”
Ciulu rozszyfruj to co cielęta pisali ??

Swoją drogą dobrze , że są drogi jednokierunkowe i za to należy się pochwała a co niektórym debilom to przeszkadza ??

obywatel
30 dni temu
Reply to  gaborski
obywatel
30 dni temu
Reply to  gaborski
obywatel
1 miesiąc temu

Piszesz prawdę bo tak jest a za wszystko płacą biedni mieszkańcy miasta Tbg za przyzwoleniem urzędasów z wizjonerami belframi za zgodą bezradnych z miasta.

Najlepsze są opłaty za śmieci – tzw podatek śmieciowy ZA turystów opłacany przez mieszkańców miasta do Stalowej Woli w ramach czwórmiasta aby w dzielnicy przemysłowej płacili o połowę ( stalowej) mniej niż w dzielnicy turystycznej ( Tbg).
Nawet z dzielnicy czwórmiasta (stalowej) przywożą nad zalew śmieci) aby później urzędowe belfry z Tbg za nie zapłaciły do stalowej na koszt tych z dzielnicy czwórmiasta zwanej Tarnobrzeg!

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
30 dni temu

Czas na zmianę regulaminu. Trzeba napisać w regulaminie : „za wjazd i jeden dzień pobytu opłata wynosi… złociszy”.
Ludzie uczą Urząd Miasta jak ma być prawidłowo napisane :-).

obywatel
30 dni temu

Ł dzie tu uczą tylko belfrów bo w Tbg belfry rządzą ( sołtys, wice i co drugi w radzie miasta chyba ).
I oni uczyli i uczą dzieci w szkole ???

obywatel
30 dni temu

Jesteś frajer i tyle ??

Jakbyś wjechał przed 8 lub po 18 to byś miał wszystko za friko ?

Najwyraźniej złapali pelikana i zapłacił 20 zlocisków chociaż nie musiał , mógłby mieć wszystko za darmo
tak więc nie ma powodu do chwały ???

Dzisiaj pelikany po 18 chciały placić w biletomacie ???

Tarnobergerka
29 dni temu
Reply to  obywatel

Jeśli zgodnie z tym „regulaminem” wjechały te „pelikany” przed 18.00 to do 24.00 mogą opłacić za WJAZD zgodnie ze stawką promocyjną tylko 20 PLN. Jeśli by nie opłacili do 24.00 a wyjechali to obowiązywałaby ich stawka 80 plus koszty windykacji.
Proszę czytaj i stosuj ze zrozumieniem zapisy w regulaminie, który pomimo że jest dziurawym bublem to jednak obowiązującym.
Nad wjazdem i wyjazdem czuwają kamery umieszczone przy wjeździe i obu wyjazdach. To według nich jest rozliczany wjazd. Ich zachowanie dziwi tylko kogoś kto nie myśli logicznie.

obywatel
29 dni temu
Reply to  Tarnobergerka

Rzecz w tym, że wjeżdża po 18 i idzie do parkometru ( przeznaczonego na biletomat ) – początek tej : RST i RMI ?
Nawet przyjezdni już w tym burdelu się gubią ???

Albert
1 miesiąc temu

Czyli pan rzecznik stwierdził, że albo dotąd nikomu nie przyszło do głowy by uregulować tę sprawę albo jeśli wiedzieli z czym to się będzie wiązało to świadomie nie uchwalali takiego prawa miejscowego. Będą działać post factum. Niech jeszcze srające i sikające gdzie popadnie psy ogarną tą uchwałą bo jeszcze pominą coś i znowu coś trzeba będzie poprawiać w papierach.

Asia
1 miesiąc temu

Wydaje mi się, że problem największy to mają osoby chcące pokazać, że byłyby lepszymi zarządzającymi. I to kłuje w oczy w tych artykułach najbardziej.
Warto spojrzeć na sprawę z perspektywy ludzi, ale nie ludzi władzy, lecz tych ciężko pracujących, których nie stać na ekskluzywne hotele …czy osoby piszące te artykuły i myślące o władzy w kolejnych kadencjach są aż tak mało społeczne?
Zdarza mi się być nad jeziorem Tarnobrzeskim, widzę porządek, uśmiechniętych ludzi, rozbawione dzieci. Uderza tutaj inny styl niż nad wieloma innymi zbiornikami.
Czytając te Wasze artykuły mam wrażenie, że jesteście zmęczonymi ludźmi, żądnymi tylko władzy. Wiecie, że większość tych osób to nie wasi wyborcy, więc na takich osobach już wam nie zależy – przykre :/
W tamtym roku przeszkadzały kampery, w tym przeszkadzają namioty i kampery – nigdy ze strony odpoczywają tych nie słyszałam, aby jedni i drudzy im przeszkadzali.

…a może by jednak pozwolić sobie na kilka dni urlopu i poczuć trochę wiatru we włosach, poddać się uszczypaniu Pipy, aby przypomnieć sobie co w życiu ważne i ważniejsze.

Wiosna
1 miesiąc temu
Reply to  Asia

Otóż to, zlejmy te decyzję ciepłym moczem i wyjedźmy w Bieszczady.

Tarnobergerka
1 miesiąc temu

Regulamin „wjazdu nad jezioro” stanowi o wjeździe nad jezioro i jasno konkretyzuje, że to nie jest opłata za parkowanie, a OPLATA ZA WJAZD.
W dodatku ten wjazd jest płatny tylko gdy jest dokonywany w określonych godzinach. Od 8.00 do 18.00.
W innych porach wjazd jest darmowy.
Czyli, można wjechać o 7.30 (gdy opłata zgodnie z literą regulaminu nie obowiązuje) i za darmo parkować cały dzień, tydzień albo dłużej.
Parkowanie jest darmowe przez cały czas, o czym też stanowi regulamin.
Wobec tego, jak ktoś za darmo wjedzie np. o 20.00 dowolnego dnia to może stać ile dni chce. Może przebywać łącznie z zaparkowanym autem ile dni chce. I wszystko zgodnie z regulaminem – nomen omen – WJAZDU NAD JEZIORO.
Ten regulamin jest totalnym bublem.
Wcześniej obowiązującą opłata za parkowanie była znacznie czytelniejsza dla odwiedzających i dwukrotnie niższa.
Jedynie zadbali o egzekucję opłaty. Bo wcześniej było 10 PLN plus koszty.
A teraz jest 80 PLN plus koszty windykacji. Czyli wzrost 8-mio krotny!!!
Stawka 20 PLN to opłata promocyjna, gdy ureguluje się ją tego samego dnia co wjazd.

Osrajdupa
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobergerka

Twoje pełne wyjaśnienie regulaminu, dało do zrozumienia jakie głąby kapuściane pracują w urzędzie nie umiejące opracować prostego regulaminu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Osrajdupa

Od dawna o tym piszę , że takich miernot jeszcze nie było !

obywatel
30 dni temu
Reply to  Tarnobergerka

Najgorsze , że co niektórzy na tym forum pokazują jakie są głąby ???

Zen
30 dni temu
Reply to  obywatel

To Tarnobrzeg, co się dziwisz, siedlisko pisu

Tycjan
29 dni temu
Reply to  Zen

Bredzisz.Wynik ostatnich wyborów parlamentarnych pokazał zupełnie coś innego dlatego jest jak jest.

obywatel
30 dni temu
Reply to  Tarnobergerka
Tarnobergerka
29 dni temu
Reply to  obywatel

Już kilka razy ten regulamin przeczytałam w obie strony. I jest jak napisał powyżej. Nie ma opłaty za przebywanie, za parkowanie, tylko za wjazd w określonych godzinach. Jest to bubel, poza tym nie ma żadnej interpretacji. A wystarczyłoby dodać „opłata za wjazd i przebywanie”, a najkrócej „opłata za parkowanie” w godzinach lub po prostu „opłata parkingowa dzienna” obejmująca całą dobę postoju nad jeziorem. Wiecej z Tobą nie polemizuję bo to strata czasu dla mnie. Rzeczowe i twarde argumenty nie trafiają, a czym świadczą Twoje wypowiedzi. Koniec i kropka. Dziękuję.
Tam powyżej masz moją ostatnią odp. dot. kupowania biletu po 18-tej.

obywatel
29 dni temu
Reply to  Tarnobergerka

Dlatego piszę, że cioty urzędowe z belframi na czele nawet nie wiedzą za co opłata tak naprawdę
– TU TARNOBRZEG ???

Edzio
1 miesiąc temu

Sprzedajecie mi tam działkę a zrobie takie pole namiotowo kamperowe że w zimie ludzie będą przyjeżdżać, przedewszystkim każde stanowisko z podpieciem do prądu, duże ogólne dostępne prysznice dla każdego, możliwości są tylko trzeba chcieć

Ja tu mieszkam
29 dni temu

A czemu taki hejt robicie ludzie. We łbach się wam poprzewracało. Ptaki srają na okrągło i kapią się jak nie widzicie. Nie wspomnę o dzikich zwierzętach i takich tępych Janów którzy stoją pod trzcina i leją do wody udając że nikt się nie domyśli. A potem jeden z drugim pływa nurkuje a czasem się jeszcze tego opije. I ooooo!!!!!! Da się żyć!!!! Nikt się jeszcze nie otruł. A na jesień i tak covid. Na waszym miejscu przestałbym martwić się głupotami. Jak dla mnie to proponuję tylko zacząć zbierać te gówna po swoim pupilu. Aaa i tak będzie syf bo największym brudasem na ziemi jest człowiek. Może zacznijmy od siebie!!!!

Ojciec
29 dni temu
Reply to  Ja tu mieszkam

kulturę i wiedzę wynosimy z domu jak ktoś miał przesrane w dzieciństwie to będzie robił to dalej w życiu sam czy że zwierzakiem dawno temu kupiłem dzieciom po lizaku a te bach papierki na chodnik i co za karę zbierały wszystko w okolicy, raz za pety płaciłem kasę i dziś wiedzą że na wszystko trzeba zapracować a ja jestem dumnym tata 3 dorosłych ludzi i to Polaków

NIE naiwny
26 dni temu
Reply to  Ja tu mieszkam

„takich tępych Janów którzy stoją pod trzcina i leją do wody udając że nikt się nie domyśli.” 

A kibelek jest za darmo tylko leniowi nie chce się wyjśc z wody i odlac w WC.

Sylwia
29 dni temu

Ja mam uwagę dotycząca grillowania na plaży. Pewnie znowu wywoła się tu zagorzała dyskusja osób aprobujących i przeciwników tego typu czynności , ale apeluję tu do osób zarządzających terenem jeziora o wyznaczenie miejsc do grillowania. Człowiek leży na plaży w tłoku, wokół biegają dzieci i psy, wszędzie koce i parasole ,a pośród tego wszystkiego ktoś rozpala cuchnącą na kilometr rozpałką grilla , puszcza muzykę z głośnika i z piwkiem w ręce dymi na wszystko i wszystkich. Trzeba się uczyć życia w społeczności, choćby tylko na te kilka godzin podczas plażowania.

Łysy
29 dni temu
Reply to  Sylwia

Przecież są wyznaczone miejsca do grilowania tylko nie każdemu chce sie ruszyć dupsko kilkadziesiąt czy kilkaset metrów żeby sobie upiec karkóweczke czy kiełbe ale mnie to tam w sumie nie przeszkadza nie jestem antyspołeczny

Ziutek
29 dni temu
Reply to  Sylwia

Starzejesz sie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
95
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content