Korzyści z Office 365: Dlaczego to najlepszy wybór dla Twojej firmy?

Organizacje różnej wielkości często decydują się na zakup klucza Office 365. Dla każdej firmy ważna jest wydajność. Osiąga się ją poprzez szybkie tworzenie dokumentów, łatwą komunikację i wygodne przetwarzanie danych. Gdy pracownicy organizacji mają odpowiednie narzędzia do pracy, pozwala to firmie skutecznie konkurować w swojej dziedzinie. Wiele nowoczesnych narzędzi jest dostępnych w pakiecie Office 365.

Następnie szczegółowo omówimy najważniejsze zalety usługi Office 365. Informacje te pomogą firmom określić, jak przydatny będzie dla nich pakiet biurowy Microsoftu. Będą również w stanie ocenić, w jaki sposób to rozwiązanie jest korzystniejsze od alternatywnych.

Elastyczność i skalowalność

Model chmury Office 365 można dostosować do organizacji dowolnej wielkości. Użytkownicy mogą łatwo zarządzać dokumentami przesyłanymi do magazynu w chmurze. Ułatwia to podejmowanie decyzji biznesowych.

Użytkownicy mogą szybko dzielić się opiniami podczas tworzenia i zarządzania dokumentami. Informacje zwrotne pozwalają na szybkie wprowadzanie zmian w plikach w razie potrzeby i poprawiają jakość produktu końcowego.

Stałe aktualizacje i dostęp do najnowszych wersji

Kolejną ważną zaletą Office 365 jest terminowa instalacja aktualizacji. W przeciwieństwie do Office 2019, 2021 i wcześniejszych wersji, nowy pakiet biurowy stale otrzymuje najnowsze poprawki. Obejmuje to dodawanie do niego zaawansowanych funkcji. Użytkownicy nie muszą kupować nowych wersji aplikacji, ponieważ uzyskują dostęp do zaawansowanych funkcji za darmo.

Programy wchodzące w skład pakietu nie wymagają instalacji. Po wykupieniu subskrypcji Office 365 będą one z łatwością działać w trybie online.

Współpraca i komunikacja

Innym sposobem, w jaki Office 365 może poprawić produktywność firmy, są narzędzia do współpracy. Jest ich wiele w pakiecie aplikacji. Użytkownicy mogą udostępniać pocztę, kalendarze, kontakty i dokumenty w czasie rzeczywistym. Pracownicy mogą łatwo sprawdzić, którzy z ich współpracowników są wolni w danym momencie. Dzięki temu mogą łatwo zaplanować spotkanie w dogodnym czasie. 

Użytkownicy będą mieli dostęp do każdego zapisanego dokumentu. Aby otworzyć potrzebne pliki, wystarczy kliknąć link w wiadomości. Podczas pracy z dokumentami zawsze można zobaczyć, które osoby aktualnie je przeglądają. Pomaga to śledzić postęp zadań.

Bezpieczeństwo i ochrona danych

Aby zapewnić bezpieczeństwo ważnych informacji, dane w usłudze Office 365 są chronione za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego. Oznacza to, że atakujący nie będą w stanie uzyskać dostępu do plików nawet z komputera jednego z pracowników.

Dodatkową zaletą Office 365 jest skuteczna ochrona przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. Szybko identyfikuje i zatrzymuje zagrożenia. Firmy mogą mieć pewność, że cenne dane firmowe pozostaną poza zasięgiem atakujących.

Mobilność i dostępność

Wszystkie dokumenty tworzone w Office 365 są przechowywane w chmurze. Dostęp do nich można uzyskać z dowolnego urządzenia. Aby otworzyć żądany plik, użytkownik tego pakietu oprogramowania musi mieć tylko połączenie z Internetem. To znacznie upraszcza pracę nad rozwiązaniami biznesowymi w organizacjach z dużą liczbą pracowników zdalnych. Nie muszą oni znajdować się w jednym miejscu, aby wykonywać zadania.

Analityka i inteligencja

Aby zautomatyzować procesy biznesowe, w usłudze Office 365 dodano specjalne formularze online, funkcje przechowywania danych i zarządzania zadaniami roboczymi. Funkcje te są dostępne dla każdego w przedsiębiorstwie.

Analityka w Office 365 pozwala śledzić, w jaki sposób firma korzysta z różnych narzędzi. Na podstawie tych informacji można przygotować szczegółowy raport.

Integracja z innymi aplikacjami i usługami

Kolejną ważną zaletą Office 365 jest możliwość integracji z różnymi programami. Jest to przydatne w wielu sytuacjach. Na przykład do zbierania danych z różnych źródeł w celu ich analizy. Integracja nie osłabia bezpieczeństwa. Pomimo szerokich możliwości udostępniania informacji, wszystkie cenne dane są bezpiecznie chronione. 

Opłacalność

Office 365 pozwala łatwo obliczyć, ile organizacja zapłaci za usługę w chmurze. Płatność dokonywana jest za użytkownika, w cyklu miesięcznym. Dla każdego pracownika można ustawić optymalny poziom funkcjonalności, od którego zależy cena. Aktualizacje są wliczone w cenę subskrypcji. Dzięki temu firmy nie muszą ponosić nieoczekiwanych dodatkowych kosztów. 

Ponadto Microsoft daje możliwość łatwej zmiany liczby licencji w dowolnym momencie. Kiedy organizacje usuwają pracowników, nie muszą płacić za licencje, z których nikt nie korzysta.

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów, dla których Office 365 jest idealnym wyborem dla firm. Jest to wygodna usługa o bogatej funkcjonalności. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych nawet w przypadku integracji z dużą liczbą aplikacji. Pakiet oprogramowania jest regularnie aktualizowany i zapewnia łatwą współpracę pracowników firmy. Subskrybując Office 365, łatwo jest obliczyć, ile będzie kosztować podłączenie wymaganej liczby pracowników do usługi.

reklama

foto: pixabay

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content