Tarnobrzeg: Zawarto porozumienie, eksmisja starszego małżeństwa cofnięta

Eksmisja starszego małżeństwa mieszkającego w bloku w zasobach Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego nie dojdzie do skutku. Porozumienie w tej sprawie zawarli dzisiaj najemcy czyli małżeństwo, któremu groziła eksmisja, prezes TTBS-u Łukasz Mędrykowski oraz Mariusz Mazur z Fundacji Owsinkowa Przystań, pełniący rolę mediatora.

Do spotkania i podpisania porozumienia doszło dzięki działaniom mediatora Mariusza Mazura, z Fundacji Owsinkowa Przystań. „Ojciec sukcesu” poinformował o tym fakcie na facebookowym profilu fundacji:

„Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym (24 sierpnia 2023) około godziny 13.00 w Tarnobrzegu zostało zawarte porozumienie w przedmiocie cofnięcia wypowiedzenia umowy najmu podpisane przez:

1. Najemców,
2. Tarnobrzeskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu (39-400) przy ul. Mickiewicza 4 reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Łukasza Mędrykowskiego – Wynajmującego
3. Fundacją Osinkowa Przystań z siedzibą w Ciszycy 81, 27-660 Koprzywnica reprezentowanym przez Mariusza Mazura – Mediatora

Zgodnie z zapisem porozumienia „Wynajmujący cofa wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego w Tarnobrzegu przy ul. ……….. na co Najemcy wyrażają zgodę”

Bardzo się cieszę, że Państwo „Najemcy” będą dziś spać spokojnie.

… a w temacie Kota… wstępnie ustaliłem w TTBS, że budkę przeniesiemy w bardziej ustronne i zacienione miejsce niż wiata śmietnikowa – ustalone wspólnie z mieszkańcami bloków, gdzie osoby realizujące „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Tarnobrzega” (§ 1 pkt. 2 „opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie”) wymienione w § 2 (W realizacji programu udział biorą: …. społeczni opiekunowie kotów wolno żyjących, …..) będą mogły realizować swoją misję. Program zatwierdzony uchwałą Nr LXX/754/2023 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 22 lutego 2023 r. ”

O sprawie pisaliśmy w artykule pn. Tarnobrzeg: Eksmisja starszego małżeństwa za dokarmianie zwierząt. Problemu nie da się inaczej rozwiązać?

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Osiek
28 dni temu

I super komuś zmiękła rura po nagłośnieniu sprawy.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Osiek

Cwaniak z komitetu KOZ – razem Z Tarnobrzega :
Jak z biletami do 7 lat w spółce akcyjnej i tu podobna sytuacja ???

Nagłośnienie sprawy i bandzie cwaniaków rura pęka !!!

Alf
28 dni temu

Obawiam się ,że jeżeli nie dojdzie do chociaż jednej eksmisji , to dalej będą cwaniacy żyli na koszt innych mieszkańców nie płacąc czynszu. Przecież pozostali muszą to pokrywać . Nie wiem o co konkretnie poszło w tym przypadku . Nie znam powodu tej konkretnej sprawy. Domyślam się tylko ,że o jakieś zwierzęta

Alf
28 dni temu
Reply to  Alf

Faktycznie tu chodziło o dokarmianie. Natomiast problem z innymi lokatorami , którzy nie płacą i śmieją się w twarz podobno narasta i nie ma pomysłu jak go rozwiązać

odp
28 dni temu
Reply to  Alf

jest jeden aby miasto się wyludniło
i wtedy zostanie zaoranie budynków i nie tylko co powstało
z ttbs to nie jest pierwszy problem ale jest pierwszy do upadku i co pod du…. dostanie budrzet miasta ale jaki gospodarz takie miasto

Wiosna
28 dni temu
Reply to  Alf

Spółdzielnie regularnie eksmitują tych co nie płacą czynszu i nie są skorzy do odpracowywania zaległości. Około 3-5 eksmisji na rok jest mi znanych. A być może jest więcej.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Wiosna

Ha ha ha – nie rozśmieszaj ludzi , spółdzielnie w Tbg to dopiero mafie i zorganizowane grupy przestępcze.
Jak można zapierd???? 2, 5 ludziom i się z nich jeszcze śmiać – zapytaj w Siarkowcu – komuchów jeb???

marlon
27 dni temu
Reply to  obywatel

Siedzisz na tych komentarzach i smęcisz jak menel, pokrzywdzony przez system.

obywatel
28 dni temu
Reply to  Alf

Pokrywają wszyscy mieszkańcy miasta – wystarczy popatrzeć na dodacje z urzędu miasta za zgodą bezradnych – rok w rok a poza tym także sprzedaż działek które zostały przekazane do TTBS a które stanowią własność miasta .

Czas skończyć z dokarmianiem TTBS kosztem miasta ???

123
27 dni temu
Reply to  obywatel

Czas skończyć ale z dokarmianiem Prezesa z kasy miasta. Wystarczy żeby prezes z Bożej łaski zaczął właściwie zarządzać TBS a nie zatrudniać pociotków (zatrudnienie w TBS wzrosło w ciągu jego rządów o 500 procent) i nie drenować pieniędzy ze spółki miejskiej do własnej kasy (pensja prezesa wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu roku). Także kroplówką finansowa przykrywa się nieudolność zarządzania przez pana Mędrykowakiwgo.

Obatelka
28 dni temu
Reply to  Alf

Krewni i znajomi królika wygrają przetargi po eksmitowanych lub dostaną przydziały i nieźle zarobią.

Wiosna
28 dni temu
Reply to  Obatelka

To już jest temat na zupełnie inną bajkę.

Kumendant
28 dni temu
Reply to  Alf

Jeśli nie znasz tej sprawy to po chuj zabierasz głos?

Propozycja:
27 dni temu

Wyrzucanie z gara żarcia wprost na trawnik to metoda wieśniacka. Kot powinien mieć czystą miseczkę i nieprzeterminowane jedzonko. Inaczej może się zatruć. Proponuj tej babie aby za każdym razem kiedy nałoży jedzonko dla kotka to nakładała na czystą miseczkę.

Łysy
27 dni temu
Reply to  Propozycja:

Kotów sie nie powinno dokarmiać bo one same są w stanie upolować koryto np mysze czy szczura ja już to tłumaczyłem stsrym babom kociarom z mojego bloku i do nich to nie dociera a koło klatki schodowej i pod oknami piwnic pełno odpadków spożywczych a szczury mają uczte że hej

Kot
27 dni temu
Reply to  Łysy

Sam sobie poluj na myszy i szczury, mi bardziej smakuje mięso drobiowe, ewentualnie wołowina od kobitek z twojego bloku.Pozdrawiam.

Łysy
27 dni temu
Reply to  Kot

A co to ja wymyśliłem prawo natury ?

orzeł
26 dni temu
Reply to  Kot

dlatego jak mi kot wyskakuje pod samochód to nie hamuje

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content