Tarnobrzeg: Eksmisja starszego małżeństwa za dokarmianie zwierząt. Problemu nie da się inaczej rozwiązać?

W minioną środę na facebookowym profilu Tarnobrzeski DiM team pojawił się wpis pn: Eksmisja za dokarmianie zwierząt. Dokarmiali bezdomne zwierzęta, sami bezdomnymi zostaną. Pozbawieniem miejsca zamieszkania zagrożone jest starsze małżeństwo, mieszkające w jednym z bloków w zasobach Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. O wyjaśnienia poprosiliśmy prezesa TTBS-u, Łukasza Mędrykowskiego.

Jak czytamy we wpisie twórców profilu Tarnobrzeski DiM team cyt:

„Małżeństwo tarnobrzeskich emerytów otrzymało pismo podpisane przez Łukasza Mędrykowskiego prezesa spółki miejskiej Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Tarnobrzegu, w którym to wypowiedział im umowę najmu lokalu. Po upływie 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia emeryci zobowiązani są zwrócić lokal a przypadku niezwrócenia lokalu, TTBS wystąpi z pozwem o eksmisję. Przyczyną rozwiązania umowy jak można przeczytać w piśmie jest dokarmianie zwierząt wolno żyjących (…)

Może należało się pochylić nad problemem i pomóc starszym ludziom zorganizować miejsce, budkę, karmnik pod drzewem, tak aby lokatorom nie przeszkadzała estetyka takiego miejsca i aby utrzymać należyty porządek, tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Wszak koty brudasami nie są i w wielu miejscach na terenie miasta miłośnicy zwierząt takie rozwiązania stosują i nie stanowią one większego problemu dla nikogo.

A teraz fakt, który temu wszystkiemu nadaje dodatkowy ciężar gatunkowy wręcz wprawiający w osłupienie, a może powinno zwiększać oburzenie. Otóż lokatorka, z którą rozwiązano umowę najmu jest zarejestrowana w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska jako opiekun kotów wolno żyjących(!). Otrzymała piękne podziękowania za okazane serce dla bezdomnych zwierząt. Panie Prezydencie czy to teraz będzie norma? Czy pozostałe kilkadziesiąt osób zarejestrowanych w urzędzie jako opiekunowie kotów też mogą spodziewać się podobnych podziękowań ? „- koniec cytatu.

Prezes Mędrykowski: To jest inicjatywa mieszkańców:

Poproszony przez nas o wyjaśnienia w tej sprawie prezes TTBS-u Łukasz Mędrykowski podkreśla, że działania podjął na wyraźną prośbę mieszkańców, którzy z problemem tym walczą już od przeszło trzech lat:

Problem ten narasta z roku na rok, w 2023 roku osiągnął apogeum, obecnie mieszkanka wyrzuca bezpośrednio przez balkon z garnczka mnóstwo resztek jedzenia, flaki, kości, całe kawałki mięsa itp.  Do tego jedzenia nie tylko zlatują się ptaki ale również przychodzą szczury. I to się bardzo nie podoba mieszkańcom. Wielokrotnie zwracali się do niej z prośbami aby nie dokarmiała zwierząt w ten sposób, a kobieta ta używała wobec nich wulgarnych słów. Podczas ostatniej takiej sąsiedzkiej interwencji, co pokazują nagrania z robione z ukrycia, które mi dostarczyli, kobieta proszona żeby nie robiła tego w taki sposób, powiedziała cyt: Wyp…j bo Cie zaj…e, to nie Twoja sprawa” (…)

My jako zarząd chcieliśmy  pomóc rozwiązać ten problem, dla kotka kupiliśmy specjalną budę i postawiliśmy ją przy altanie śmietnikowej w zeszłym tygodniu. Kobieta miała zostać o tym powiadomiona przez naszego pracownika, ale nie wiem czy do tego doszło, bo nie odbiera od nas telefonów (…)

Nie mam nic przeciwko dokarmianiu, tylko do sposobu w jaki to jest robione, nie może być tak, że mieszkaniec bloku resztki z obiadu wyrzuca przez balkon (…)

W tym bloku funkcjonuje Rada Wspólnoty złożona z mieszkańców i pani która jest w radzie, która na marginesie nie sprzyja nam jako zarządowi, cały czas zabiega o to, żebyśmy w końcu ten problem rozwiali (…) To są naciski mieszkańców, nie nasze, problem trwa od lat, jeden z lokatorów walczy z tym od co najmniej trzech lat, najpierw spróbował sam tę sprawę rozwiązać z tą Panią, nie udało mu się, poprosił więc zarząd o pomoc. Mam na to wszystko pisma (…)

Nie mam nic przeciwko dokarmianiu, gdyby tylko ta Pani znalazła inny sposób, ale ona nawet do nas nie przyszła, nie rozmawiała z nami, nie chce rozwiązać tego problemu (…)

Straż miejska na prośbę mieszkańców interweniowała wielokrotnie w tej sprawie. To na prośbę Straży Miejskiej w regulaminie mają być wprowadzone kary porządkowe za nie dotrzymywanie regulaminu (…)

Decyzja o eksmisji nie jest ostateczna, ale my nie mamy możliwości rozmowy z tą Panią.  Dysponujemy filmami, nagraniami, zdjęciami dostarczonymi nam przez lokatorów,  mamy relacje mieszkańców w których jest jasno określone, że to ta Pani wyrzuca jedzenie przez balkon. Są nagrania w których straszy i wyzywa mieszkańców. To jak ja mam się zachować w tej sytuacji? Gdyby przyszła, okazała skruchę, zorganizowalibyśmy spotkanie zainteresowanych stron przed blokiem, ta Pani by przeprosiła, wyraziła skruchę a my dalibyśmy jej szansę i wyznaczyli czas próby. Jednocześnie ja cofnąłbym decyzję o eksmisji. Ale jeśli z drugiej strony nie ma takiej informacji, to co ja mam zrobić?”

Pismo o wypowiedzeniu najmu małżeństwo otrzymało 18 sierpnia br. Po upływie 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, emeryci zobowiązani są zwrócić lokal. W przypadku niezwrócenia lokalu, TTBS wystąpi z pozwem o eksmisję.

PRZEŁOM W SPRAWIE! Szczegóły: Tarnobrzeg: Zawarto porozumienie, eksmisja starszego małżeństwa cofnięta

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kielunek
28 dni temu

Powinni zapisać się do p i s u, nie było by problemów.

jasio
28 dni temu
Reply to  Kielunek

Polska jezyk trudna jezyk

Marek
28 dni temu

Bardzo jestem ciekaw ile osób było na zebraniu i szanowna Rada mieszkańców z ilu przedstawicieli bloku została wybrana. Jeśli jest problem to należy go rozwiązać Panie Prezesie a nie wypowiadać starszym osoba umowę najmu.
Jeśli nie potrafi Pan rozwiązywać podstawowych problemów z mieszkańcami a od wielu miesięcy wygląda że nie potrafią Pan to jest Pan w nieodpowiednim miejscu i na nieodpowiednim stanowisku.
Pana działania i wybiórcze decyzję tylko dolewają oliwy do ognia.

mat
27 dni temu
Reply to  Marek

Jeżeli od trzech lat mieszkańcy prosili uprzejmie o zaprzestanie wyrzucania żarcia przez okno i nic do babiny nie docierało to co mieli szczury przysposobić bo kobita nie potrafi żyć w społeczności blokowej, gdzie obowiązują pewne zasady i normy społeczne . Prezes bardzo dobrze rozwiązał problem brawo.

PS. Co innego dokarmianie zwierząt co innego wyrzucanie żarcia przez balkon, te dwie kwestie należy rozgraniczyć. Aspołecznego zachowania nie usprawiedliwiają żadne legitymacje.

MIROSLAW
28 dni temu

Na serbinowie jakaś baba podjeżdża samochodem i wysypuje jedzenie na trawnik mimo że jest tabliczka na zyczenie mieszkancow blokow nie dokarmiać golebi !!!! Niech sobie je zabierze do domu i tam je dokarmia a nie rzucą jedzenie i odjezdza

ODYSEUSZ
28 dni temu
Reply to  MIROSLAW

Złapać i wezwać policję czy też straż miejską, taki czyn podlega karze do 500 zł zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń !

Buszujący w ryżu
28 dni temu

Należy odróżniać dokarmianie zwierząt od wyrzucania śmieci przez okno.

Altruista
28 dni temu

Należy odróżnić przewinienie…a skrajną patologie od kalibru „kary” .
Nalezy odróżnić degeneratów, pijaków i wandali od starszych, schorowanych i być może z problemami psychicznymi czy innymi ułomnościami ludzi.
Należy odróżnić pozycję prezesa, władcy i „nadzorcy” od mieszkańców którzy teraz nie mogą się obronić bo są zastraszeni i wyrzuceni na bruk.
Ot taka filozofia życia.

obywatel
28 dni temu

Poczekajmy na te filmy ( dowody) .

Znam takich co im dzieci przeszkadzały na trawniku ale ich srający pies na trawnik to już nie ??

Strażak
28 dni temu

W tym kraju nic nie można zrobić. Zwierząt dokarmiać ani dzieci grać w piłkę pod blokiem bo się starym dewotom nie podoba. Przestańcie zatruwać życie ludziom, którzy niczego złego nie robią. A prezes chyba się nudzi że zajmuje się takimi pierdołami.

Kociak
27 dni temu
Reply to  Strażak

Myślałeś nad tym co napisałeś? Co innego dokarmianie niż zaśmiecanie i jeszcze ze skutkiem w postaci szczurów. Jeszcze koty mogą zachorować od tych dokarmiań. Jadło powinno być podane na czystej miseczce, nie rzucone jak psu.

Adwokat
28 dni temu

Zwierzęta można dokarmiać i zezwalają na to przepisy prawne. Nie wiem gdzie się Pan Prezes uczył prawa bo podobno jest prawnikiem.

jasio
28 dni temu
Reply to  Adwokat

nie dokarmiać tylko truć,chlebki zawierają polepszacze ,spulchniacze,konserwanty,te tanie to jeszcze Bóg wie co,a biedne ptaszki zdychają w męczarniach,a głupcy myślą,że ich karmią,nie karmicie tylko trujecie!

Marzena
28 dni temu
Reply to  jasio

A to prawda

ODYSEUSZ
28 dni temu
Reply to  Adwokat

Dokarmiając dzikie zwierzęta zwłaszcza w polerze letniej, pomyślcie że wyrządzacie im krzywdę – nauczone i przyuczone do łatwego pożywienia tracą instynkt i chęci do poszukiwania pokarmu ! Hmm nick chyba z dupy wzięty poczytaj jak nie znasz art. 145 Kodeksu Wykroczeń i się więcej nie ośmieszaj swoją wiedzą !

Kociak
27 dni temu
Reply to  Adwokat

Doramiać można, ale nie zaśmiecac terenu. Są na to przepisy adwokacie od siedmiu boleści.

Serbinów.
28 dni temu

Mędrykowski reprezentant Peło

obywatel
28 dni temu
Reply to  Serbinów.

Człowiek z ekipy KOZ – ” razem Z tarnobrzega ” , wiarygodny jak na placu czerwonym ” nie idą dla pieniędzy”?

Wybraniec belfrów – kumpli z klasy LO ??

Student
28 dni temu

Nie ma takich przepisów prawnych. Doszło do wyraźnego nadużycia ze strony prezesa. Ja na miejscu tego starszego małżeństwa bym nie odpuścił i zgłosił temat do prokuratury aby zbadała czy nie doszło do przekroczenia uprawnień ze strony Pana Mędrykowskiego

Hmm hmm
28 dni temu

Ciekawe czy Prezes nie za mocno podkoloryzował fakty i nie przrjaskrawil okoliczności dokarmiania kota żeby wyjść z tej sytuacji z twarzą. Bo argumentacja w piśmie jest że chodzi o 1 kota i zagłuszanie ciszy nocnej przez ptaki.
Wiarygodność prezesa TBS jest cóż mocno kontrowersyjna.

Kociak
27 dni temu
Reply to  Hmm hmm

Ptaki sr… . Jak nie wiesz jak wygląda zasr… balkon to zapytaj tych co takie balkony mają obsr.. .

PiSarz
28 dni temu

NIE O TAKOM – POLSKĘ WALCZYŁ.

ADELA
28 dni temu

Ciekawe kto z piszących chciałbym mieć takich sąsiadów i wąchać ten smród i mieszkać w brudzie

obywatel
28 dni temu
Reply to  ADELA

Ale prezesa takiego to za CH????

odp
28 dni temu
Reply to  ADELA

ale gospodarz miasta ne weznie pod uwage że na głównych ulicach wali aż się nie da wytrzymać z tego smrodu
a co do zwierzat to po co ludzie trzymają koty psy i nie tylko w bloku?
aż tak się nudzi mieszkancom tego miasta ze na necie sa cwani a w realu siedza i milcza aby pis im nie zabrał 13 i 14 a potem 500+ lub 800+
wszyscy mieszkancy tego kraju to kapusie i tylko najlepiej im wychodzi trzensieniem dupa a nie umia sie postawic jak coś jest nie tak

obywatel
28 dni temu
Reply to  odp

Wystarczy pójść pod fontannę przed siedzibą BELFRA ( chyba plac Surowieckiego)

– bród, papierki się walają , pet na pięcie jakby sprzątaczka z urzędu nie mogła co drugi dzień zrobić porządku
a wystarczy chyba 30 minut ???

WIZYTÓWKA miasta a w tym brudzie, wśród petów i walających się papierków pomnik zasłużonego dla miasta ŚP Księdza ( czyż to nie jest profanacja ) – nawet przed budynkiem urzędu porządku nie może dopilnować a stoi ponoć na czele miasta ???

– belfer pierd? tylko o zalewie, zamku, potancówkach, dożynkach , zabawach , imprezach i riwierze ???

odp
27 dni temu
Reply to  obywatel

no to tutaj zostaje złorzeniie zarzalenia do jednego z budynków urzedu miasta
osobiscie z panem db nie można pogadać bo sie boji rze go zlinczują ludzie

jasio
28 dni temu
Reply to  odp

wali bo ptaki zdychają od tych waszych tanich chlebków,od psich kup też wali!

odp
27 dni temu
Reply to  jasio

no akurat widze sporo przejechanych ptaków na ulicach
ale to już jest wina miasta bo tanobrzeskie wodociagi nie pracuja jak kiedyś bo jest tam mniejsze zatrudnienie ludzi a to jest wina pana db bo zachiało mu się nowej drogi i a kostki na terenach jeziora
nasowa mi sie pytanie kiedy to on spłaci jak sie juz kadencja pomału mu konczy a swoj autograf zostawił na papierze tylko kto porzyczke spłaci

Mieszkaniec
28 dni temu

Szanowny Panie Prezesie Łukaszu M. Prawniku z wykształcenia osobo publiczna. Przestań w końcu obrażać mieszkańców kolejna twoja wypowiedź ” i pani która jest w radzie, która na marginesie nie sprzyja nam jako zarządowi,” Czy jest w tym mieście jakiś mieszkaniec Ttbs który wam sprzyja. Za czyjeś pieniądze Pan siedzisz na tym stołku i miej trochę kultury i przestań obrażać nas mieszkańców. ŻENADA CZŁOWIEKU ŻENADA

obywatel
28 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Są tacy !
Spora grupa, których sprawy są rozpatrywane przez kastę z Tbg ???

Niech się mądrala pochwali jak sprawy stoją i czy już są jakieś postanowienia ???

Chciał błysnąć a znowu chyba tylko krętactwo ???

Kociak
27 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

To jest wieśniak? To nie ma się co dziwić. Jak ta wieśniara co wyrzuca jadło przez balkon.

mario
28 dni temu

Ja p!erdo!e, ale prowincja.

PiSarz
28 dni temu
Reply to  mario

To chodzi o ludzi, a nie położenie miasta

mario
27 dni temu
Reply to  PiSarz

Nie chodzi tylko o sposób bycia części mieszkańców. Gdyby Tarnobrzeg był bliżej Rzeszowa dostawałby więcej, bo stanowiłby zaplecze stolicy województwa jak chociażby Głogów Młp. Porównaj drogę z Głogowa do Rzeszowa i drogę z Tarnobrzega do Stalowej Woli. Mógłbym wymieniać dalej, ale mi się nie chce.

orzeł
27 dni temu
Reply to  PiSarz

„ludzi”? tylko swołocz wywala resztki przez okana. Eksmitować natychmiast, lub jeszcze inne słowo na E

? ! ? ! ? !
27 dni temu
Reply to  mario

Bo Tarnobrzeg to wieś.

Wera
28 dni temu

A ja to współczuję mieszkańcom że mają takie sąsiedztwo. Szkoda że jedna osoba może zgotować innym takie piekło, zrobić syf pod swoim domem i nie da się nic z nią zrobić.

Kociak
27 dni temu
Reply to  Wera

Da się, tylko trzeba chcieć. Za zaśmiecanie jest kara z kodeksu wykroczeń. Raz, drugi, trzeci nałożyć mandat lub zrobić sprawę sądową i się nauczy, że nie należy zaśmiecać terenu.

? ! ? ! ? !
27 dni temu
Reply to  Kociak

i, że nie jest na swoim podwórku.

Tomasz
27 dni temu

By powróciła normalność, wyjściem jest 1-miesięczny okres wypowiedzenia … ale dla Prezesa.

Kacha
27 dni temu

Jak już uporacie się z tym syfem to weźcie się za śmietnik koło górki na Dekutowskiego. Tam też podjeżdżają samochodami, wyrzucają śmieci na chodnik, a co bardziej nawiedzeni wyciągają te śmierdzące odpadki z kosza i rozsypują dookoła żeby ptaszki miały co dziubać i mogły więcej srać. Tak jak tam jest zasrany teren to chyba w całym Tbg tak nie ma. W weekendy to po całej okolicy fruwają śmieci i śmierdzi z daleka. A to środek miasta.

ODYSEUSZ
27 dni temu
Reply to  Kacha

Wzywać służby porządkowe art. 145 Kodeksu Wykroczeń mandat do 500 zł !

odp
27 dni temu
Reply to  Kacha

no to pismo do spudzielni niech tam wiate podstawia
chyba ze jest biedna tak jak ttbs i musi pozyczac kase od pana db

TrupFolkowy
27 dni temu

Po pierwsze primo – sterylizacja Kotów. Wiem, z bólem piszę to jako kociarz. Jeżdżąc rowerem widzę, że jest nowy koci narybek. Można puścić wiadomość, że „bez obrużek – sterylizujemy”. Oczywiście projekt ogłosić pół roku przed akcją. A przede wszystkim znaleźć weterynarza – jednego, skłonnego do takiej akcji kojarzę. Niestety dokarmianie bezdomnych często nie wiąże się z kastracją w przypadku samców. Dziewczyny Kocie wyją do owych Samców, bo zabieg jest droższy i bardziej skomplikowany.
Kastracja Kocurów i Kocic powinna być jedną z podstaw Budżetu Obywatelskiego. Zbyt wiele Kociąt zdechłych widziałem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content