W dwóch meczach stracili 19 bramek. Kibice Wisły Sandomierz reagują: „Panowie! Nie przejmujcie się tymi wynikami”

Trudne chwile przechodzą piłkarze sandomierskiej Wisły. Drużyna której występ w IV lidze świętokrzyskiej do końca stał pod znakiem zapytania, jednak przystąpiła do rozgrywek, pauzując w trzech pierwszych kolejkach.

Po zakończeniu rozgrywek w III lidze w grupie 4 klub stanął przed ścianą. Brak funduszy i dodatkowego wsparcia ze strony miasta spowodował, że rozważano wycofanie zespołu z rozgrywek. Tak się jednak nie stało, zarząd zdecydował o przystąpieniu do gry, mimo pustki w klubowej kasie. W zespole prowadzonym przez trenera Michała Złotka grają głównie młodzi zawodnicy, którzy za swoje występy nie pobierają żadnego wynagrodzenia.

W swoich pierwszych dwóch meczach Wisła przegrała z Łysicą Bodzentyn 0:10 i LKS Orlęta Kielce 0:9.

„W środowym meczu wyjazdowym nasza drużyna odnosi kolejną wysoką porażkę tym razem nie był to wynik dwucyfrowy a mecz zakończył się wynikiem 9:0….

Apel do młodych zawodników i pozostałych osób grających w tej trudnej chwili dla naszego klubu – Panowie! Nie przejmujcie się tymi wynikami. Macie zrozumienie i wsparcie z naszej strony. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie – czego oczekiwaliśmy budując zespół w takich okolicznościach, stawiając na młodych zawodników bez doświadczenia? Nie od razu Rzym zbudowany, każdy sukces rodzi się w trudach i bólach! Z meczu na mecz musi być i będzie tylko lepiej.

Nie przejmujcie się też sugestiami i komentarzami na stronie klubowej jakiegoś Pana Tusznio czy innych znawców sportu i psychologów. W tej chwili szlifuje się Wasz charakter. Za dwa lata będziecie na boisku dojrzeli nie tylko sportowo ale i mentalnie niż Wasi rówieśnicy, którzy kopią sobie piłeczkę nie mając kontaktu jeszcze z piłką seniorską.

Wy nie przynosicie wstydu drużynie, miastu, kibicom – Wy i Wasza postawa przyczyniła się do tego, że ten klub jeszcze istnieje. Dzięki Wam Wisła jeszcze funkcjonuje i 100 letnia historia jest kontynuowana. Będziemy Wam wdzięczni do końca życia!

Pamiętajcie też, że Wisła przeżywała już takie momenty gdzie przegrywaliśmy mecz za meczem równie wysoko. Był to czas 2006 – 2008. W składzie Wisły grał w ówczesnym czasie Maciej Ziółek. Był w Waszym wieku. Czy porażki wpłynęły na niego niekorzystnie tak jak twierdzi wspomniany pan psycholog, znawca sportu i ekspert w każdej dziedzinie? NIE. Wręcz przeciwnie. Maciej w kolejnych sezonach stanowił o sile sandomierskiej drużyny. Został kapitanem, klubową legendą. Kibice jednogłośnie wybrali go do 11nastki wszechczasów. To z Ziółkiem w składzie Wisła odnosiła największe sukcesy w 98letniej historii klubu – wygrywając III ligę, awansując po 20 latach z IV ligi, 2x wygrywając okręgowy puchar polski czy pokonując Koronę Kielce i Podbeskidzie Bielsko Biała w PP. Wierzymy, że i Wam w przyszłości będzie dane dotrwać takich chwil w barwach naszego klubu” – napisali na swoim facebookowym profilu kibice Wisły Sandomierz

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orzeł
10 miesięcy temu

szacun dla zawodników i kibiców. Głowa do góry. Teraz będą przychodzić tylko prawdziwi kibice, ebać pozorantów

sandomierzak
10 miesięcy temu

wisla zbieramy poklosie 1975 roku gdzie nasze miasto upokorzono i podporzadkowano malej galicyjskeij miescinie w wyniki czego nasze miasto zastopowano w rozwoju wisla podziekujcie komu trzeba

stal fks
10 miesięcy temu
Reply to  sandomierzak

wisla prawdy nikt nie zaklamie brawo tysiacletni grod z nad wisly

ametyst
10 miesięcy temu
Reply to  sandomierzak

Pokłosie to Sandomierz zbiera swojej parasolsko sadowniczej mentalności.Sandomierz w 1975 to była straszna dziura i tylko zaniedbany rynek i nic poza tym, dziadostwo. Bo parasol tak ma, że grosza nie wyda na rozrywkę, tata sadzi antonówki i kasę w skarpetę ładuje. Chytrość niesamowita więc nigdy piłki tam nie było i nie będzie, ostatnie lata max 4 poziom rozgrywkowy a całe lata okręgówka i A klasa, nie macie akademii ani szkoły mistrzostwa sportowego, nie ma i nie było znanych piłkarzy ani trenerów w Sandomierzu, nie było żadnych znanych sportowców ani sukcesów sportowych oprócz Karola Bieleckiego. Sandomierz to straszna sportowa wiocha od dawien dawna. Całe świętokrzyskie to kraina chytrości niesamowitej, zobacz ile lig jest w podkarpackim, 4 liga, 5 grup okręgówki, 13 grup A klasy, 21 grup B klasy, to setki drużyn tysiące piłkarzy bo ludzie i firmy dają kasę na to, nie skąpią po parasolsku, chcą nie tylko chleba i antonówki ale też igrzysk. Świętokrzyskie to raptem 8 grup rozgrywkowych 4 liga, jedna okręgówka, 3 A i 3 B klasy. Widzisz różnicę ? 44 grupy na Podkarpaciu i 8 w Świętokrzyskim tak biedna ze słabymi ziemiami Galicja bije na głowę parasolandię. Cała prawda o Sandomierzu, mentalności, chytrości i braku tradycji sportowych.… Czytaj więcej »

zdzich
10 miesięcy temu
Reply to  ametyst

wisla co wy na to?

mat
10 miesięcy temu
Reply to  sandomierzak

To Ci się przypomniało co było prawie 50 lat temu, a co robiliście przez te wszystkie lata mondralo, gdyby nie Ojciec z Rowerem dalej by była pipidówa i tyle w temacie.

mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  sandomierzak

Ty tak na poważnie? Sandomierz przez 60 lat stoi w miejscu z czego ostatnie 25 na „wolności” w nowym województwie. Przed 75 było to samo, tylko nazwa.

sandomierzak
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

sluchaj no przyjacielu mnie osobiscie flaki sie wywracaly jak slyszalem swierdzenie sandomierz wojewodztwo tarnobrzeskie wiec wole juz byc pod kieleckim butem jakos lepiej brzmi

ametyst
10 miesięcy temu
Reply to  sandomierzak

Sandomierz to tylko historia i nic poza tym, do Tarnobrzega nie ma startu takie dziadostwo, stoicie w miejscu od dawien dawna, nawet mnóstwo ludzi z Sandomierza przeprowadza się do Tbg przyjedź i zobacz ile aut z rejestracją TSA jest na parkingach w Tarnobrzegu. Sandomierz to tylko rynek a poza tym to straszna dziura. czy tego chcesz czy nie byliście w woj. tarnobrzeskim i gdyby nie reforma dalej byście byli .

tomek
10 miesięcy temu
Reply to  ametyst

a ty czym jestes jak nie dziura? i to bez historii

sandomierzak
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

a poza tym tarnobrzeg miastem wojewodzkim? no przepraszam to niemoglo sie udac

ametyst
10 miesięcy temu
Reply to  sandomierzak

Tak zakompleksiony człowieku, byliście pod nami i tego nic nie zmieni a likwidacja województwa to największy błąd premier Bieleckiego, niestety …

tomek
10 miesięcy temu
Reply to  ametyst

komuna z was zrobila wojewodztwo dla smiechu trudno to przelknac no nie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content