Tarnobrzeg: FRAM zaprosił na Letni Festiwal Muzyki, Tańca i Teatru (fotoreportaż)

Druga edycja Letniego Festiwalu Muzyki, Tańca i Teatru odbyła się w miniony weekend, przed zamkiem Tarnowskich, w tarnobrzeskim Dzikowie.

Obok gospodarzy festiwalu czyli Studia Tańca i Ruchu FRAM na scenie wystąpiły zespoły taneczne i wokalne z MGOK w Koprzywnicy, Galeria Cover Band, Maksymilian Nino Chwałek, Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”, BLINDFOLDED, RAP-A-DAB i JAZZTAR PROJEKT.

Pierwszy dzień festiwalu zwieńczył pokaz filmu Aleksandra Dyla „Siarkobiografia”, w niedzielę zaś publiczność mogła zobaczyć sztukę pn. Morderstwo w hotelu Domaine d’Auriac, w wykonaniu Teatru SCENA 16.

foto: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roztańczona Franka
28 dni temu

Szalala, zabawa trwa
Świat inny wymiar w Urzędzie ma
Szalala, zabawa trwa
Więc tańcznie póki czas

Za clownem clown
Tłum urzedniczej kasty ciał
A miasto objęte przez żydo-komune w pół
Leci głową w dół

Szalala, zabawa trwa…

Miernota B do koryta przyspawał swą twarz
Po pięciu latach jak iskra zgasł
I zanim minął szok
Z piedestału głowę zdioł

Szalala, zabawa trwa…

Więc tańczcie póki czas
Więc tańczcie póki czas

walt
28 dni temu

pisze się zdjął ! a nie zdioł hehhehehe

Roztańczona Franka
28 dni temu
Reply to  walt

I to jest w tym wszystkim najważniejsze? Nie zwracam uwagi na takie głupoty jak ortografia 🙂
Tak jest ona ludziom do szczęścia potrzebna jak Bożek na fotelu prezydenta naszego miasta i twoje „mądre” uwagi 🙂

walt
28 dni temu

mnie to razi akurat dlatego do tego się czepiłem.
treści tego limeryku przecież nie komentowałem.

różne rzeczy są ludziom do szczęścia potrzebne – jednym praca,innym miłość,trzecim pasja a jeszcze innym tylko ładna pogoda 😉

Robin
28 dni temu
Reply to  walt

A nie razi cie to że nauczyciele bez przygotowania pchają się na stanowisko prezydenta Tarnobrzega? Jeden z nich przez 5 lat swoją niekompetencją I głupimi pomysłami doprowadza miasto do ruiny ! To cię nie razi ? Nie razi cię to że pobiera maksymalne pobory od biednego miasta ? A jak mu tego mało to zwołuje niepotrzebne nadzwyczajne sesję RM. Ostatnia trwała 15 minut a dodatkowa kasa wpadła od upadającego miasta. To ci nie razi i nie przeszkadza?
Na marginesie dodam ze ortografia nie jest moją mocną stroną więc nie musisz się tego czepiać jak u Franki

walt
28 dni temu
Reply to  Robin

nie razi mnie to aż tak bowiem wcześniej miałem jeszcze gorszych prezydentów,których chybione decyzje jeszcze bardziej rzutowały na złą kondycję miasta w którym się urodziłem i mieszkam.
zresztą wszystkich ich wybrali sobie mieszkańcy więc sami sobie trochę są winni prawda ?
na tle poprzedników mimo,że nie wybrałem pana Bożka,uważam,że i tak mamy lepszego prezydenta niż Kiełb,Dziubiński czy Mastalerz.

jeśli większość ludzi uzna,że jednak się nie nadaje to go zmienią i tyle.

jakbym publicznie pisał to dołożyłbym staranności co do ortografii bo za dużo razy ojciec mnie strofował gdy byłem pacholęciem i uważam,że to trochę wstyd dla piszącego iż obnaża się ze swoją nieznajomością jednak dość prostych terminów i to w języku ojczystym.

a ty możesz przeciwnie uważać takie błędy za powód do dumy.w czym problem ?

Adam
27 dni temu
Reply to  walt

„jest napisane” 😉

TrupFolkowy
27 dni temu

Dlaczego krytykujesz młodych ludzi chcących tańczyć, a więc uprawiać sztukę? Że Tarnobrzeg wygląda jak wygląda, więc każdy musi oblec się w wór pokutny? Oni chcą, a nie bawią się w kaprawe poezyjki. Fakt: kultura w Tarnobrzegu budzi niesmak pośród tych, którzy skupieni są (jak większość z Nas) na miejscach pracy, rozwoju Tarnobrzega. Według mnie młodzież trzeba docenić, że chce wbrew. Polityka wizerunkowa miasta niestety zohydza, obrzydza kulturę w Tarnobrzegu jako luksusowe hobby dla garstki koneserów. Musimy jako miasto oddychać dwoma płucami: inwestycjami które dają pracę, napędzają rozwój, zapewniają poziom życia mieszkańcom. Drugie płuco to kultura, która powinna istnieć zawsze, ale nie stanowić celu samego w sobie, bo zawsze będzie to budzić niechęć tych, którzy chcą żyć na poziomie, traktując kulturę jako coś ekstra, dodatek. Stąd moje pretensje do Władz Miasta. W obliczu braku inwestycji i marazmu Tarnobrzega, wzbudza się jedynie niechęć do kultury ogółu, kultywuje niechęć i sztuczny podział między tym co „wysokie” i „niskie”. Kultura to nie jest luksus, ale pewne minimum do spokojnej kontemplacji powinien Samorząd zapewnić. Inaczej zawsze każda inwestycja władz Tarnobrzega będzie generować komentarze jak powyższy. Niech będą „potańcówki” i FRAM i tak dalej. Ale zawsze ktoś powie: „tym się brzuchów nie zapcha”. Póki co, priorytetem… Czytaj więcej »

bezrobotny
27 dni temu

Cyce jak donice

lubię to miasto
25 dni temu

Ku…rczę blade 🙂 Samo pieprzenie i narzekanie. Jakby nie było takich imprez, to pewnie pisalibyście, że miasto do dupy, nic się nie dzieje, nuda itd.
A kiedy już ktoś zrobił, jakby nie było, spore wydarzenie kulturalne dla dużej grupy mieszkańców w różnym wieku, to znowu wam coś nie pasuje? Słabe to wasze narzekanie, bardzo słabe.
I nie łączcie takich imprez z brakiem chodników, dróg, wielkich zakładów pracy, bo to zupełnie inna sprawa, inne zadania.
To, że miasto dofinansowało organizację,w żadnym wypadku nie jest dla mnie problemem. Dobrze, że pomogło.
A może, wy wszyscy narzekacze, hejterzy i inni- sami coś zróbcie takiego spektakularnego, niesamowitego, żeby wszystkim „majty spadły” z wrażenia. No i oczywiście bez finansowej pomocy z zewnątrz. Czekam, czekam, czekam….
Czy się doczekam?
Chyba znam odpowiedź 🙂

Trampkarz
15 dni temu

Trampkarzom na scenę wstęp wzbroniony. W trampkach to piłeczkę na boisku można sobie kopać.

Doopek :-)
6 dni temu

Fajowe młode doopcie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content