Zielone światło od radnych dla drugiej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Decyzją Rady Miasta w budżecie w budżecie zabezpieczona została kwota 100 tys. zł na opracowanie dokumentacji technicznej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To tylko niewielka część kosztów, które miasto będzie musiało ponieść, realizując to zadanie. Łącznie wkład własny wyniesie bowiem ok. 2 mln 400 tys.zł.

Szacunkowy koszt budowy drugiej stanicy nad jeziorem wyniesie ponad 12 mln zł. Większą część tej kwoty, dokładnie 80%, miasto planuje pozyskać z rezerwy celowej Ministerstwa Finansów.

W trakcie dzisiejszej sesji RM radni niejednogłośnie przyjęli uchwałę, na mocy której kwota 100 tys. zł została zabezpieczona na opracowanie dokumentacji technicznej stanicy. Kolejne 100 tys. zł na ten cel ma zostać przekazane w przyszłym roku, zaś w 2025 roku już na samą budowę ok. 2 mln 200 zł.

– Czy to jest kwestia pierwszej potrzeby i czy nas na nią stać (…) Miasto jako tako korzyści z tego nie będzie miało – pytał radny Łukasz Nowak. –  Jako miasto nie umiemy zadbać o to, co już mamy. Marina (obiekt oddany do użytku w 2014 roku – przyp.red) jest w złym stanie, już od wielu lat, zachodzi grzyb, taras cieknie, keja jest w fatalnym stanie, już dawno mieliśmy budować falochron (…) Prawa strona kei jest w kształcie banana, zaniedbana (…) Wygląda to na dzień dzisiejszy fatalnie – dodał.

– Tę inwestycję, przy wkładzie własnym rzędu 2 mln 400 tys. zł mamy później przekazać na użytkowanie stowarzyszeniu (…) To nie jest inwestycja, to jest poprawienie komfortu dla środowiska żeglarskiego, mało tego, nie dotyczy to wszystkich użytkowników jeziora. Jak usłyszeliśmy, nie da się pogodzić interesów żeglarzy i kajakarzy (…) Stowarzyszenie żeglarskie szkoli ok.50 dzieci i nikt im krzywdy nie chce zrobić, ale dlaczego jedno stowarzyszenie ma być tak uhonorowane (…) Mało tego, nie ma tu interesu ogółu mieszkańców (…) My radni usłyszeliśmy, że to nie była koncepcja miasta, tylko członka stowarzyszenia (…) Robimy coś, o co nas poprosiło jedno stowarzyszenie – przekonywał radny Kamil Kalinka.

– Zagłosuję przeciw nie ze względu na to, że nie doceniam pracy stowarzyszenia, nie ze względu na to, że nie robią wspaniałej roboty bo robią, jednakże musimy myśleć o wszystkich mieszkańcach i o tym, że na podstawowe rzeczy nam brakuje pieniędzy – argumentowała radna Monika Łagowska-Cebula.

– Nie patrzmy tylko na pieniądze wydane jednorazowo (…) Pamiętajmy o kosztach eksploatacji, które ciągną się latami – mówił radny Bogdan Bajorski.

– Wszystko co się robi, robi się dla jakiejś części mieszkańców (…) Ten krok chcieliśmy zrobić po to, żeby nie słyszeć takich słów jakie ostatnio usłyszałem, że jesteśmy z prowincji – argumentował prezydent Dariusz Bożek.

– To nie jest priorytet, to jest możliwość kolejnej inwestycji nad jeziorem, a chcielibyśmy żeby to jezioro przynosiło zyski. Bez włożenia pewnych środków, nie ma możliwości, żeby cokolwiek odzyskać (…) Polski Związek Żeglarski optuje od lat za tym, że można byłoby tu robić regaty. Warunkiem jest tu jednak odpowiednia baza, której dzisiaj nie ma, bo uważają, że ta która jest, nie jest wystarczająca – kontynuował.

– To nie jest do końca tak, że te pieniądze na 100 procent będą (…) Co do utrzymania, po to jest tam 20 procent możliwości korzystania z infrastruktury na zasadzie działalności gospodarczej, żeby to zapewniło utrzymanie tego obiektu  – dodał.

Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych (A. Biernat, T. Gołębiewska-Piś, A.Kiper, A. Martyniak, L. Ogorzałek, S. Partyka, A. Rębisz, W. Stępak, D. Szwagierczak i W.Szwedo). Przeciw byli radni: B. Bajorski, M. Cąpała, K. Kalinka, M. Łagowska-Cebula, Ł. Nowak, A. Pekar i M. Zioło.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
177 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Siarkowiec
16 dni temu

Jedni budują stanicę a inni zakłady pracy.

Rekordowe zadłużenie miasta
15 dni temu
Reply to  Siarkowiec

A inni budują też atrakcje dla wszystkich mieszkańców, przykład Stalowa Wola. A ze stanicy kto będzie korzystać? kilku prywatnych właścicieli jachtów

Wójt
15 dni temu

Co jest najlepsze w Tarnobrzegu ? Autobus do Stalowej Woli ?

obywatel
15 dni temu
Reply to  Wójt

Z alutecu aby zarobić !

TrupFolkowy
15 dni temu
Reply to  Siarkowiec

„jedni budują stanicę”. Odpowiedzmy razem z trendami demograficznymi i spostrzeżeniami z ulic. „Jedni budują stanicę – postawmy wielką kostnicę!”.

Gabriela
14 dni temu
Reply to  Siarkowiec

Niech sobie budują stanice za swoje nie z naszych podatków!!

Maryla
14 dni temu
Reply to  Siarkowiec

„zakład pracy”, „obóz pracy”, „kułak”, „klasa robotnicza”, „walka klas” itd. to radziecka nowomowa z czasów słusznie minionych. Normalni ludzie mówią: „przedsiębiorstwo”, „fabryka” itp.

ODYSEUSZ
16 dni temu

Po co i na co kolejny zbytek nie służący mieszkańcom Tarnobrzega…Kolejna fanaberia nawiedzonych siwych belfrów !

obywatel
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tak się prywatyzuje tereny nad zalewem ,
najpierw coś wybuduje , później odda teren pod zarządzanie a następnie sprzeda lub przekaże .
Wystarczy prześledzić jak było z terenami dla kasty płetwonurków
i terenami dla postkomuchów z LOK , wędkarzy .

Nikt nie zauważa , że każdy taki pomysł to na c innego jak OGRANICZENIE DOSTĘPNOŚCI TERENÓW dla OGÓŁU mieszkanców i przeznaczenie dla wybranców ????

A co do tego stowarzyszenia co koszysta z tych na zdjęciu pomostów – macie skurw????y tupet bezczelny .

Może powiecie skąd one są i kto je zrobił ???
Raczej kto był zmuszony przez ??

Obatelka
15 dni temu
Reply to  obywatel

Tak rosną fortuny , majątki i bogactwo sprytnych .

ODYSEUSZ
15 dni temu
Reply to  obywatel

Niestety Tarnobrzeg to jedna wielka mafijna rodzina wzajemnych układów i powiązań. Tutaj nawet pracy nie dostaniesz bez znajomości albo koperty !

obywatel
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

I te Waść ciągle brednie że będzie na tym tzw jezioro ZARABIAŁO ???

Najpierw niech belfer pokaże słynne ZYSKI ze ścianki bożkowej ???

Histeryk dalej przedstawia nie poparte żadnymi obliczeniami finansowymi swoje urojone wizję ???

Te 20 procent w wizji dla BOGACZY inwestycji dla wybranców ???

Pewnie znowu za chwilę urzędowy miernota z tarnobrzeskiego urzędu tu będzie pisał , że to dla wszystkich bo każdy może sobie kupić jacht, żaglówke, łódke !!!?

Penelopa
14 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Stary – praca ci się z posadą (w urzędzie) pomyliła. To wszystko dla tego, że nigdy nie pracowałeś.

ODYSEUSZ
14 dni temu
Reply to  Penelopa

ocho widzę że uderzyłem w czuły punkt kasty urzędniczej ! Mam nadzieję że kiedyś przyjdzie na was czas i nadejdzie gospodarz miasta który pierwsza rzeczą jaką będzie będzie redukcja nierobów z UM – dość utrzymywania armii darmozjadów z Naszych podatków !

olo
15 dni temu
Reply to  obywatel

Ty , nie napinaj się tak bo ci żyłka w dupie pęknie. Z nienawiści możesz sobie obgryźć kolejną klawiaturę i tylko tyle chory z nienawiści padalcu.

Płetwonurek
15 dni temu
Reply to  obywatel

Od płetwonurków to ty się odpier*** i przede wszystkim zobacz w słowniku jak pisze się słowo „korzysta” barania głowo -nie obrażając baranów

obywatel
15 dni temu
Reply to  Płetwonurek

Następny cwaniak darmozjad co Eldorado sobie zrobił z zalewu ??

Znam sprawę od początku jak tam się wjeb???cie???

Ładnie to tak – tereny które zostały wam przekazane zrekultywowany za publiczne , miały służyć wszystkim, mieszkańcom miasta a tu proszę OGRODZONE ??

Odcięli kiedyś prąd – co ???
Korzystać się chciało na początku ale na cudzy koszt – CO ???

Widzę , że was tam darmozjadów jest sporo , którzy się bawią ???

Teren ogrodzony a na pytanko odpowiedź :

CZY płacicie za wjazd nad zalew tak jak wszyscy turyści czy jak mieszkańcy miasta ???

A za zwrócenie uwagi dzięki ???

Urzędnik
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wszystko co ma służyć mieszkańcom to według ciebie niepotrzebne fanaberie prezydenta. Najlepiej to nic nie budować,nic nie remontować i będzie super

ODYSEUSZ
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

Druga stanica ma niby służyć mieszkańcom Tarnobrzega – nie rozśmieszaj bo dostanę zajadów? Ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem : najdroższa woda , najwyższe podatki , brak zakładów pracy itd i na dodatek mają spłacać kredyty zaciągnięte przez ekonomicznych idiotów robiących dobrze pewnej garstce ludzi ! Finalnie to My mieszkańcy będziemy spłacać te kredyty i pożyczki , gdzie inni będą się świetnie bawić kosztem mieszkańców TBG !!!

Urzędnik
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Piszesz o sprawach o których nie masz pojęcia. Najwyższa cena wody i ścieków jest w Szklarskiej Porębie natomiast najwyższe podatki w Łódzkiem oraz Mazowieckim. Zakładów pracy w mieście i okolicach wcale tak mało nie ma w porównaniu do innych miast a bezrobocie w granicach 4-5% więc jest symboliczne a największe firmy notorycznie prowadzą rekrutacje pracowników

obywatel
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

Ty debilu masz ???
Jachtem można pływać bez uprawnień ????

Urzędnik
15 dni temu
Reply to  obywatel

Pamiętaj że nie jesteś anonimowy obrażając kogoś zza klawiatury niczym dzieciak.
Chyba że chcesz przepraszać podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania oraz wpłacić 30.000 na cele dobroczynne sfrustrowany czlowieczku

obywatel
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

NIE NAPINAJ SIĘ TAK URZĘDOWY PROPAGANDZISTO
BO CI ŻYŁKA PĘKNIE .

Nie strasz głąbie aby się nie okazało , że w godzinach pracy nierobie siedzisz na forum a kasę niby za prace bierzesz ???

obywatel
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

Ty nierobie i leniu może napisz co tam się dzieje z budżetem obywatelskim – CO ???
Przekracza chyba to wasze możliwości intelektualne ( jak zawsze zresztą) ,
ponoć belfry już czwarty raz zmienili zarządzenie w tym temacie ???

Uda wam się nieudacznicy go poprawnie chociaż raz zrealizować ???
Na stanice macie czas ale w terminie zrobić tak jak należy BO to już za wiele – CO ???

Czy to prawda co piszą koperty na tarnobrzeskim DiM team ???

Co tam znowu kombinujcie??
Chyba wam coś tam nie pasi ??
A może to ch???j a nie fachowcy ???

Sąsiad z wsp
15 dni temu
Reply to  obywatel

Tyś naprawdę chory psychicznie człek

greg
15 dni temu
Reply to  Sąsiad z wsp

aaaaa z wyspiańskiego

obywatel
14 dni temu
Reply to  greg

Znowu ty piszesz pod różnym nickami .
Nawet na tym forum !
Typowe zachowanie cwaniaka z urzędu .

zapłonął konar
15 dni temu
Reply to  obywatel

zadowolony ? spuściłeś się już???

ODYSEUSZ
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

haha propagandzista jak za dobrych komunistycznych czasów. Skoro tak jest dobrze, to czemu ludzie uciekają z tego miasta !? Co do do firm czemu non stop szukają murzynów do pracy – a no dlatego że ciulowo płaca i na dodatek wyzysk jak na niewolniczej fermie bawełnianej za czasów kolonialnych ! ps. mądralo znasz osobiście kogoś z Tarnobrzega co posiada łódkę czy też mini jachcik, bo większość 99,9% ludzi z Tarnobrzega tego nie posiada na stanie i być może nikogo takiego nie zna w okolicy !

obywatel
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ
obywatel
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

Jesteś zwykłym klamcá i oszustem ??
Chcesz ćwiercibteligencie powiedzieć , że każdy może sobie kupić jacht, żaglówke , łódkę ???

Jesteś zwykłym zakłamany propagandzista .

A może tak ci hobbyściZA SWOJE zrobią coś dla mieszkanców, sami wybudują , sami zapłacą za projekt i przekażą miastu i mieszkańcom !!

Urzędnik
15 dni temu
Reply to  obywatel

Oczywiście że każdy może sobie kupić jacht lub żaglówkę ponieważ nie wymaga się na nie zezwolenia jak na broń

obywatel
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

I każdy może pływać jachtem nieuku , bez uprawnień ???

żeglarz
15 dni temu
Reply to  obywatel

może. do 15 m2 żagla. Jak nie masz wiedzy to się nie wypowiadaj. jesteś uzależniony od wyzwisk. Lecz się.

obywatel
15 dni temu
Reply to  żeglarz

Ja tam wole postawiać namiot

obywatel
14 dni temu
Reply to  żeglarz

Jacht to ma Abramowicz i jemu podobni .
O skorupkach nowobogackich nie pisałem !

tarnobrzeżanin
15 dni temu
Reply to  obywatel

Nawet jak się przykujesz do klawiatury na 24 h na dobę, żebyś nie wiem jak się wytężał , to i tak stanica powstanie, czy ci się to głąbie podoba czy nie. Wybuduje ją miasto za różne pieniądze w tym też unijne. A potem przekażemy ją uroczyście z wręczaniem medali żeglarzom i kajakarzom.

Boruta
15 dni temu

Piekło czeka, już coraz bliżej.

obywatel
15 dni temu

A już podpisałeś się na liście ZSL którą zbiera w urzędzie ten komuch z kopalni Machów ???
Jak widać nawyki z Siarkopolu pozostały w genach !!!

Czy to komuchy prawda, że członek rady nadzorczej Komuch z ZSL chodzi i zbiera podpisy w urzędzie miasta
O czym piszą na tarnobrzeski DiM team za przyzwoleniem belfra z urzędu ??

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wyborczy-17679859/art-108&ved=2ahUKEwjulpbd3JaBAxXI8LsIHZJiA0cQFnoECAsQAQ&usg=AOvVaw1-XLtSY1yG4zuV6VxCVdm2

wyborca
12 dni temu
Reply to  obywatel

redagujesz dima?

obywatel
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

Najlepiej nie – niech na c nie robi generator kosztów dla mieszkanców.
Lepiej będzie dla nich !
To ile ścianka już zarobiła pętaku ???

Ważne.
16 dni temu

Szpital w Stalowej Woli rozpoczął współpracę z prof. Robertem Rejdakiem uznawanym za jednego z najlepszych okulistów w Polsce. Do tego jest kierownikiem katedry okulistyki na Uniwesytecie Medycznym w Lublinie. Ostatnio też pozatrudniali tam lekarzy z Lublina i Lubartowa. Czyli się chyba da rozwijać szpital.

Amber
15 dni temu
Reply to  Ważne.

PROSZĘ ZWERYFIKOWAĆ W KOŃCU, ŻE ZA SZPITAL NIE ODPOWIADA MIASTO I NIE WPROWADZAĆ LUDZI W BŁĄD!!!!!!!!!!!!!!

walt
15 dni temu
Reply to  Amber

oni w złości na stan szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu znowu wybiorą sobie pis 🙂

Mieszkaniec
15 dni temu
Reply to  Amber

A Bożek ma obowiązek domagać się od Marszałka zabezpieczenia interesów zdrowotnych mieszkańców
Zamiast starań to odznacza marszałka za zasługi dla Tarnobrzega
Matrix się kłania

somsiad
13 dni temu
Reply to  obywatel

grzeje ci się pod czaszką ormowcu. donosiło się co ? Hi hi .. ja cię znam, doskonale, wyobraź sobie ,że nawet wódkę z tobą piłem .

Boruta
15 dni temu
Reply to  Amber

Piekło czeka

Olo
15 dni temu
Reply to  Ważne.

Jak się pała „przegnie” w drugą stronę i PIS odpadnie od koryta to Hajfong zostanie z długami wielkimi jak ambicje Lucjusza . A tarnobrzeski szpital ,przypominam to stajnia PISU . I wszelkie brudy i syf zrobili tam Wiktor + pisowska czereda Kalinków . A radny Nowak tak ochoczo kraczący nad stanicą i niedolą Tarnobrzega ,niech odpowie kto rozpierd…..ł Szpital w Tarnobrzegu ? TUSK?

TrupFolkowy
15 dni temu
Reply to  Olo

Nie życzę źle Stalowej Woli, ale sztuczna kroplówka pod tytułem „Nadbereżny” to przypomina nieco Tarnobrzeg za czasów Gierka. Sztucznie pompowany, propagandowy byt. Tyle, że w systemie jaki obecnie mamy łaska władz centralnych – a więc głównych donatorów Stalowej Woli na pstrym koniu jeździ. Dlatego jedyną rozsądną opcją dla Polski jest decentralizacja i podniesienie roli samorządu, a nie pisowski model zarządzania z Nowogrodzkiej, wszak nikt nie udaje że centrum decyzyjne jest gdzie indziej. Swoją drogą zlikwidowałbym sztuczne województwa jak wyimaginowane Podkarpacie, Świętokrzyskie, czy zbyt rozbudowane a miejscami wybrakowane województwo Mazowieckie. Z tego co głosi Jarosław, to marzą oni jeszcze o województwie pomiędzy Gdańskiem a Szczecinem ze stolicą w Słupsku. Im mniej władzy centralnej tym lepiej, dlatego im mniej wojewodów tym lepiej.

Mieszkaniec
15 dni temu
Reply to  Olo

Radny Nowak nie pis nie nic w sprawie szpitala bo w tym szpitalu pracuje żona albo siostra Do sprawdzenia tylko. Kto.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Jesteś w błędzie !
Siostra jako osoba wykształcona , młoda, inteligentna już stąd spierd????.
Jak wielu po studiach w tym też medycznych !!

Bo stąd młodzi i wykształceni fachowcy uciekają bo tu przyszłości brak .

A gdzie dzieci naszych belfrów z urzędu ???
Wróciły już do miasta ich wizji ???
Dla tzw. zamku, zalewu, riwiery ???

Czy może belfry doją miasto i mieszkanców aby zaspokoić potrzeby życia w dużych miastach ???

Zombi
15 dni temu

Kawałek chodnika jest ciężko wybudować przy ul. Litewskiej na cmentarz komunalny, a tu proszę tak się kaszle na prowincji !

Pieron
15 dni temu
Reply to  Zombi

Nie tylko na Litewskiej, przy szaletach miejskich połamany chodnik, dziurawy parking, przez 5 lat cioty urzędowe nic nie zrobiły w tym temacie!! A jeszcze wystarczy zobaczyć jak w centrum miasta wygląda budynek po dawnej tarnobrzeskiej.

Urzędnik
15 dni temu
Reply to  Pieron

Ile razy trzeba tłumaczyć ze zrujnowana kamienica pod nr. 44 od kilkunastu lat należy do prywatnej osoby która przez lata bagatelizowała sprawę remontu i niestety wygląda to tak jak wygląda. Gdyby były właściciel sprzedał budynek komuś odpowiedzialnemu to dzisiaj przy placu Głowackiego byłby piękny budynek

Gosc
15 dni temu
Reply to  Pieron

Na starym remoncie np kamienicy w centrum tzw.inwestor z bozej laski niewiele zarobi. A jak wydrze ziemię potem dotacje i nastepnie sprzeda to sie stanie bogaczem.

Maryla
14 dni temu
Reply to  Zombi

Nawet na plac targowy nie ma chodnika po ul. Garażowej pochody jak przez wieś.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Maryla

Nawet na naprawę rynien na budynku miasta nie ma ale na zachcianki jest
Idźcie pooglądać budynek urzędu i RYNNY a jak ktoś nie ma czasu może na tarnobrzeski DiM team zobaczyć zarządzanie mieniem miasta .

Psychiatra
14 dni temu
Reply to  obywatel

Widzę że już z nudów chodzisz i oglądasz rynny na budynkach

Tarnobrzeg miasto me
14 dni temu
Reply to  Psychiatra

Chyba jeszcze się nie leje do środka. Dobrze, że zgłasza usterki jak właściciel nie widzi.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Psychiatra

Ale was debile, lenie , nieroby to drażni – CO ???

Zajmijcie się urzędasy pracą a nie śledzeniem ludzi na forach .

Nawet partacze zadbać o budynek urzędu nie potraficie a bierzecie się za inwestycje ???

Grunt , że świnie macie koryto po skoku ???

koloratka
14 dni temu
Reply to  Psychiatra

jeździsz

Obatelka
13 dni temu
Reply to  obywatel

Naprzeciwko UM kamienica-rudera po lekarzu chyba wątpliwa ozdoba stoi zaniedbana.

Papa
15 dni temu

Kolejny wspaniały pomysł aby kilku osobom wypoczywało się lepiej a wszystkim mieszkańcom żyło drożej bo my się na to zrzucimy. Zachcianki je…..j szlachty

Żeglarz
15 dni temu
Reply to  Papa

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie kupił jacht, zrobił kurs żeglarza jachtowego i korzystał z bazy nad jeziorem
Ahoj !

obywatel
15 dni temu
Reply to  Żeglarz

Bezczelny cwaniaku zróbcie to za swoje .
Ty jeden z tych cwaniaków chyba co chce tam zarabiać .
To nie jest dla wszystkich mieszkanców .
Poczytaj jeszcze o kolejnym cwaniaku i dowiedz się o prywatnym parkingu przy marinie ???
Płaca chociaż za wjazd jak reszta goście prywatnego podmiotu ???

Tu masz gląbie propagandę , wybudowana chyba na koszt mieszkanców dla nielicznych :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://tarnobrzeg.naszemiasto.pl/zostala-otwarta-marina-tarnobrzeg-zdjecia/ar/c3-2257312&ved=2ahUKEwjKo_vY3JWBAxU8nf0HHdGPBuoQFnoECCcQAQ&usg=AOvVaw2c_nAbPufCLEG8mRhq5zcn

Swoją drogą jeśli to prawda co mówi bezradny Nowak ( stan obiektów) to umowa z dzierżawca powinna być natychmiast rozwiązana ???

Chyba znowu chcecie remontu na koszt biednych mieszkanców miasta ???

Pieron
15 dni temu
Reply to  Żeglarz

Nie kosztem społecznych pieniędzy, belzebubie.

Tarnobrzeg miasto me
14 dni temu
Reply to  Żeglarz

Weź pan zamknij się bo ludzi denerwujesz.

Mieszkaniec
15 dni temu

Tym 10 radnych dziękujemy za głos rozsądku w głosowaniu po to aby uratować Tarnobrzeg od tylulu PROWINCJA.
Takimi działaniami na dalsze zadłużenie dalej jesteśmy prowincja
Upór Bożka Powtórka ze ścianka wspinaczkową
Ręce opadły

historyk
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

ludu galicyjsko tarnobrzeski jak nie jestescie prowincja to czym jestescie?

walt
15 dni temu
Reply to  historyk

nie każdy potrafi się z tym pogodzić 🙂

Obatelka
15 dni temu
Reply to  historyk

Prowincja wg definicji to miejsce oddalone od stolicy, czyli nawet Kraków, Szczecin,Poznań itd.

historyk
15 dni temu
Reply to  Obatelka

no no a do kolbuszowej nie warto sie porownac?

TrupFolkowy
15 dni temu
Reply to  historyk

Oprócz lokacji dziewięćdziesiąt lat po Tarnobrzegu nie widzę większych podobieństw. Może prócz czynników ogólnych jak beznadziejny los większości miast prywatnych. Z tym, że Lubomirscy więcej w 1683 roku znaczyli niż Tarnowscy w 1593 roku. Ot, taka uwaga co do dóbr szlacheckich.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Obatelka

Ale belfer pisze inna historię , żyje w innym świecie dla histeryka to stolica świata ???

historyk
15 dni temu
Reply to  obywatel

nie skad ale do tarnobrzegu mozna porownac

Wójt
15 dni temu
Reply to  historyk

Masz rację prowincjuszu

TrupFolkowy
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Byliśmy zawsze prowincją. Za Franciszka Józefa przewagą było położenie przy granicy oraz ród Tarnowskich. Ale ogólnie rzecz biorąc, według prasy z lat dwudziestych opisujących „Republikę Tarnobrzeską” Tarnobrzeg i powiat były zacofane, biedne i niedoinwestowane.
Tarnobrzeg ledwie tknął awansu, jak wiele miast wojewódzkich po reformie 1975 roku. Polecam reportaże Filipa Springera w książce pt. „Miasto Archipelag”. Rozbudzono nadzieje, inwestowano szeroko i nagle zostało co zostało. Wielkie plany i niedostosowana do gospodarki globalnej Polska. Osiedla projektowano piękne, np. „Przywiśle”, o cudach powstających w Krakowie, Warszawie, Zamościu nie wspomnę. Regres miasta pomiędzy wierszami zapisany jest w propagandowej „Siarce” (strony 3-4 zazwyczaj), jak i Tygodniku Nadwiślańskim. Polecam jako materiał źródłowy. Tarnobrzeg nadganiał cywilizacyjne braki, przy okazji rozlewając się „Serbinowem”, zwanym w planach „Os. Dzikowiak” bez odpowiedniej bazy. Stąd nazwa wzięta z „Nocy i Dni”. Ogólnie rzecz biorąc, takie Chiny w skali mikro.

obywatel
15 dni temu
Reply to  TrupFolkowy

Były zacofane i najbiedniejsze rejony nawet w Galicji ???
A teraz belfry histeryki wychwalają wielkie państwo hrabioskie ???
Pisząc historię o zasługach dla ludu !

TrupFolkowy
15 dni temu
Reply to  obywatel

Czy najbiedniejszy w Galicji? Śmiem wątpić. Gorzej wiodło się i w okolicach Zakopanego, podobnie jak i na terenach obecnej Ukrainy. Nie byliśmy wyjątkiem, albo inaczej: bywało w Galicji gorzej. A w złączonej II RP były regiony z okresów średniowiecza. Dysproporcje były olbrzymie pomiędzy Warszawą a resztą kraju. Nawet Kraków był prowincjonalny. Mało się niestety mówi o II RP w kontekście życia mieszkańców miast oraz wsi. I nie jestem lewicowcem, ale II RP jaką znamy to w dużej mierze romantyczny mit, który pięknie kiedyś opisał jeden z zachodnich dziennikarzy (bodaj Włoch). Cytuję z pamięci: „Kraj konia pociągowego i kraj konia mechanicznego”. Wystarczy spojrzeć na fotografie, literaturę. Kraj bez przemysłu, niestabilna demokracja (później autorytaryzm, a raczej rządy wojska), jedyną zaletą i wadą były olbrzymie puste przestrzenie. Crash-test nastąpił dość szybko, bo w 1939 roku.

obywatel
15 dni temu
Reply to  TrupFolkowy

A teraz wychwalają takie państwo i z westchnieniem wspominają tą II to??
Nie ma się czym szczycić a oni wychwalają pod niebiosa ??

TrupFolkowy
15 dni temu
Reply to  obywatel

Romantyczny mit ułanów od Wieniawy i post-sarmatyzmu.

Przypomnienie:
15 dni temu

Hej wy tam w urzędzie miasta, nie zapomnijcie o budowie runku nad jeziorem (wyłożeniu kostki i wybudowaniu kilku bud wokół niego). No i jeszcze propozycja by przenieść plac targowy w to miejsce.

Obatelka
15 dni temu
Reply to  Przypomnienie:

Tak żeby ci co wykupują działki w pobliżu mogli sprzedawać swoje „usługi” i spekulować , mając zaplecze i obsługę za darmo.

obywatel
15 dni temu

Zwykle bezczelne okradanie mieszkanców przez cwaniaków i hobbystów realizujących swoje hobby na koszt mieezkanców .
Mieszkańcy wybudują, będą spłacać i utrzymywać aby grupa , banda cwaniaków uprawiała sobie hobby??
CO ZA SKURWYSYNS??O bezczelne
– stowarzyszenie dojście z nieszkanców .

Jolka
15 dni temu
Reply to  obywatel

A co ze zamkniętym oddziałem chorób wewnętrznych w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu? Zapytał Pan Bożek Pana marszałka Ortyla na dachu Mariny? Jak długo jeszcze będziecie upadlać najsłabszych i schorowanych mieszkańców Tarnobrzega ?

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
15 dni temu
Reply to  Jolka

5oo dzień hańby marszałka Ortyla.
Czyli macie to. Okrągłą haniebną rocznicę.
500 dni niedotrzymanej obietnicy.

Przy tej okrągłej rocznicy zastanawiam się ilu mieszkańców przedwcześnie zeszło z tego ziemskiego padołu bo nie byli właściwie zaopiekowani. Tak zwani samorządowcy też powinni o tym pomyśleć bo to oni mają tych biedaków na swoich sumieniach. 🙁

walt
15 dni temu

no ciekawe ilu mimo to już niedługo odda głos na partię ? będzie ich z 10 tyś w Tarnobrzegu ? nie wątpię 🙂

Tbg
15 dni temu

Jeśli faktycznie tak jest i ktoś to policzył to szmat czasu. Dlaczego prezydenta i radnych naszego miasta to nie interesuję? Ciekawe czy z okazji tej rocznicy „wolne” 🙂 tarnobrzeskie media zapytają Pana Marszałka ILE JESZCZE?!!!!!!
Przed wyborami prezydent i wszyscy miejscy radni też powinni się do tego ustosunkować. Dlaczego nic w tej sprawie nie robią. Popierają to że że ich wyborcy nie mają gdzie się właściwie leczyć?

walt
15 dni temu
Reply to  Tbg

mają taki wpływ na pisowski sejmik i wojewodę,którzy nadzorują szpital wojewódzki,jak kukiz na samego naczelnika na kaczych łapach.

nasz pisowski deputowany w Sejmiku były prezydent też nic w tej sprawie nie robi.
z przyzwoitości zadałby jakieś pytanie ale ma w dupie.
w sumie po co ma się starać skoro dostaje mandat za samo miejsce na liście ?

Mieszkaniec 100%
15 dni temu
Reply to  walt

Tak Dziubiński cała kadencję w sejmiku przespał. Ani razu nie odezwał się To teraz już wiemy jakim był prezydentem Dziubiński otoczył się mądrymi ludźmi Bożek przeciwnie otoczył się słabymi i niekopentnymi

obywatel
15 dni temu

I bardzo dobrze robi że śpi , bo jakby miał takie porąbane wizje jak belfry to i lepiej że śpi. Szkód nie narobi i kosztów zbędnych dla mieszkańców???
” Ach śpij maleńki Janku oby najdłużej”

Ewa
15 dni temu
Reply to  Tbg

Brawo prezydencie. Proszę dziś w tą rocznicę zaprosić marszałka nad wasz zalew. Wypić za zrujnowanie szpitala toasty jabolem i popływać. Może wody jeziora zrobi swoje i miasto odetchnie…. Mieszkańcom z okazji tego święta zrób Pan potańcówke.
Ps. możecie jeszcze zaprosić 3 ostatnich dyrektorów szpitala ze Stasiakiem na czele co się upaśli na tym stołku a nic dobrego dla szpitala nie zrobili.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Jolka

Przecież oligarchie partyjna i samorządową stać na prywatne leczenia
A oddział jest dla zwykłych mieszkanców a więc redukują koszty w szpitalu aby dać na zachcianki dla hobbystów jak wyżej w artykule ???

Swoją drogą jakim trzeba być bydlakiem aby chcieć stanicy przy tak zadłużonym stanie miasta i to na kredyt ???
Takie stowarzyszenie powinny być zdelegalizowane które nastawione są na czerpanie korzyści kosztem mieszkanców ( miasta) i funkcjonujące tylko dzięki dotacjom jako zorganizowane grupy przestępcze!!!

Obatelka
15 dni temu
Reply to  obywatel

To zrozumiałe, wykupią działki pobudują baraczki a chętni na wynajem się znajdą jak niedaleko będzie wielomilionowa infrastruktura na koszt podatnika.

Informacja
14 dni temu
Reply to  Jolka

Lekarzy ni ma i nie bendzie. Poklep zdrowaśki coby innych oddziałów nie zamknęli i szpitala nie zlikwidowali. Głosuj na PO to z pewnością ten szpital polegnie jako pierwszy i będziemy jadać robale z odchodami, pieczone zamiast mięska z kurcocka.

Alf
14 dni temu
Reply to  Informacja

Co ty pleciesz ? To PiS i tylko PiS odpowiada za stan tego szpitala. Od zawsze to ich partyjni nominaci zarządzali tym szpitalem. Szpital to obraz w pigułce nieudolnego zarządzania państwem przez PiS. Jedyna rada to kolejna korupcja wyborcza za pożyczone i nic więcej

julek
15 dni temu
Reply to  obywatel

Twoje hobby gnido kończą się na obrażaniu wszystkich, z którymi się nie zgadzasz. Żyjesz pasożycie na koszt naszych podatków, nigdy nie zarobiłeś grosza oddając do budżetu podatek. Renta, zapomoga , zasiłek, dofinansowanie, mieszkanie, czynsz, dopłata do prądu, zakup sprzętu, dopłata do ogrzewania jak słyszałem od niektórych bywalców targowicy , za wszystko płacą przedsiębiorcy , także tacy co robią coś nad jeziorem. Wszystko to opowiedzieli przynajmniej tak się deklarowali twoi sąsiedzi z bloku nr 14 . Darzą cię ” bardzo wielką estymacyją” szczególnie ci najbliżsi. To ty bezczelny nygusie żyjesz na koszt mieszkańców. Zapodaj 1 dokument ( słownie jeden ) który pokaże , że odprowadziłeś choć jedną złotówkę podatku dochodowego z jakiekolwiek działalności gospodarczej . I nie mów tutaj ,że nie możesz bo człowiek zawsze może dopomóc drugiemu, słowem lub uczynkiem. Ty wybrałeś drogę nienawiści i plucia jadem. Spotkasz się z zapłatą po drugiej stronie. NIEUCHRONNIE.

obywatel
14 dni temu
Reply to  julek

Wy nie jesteście nad tym zalewem żadnymi przedsiębiorcami ??
Jesteście cwaniakami ???
Zwłaszcza ci co nabyli działeczki wątpliwie moralnie a tym bardziej ci co dorabiają się na mieniu miasta ???
Przedsiębiorcy to są tacy co coś stworzyli od zera , swoją pracą nygusie jeden ??

julek
14 dni temu
Reply to  obywatel

Cwaniakami , czyli kim? Nabyli działeczki wątpliwie moralnie czyli jak gnido ? A może opowiesz w szczegółach jak się dorabiamy na mieniu miasta co ?? W szczegółach pasożycie . A może ty nabyłeś mieszkanie i zapomogi i dotacje wątpliwie moralnie ? Z zasobów spółdzielni tarnobrzeskiej za fri ?? Albo za procent ceny . No liderze kurwiszonów forumowych ?? Odpowiedz w szczegółach.

obywatel
14 dni temu
Reply to  julek

Zostały zrekultywowane za publiczne pieniądze i takie tereny powinny zostać wyłącznie publiczne a nie zbycie, sprzedaż ???

obywatel
14 dni temu
Reply to  julek

Podatki w tym kraju płaci końcowy odbiorca czyli klient , usługobiorca oraz właściciele nieruchomości ( podatek lokalny) i tylko oni a reszta jest tylko pośrednikiem w odprowadzaniu podatków i danin na rzecz państwa – taki poborca podatkowy???
Nie wiem gdzie do szkoły chodziłeś ale wpływ Balcerowicza widoczny aż nadto.
Przedsiębiorcy to są poza zalewem tam na górce w Machowie : właściciele feniksa, tarkonu , Piotrowic i ci państwo co robią kostkę betonowa ( chyba Ocice albo miechocin), exellent , pan Marzec itd – ci co coś produkują, wytwarzają ???
Zresztą wielu jest że Stalowej Woli ale skąd ty możesz o tym wiedzieć po marketingu i zarządzaniu po ukończeniu LO w Tbg ???

Zwykli sklepikarze, karczmarze i kramarze nad zalewem .
Oraz co najwyżej biznesmeni od parków, placów namiotowych, domków letniskowych ( tacy hotelarze amatorzy) świadczący tylko usługi ????
Co do pasożytnictwa – nie korzystam z żadnych świadczeń dodatkowych czy to z miasta czy innych oprócz tych które mi się należą cwaniaku ???
Nie wyciągam łapsk po rozrywkę, zabawy, hobby na koszt ogółu miasta ???

TrupFolkowy
15 dni temu

Mam z tego powodu lecieć po czteropak Żubra? Jezioro, Jezioro, Jezioro uber alles. Takie wnioski wynoszę z TVL.

obywatel
15 dni temu
Reply to  TrupFolkowy

Wystarczy jak pojawisz się na potancówce ???

rowerowy
15 dni temu

Na jezioro pieniądze zawsze się znajdą, w tym przypadku 100 tys. na projekt, a później kolejne 100 tys. na projekt i 2,2 mln na wkład własny w budowę. A np. na urządzenia do automatycznego wykrywania rowerów przez sygnalizacje świetlne kasy nie przydzielili.
nadwisla24.pl/2023/08/31/tarnobrzeg-prezydent-i-radni-wybieraja-sie-na-rekonesans-chodzi-o-lokalizacje-stanicy/#comment-237554

O innych potrzebach mieszkańców nie piszę, bo mi nikt nie pomaga nagłośnić spraw rowerowych, więc ja też nie będę pomagał innym w ich sprawach.

walt
15 dni temu
Reply to  rowerowy

słusznie ! godne to i sprawiedliwe 🙂
to Polska – jak sam sobie nie urwiesz to nikt Ci nie da… chyba,że jarosław zawsze dziewica 🙂

rowerowy
15 dni temu
Reply to  walt

Jarosław jest wożony rządowymi limuzynami, podobnie jak premier i kierownictwo ministerstwa infrastruktury, więc im nie potrzeba porządnej infrastruktury rowerowej, a co za tym idzie przepisów które wymyszałyby jej tworzenie. Świadczy o tym uchwalenie przez pis w tym zakresie obowiązkowych lecz ogólnych przepisów i nieobowiązkowych choć szczegółowych wytycznych. Dlatego pytałem co radny Kalinka zrobił na rzecz stosowania w Tarnobrzegu tych wytycznych.

walt
15 dni temu
Reply to  rowerowy

pewnie palcem nie kiwną tak samo jak w sprawie naszego wykluczenia kolejowego,ekspresówki czy szpitala 🙂

rowerowy
15 dni temu
Reply to  walt

Ale przecież dzięki posłowi Weberowi mamy obwodnicę opaskową i będziemy mieć ową ekspresówkę, co rozwiąże problem wykluczenia kolejowego i transportu mieszkańców do innych szpitali. A właściwie rozwiąże wszystkie problemy mieszkańców, bo będą mogli sprawnie wyprowadzić się z miasta. Tylko do tego trzeba jeszcze uruchomić programy prawko+, samochód+ i paliwo+, żeby ludzie mieli jak, czym i na czym jeździć. Czekamy na zapewnienie przez partie każdemu dorosłemu pełnosprawnemu obywatelowi mobilności samochodowej.

walt
15 dni temu
Reply to  rowerowy

mamy drogę obwodową i to tylko do Sielca.
nie każdy przyklaskiwał takiemu rozwiązaniu i nie każdy korzysta zeń jadąc do Sandomierza na przykład.
bo i dlaczego miałbym nadganiać kilka kilometrów ?
wykluczenie kolejowe wciąż jest faktem i to śmiesznie koresponduje z tym jak niby pis miał dbać o prowincję.
mija tyle lat co tusk i zdobili dokładnie tyle samo co mający w dupie prowincję tusk.

obywatel
15 dni temu
Reply to  walt

Miała być autostrada , ekspresówka za około 40 mln
a ostała się droga miejska ,węższa niż Sikorskiego za ponad 70 mln niczym Osiedlowa w Mokrzyszowie (zamkowa).

Chwalcie, chwalcie, chwalcie – nieudaczników z urzędu i z klasy LO ???

Sąsiad
15 dni temu
Reply to  obywatel

Ty i tak nie masz samochodu więc co ci zależy a jak miałeś 15 lat temu malucha to go przepiłeś

robert z 12 tki
15 dni temu
Reply to  Sąsiad

pamiętam ,,, a jaki był dumny… jakby skwarkę lizał…

zawackiego
12 dni temu

a gdzie to obywatel mieszka?

obywatel
14 dni temu
Reply to  Sąsiad

Ale mam rower ???

Sąsiad
14 dni temu
Reply to  obywatel

Ten obdrapany składak z lat 80 co go przypinasz dwoma kłódkami koło klatki nazywasz rowerem ?
Nie kompromituj się człowieku

Trufla
14 dni temu
Reply to  Sąsiad

Farma trolli – działa?

obywatel
14 dni temu
Reply to  Sąsiad

Ty to chyba jesteś sąsiadem belfra skoro o składały bradzisz ???
Wy tam w urzędzie to chyba wszyscy jak SKLADAKI , macie niby wszystko co wygłada na człowieka tylko zapomnieli wam mózgi powkładać ???

Sąsiad
12 dni temu
Reply to  obywatel

Jestem twoim sąsiadem parafianie i nie pracuje w urzędzie i nigdy nie byłem urzędnikiem

Lucas
14 dni temu
Reply to  rowerowy

Nie pisząc już o Holandii czy Francji, nawet w Finlandii niedaleko koła podbiegunowego jest sens budować ścieżki rowerowe i to w wysokim standardzie, a w Polsce niby nie ma.

youtu.be/04US2_V4aTw?si=0dpkHE4vvaFARAn2

Gdzie my żyjemy, na biegunie gdzie przez 9 miesięcy w roku leży śnieg?

rowerowy
13 dni temu
Reply to  Lucas

Jest takie powiedzenie, że klimat tworzą ludzie a nie pogoda. U nas ma to zastosowanie w wielu dziedzinach życia, a ów klimat mentalny można porównać do srogiej zimy przy jednoczesnym wysypie komarów, wilków i innych upierdliwych stworzeń.

Agnieszka
15 dni temu

Odsuńcie tych ludzi od władzy. Czas skończyć z fanaberiami za publiczne pieniądze !!!
Dość tego Panie Bozek i „Szanowni” radni. Mamy dość waszej zabawy kosztem mieszkańców !
Dość iluzji !
Dość układów !
Co Wy wyprawiacie ?

Obatelka
15 dni temu
Reply to  Agnieszka

Tylko czy ci co szykują się do skoku do władzy gwarantują lepsza perspektywę? Wystarczy kilka nazwisk i ręce opadają: N.M, R.N., J.D. D.K z rodziną itd. żeby po złym panie nie nastał jeszcze gorszy. Tak naprawdę nie ma ludzi którym był zaufała, bo każdy coś pokazał. Konfederacja też odpada bo oni chcą pójść na żywioł, selekcja naturalna i dziadostwo.

olo
14 dni temu
Reply to  Agnieszka

Piszesz ” mamy dość” , czyli kto ma dość ? Ty i twoja sąsiadka ? A może jakaś grupa z magla ?Co to znaczy ” odsuńcie tych ludzi od władzy „? Co to znaczy ” dość „? I niby KTO ma odsunąć tych ludzi od władzy ? Ormowiec zwany obywatelem ? Prezydent i Rada Miasta została wybrana większością , powtarzam WIĘKSZOŚCIĄ wyborców w wyborach powszechnych i demokratycznych ( jeżeli wiesz cokolwiek to znaczy ) i twoje nawoływanie typu ” odsuńcie tych ludzi od władzy ” to nawoływanie do anarchii głupia cipo !

longinus
15 dni temu

„Ten krok chcieliśmy zrobić po to, żeby nie słyszeć takich słów jakie ostatnio usłyszałem, że jesteśmy z prowincji – argumentował prezydent Dariusz Bożek.” Mamy strasznie zakompleksionego Prezydenta. Wywalmy kupę kasy, byle tylko na pana Bożka nie mówili prowincjonalny prezydent.

Obatelka
15 dni temu
Reply to  longinus

Nie ma też co smarować Warszawie i Rzeszowowi, żeby za grubą kasę zechcieli nas tytułować i honorować.

Prawa
15 dni temu
Reply to  longinus

To on doprowadził swoimi rządami do tego, że Tbg stał się prowincją. Wystarczy przykład szpital i jego degradacją z Wojewódzkiego do poziomu powiatowego.

Mieszkaniec 100%
15 dni temu
Reply to  longinus

WOW Ale argument ba wydanie kasy na dtanice
Bożek wybudował już ściankę na której mieli ćwiczyć sportowcy z całej Polski
Mówił prezydent że spotkał na ściance ludzi z całej Polski w tym z Częstochowy.
Ta scianka też miała sprawić że nie jesteśmy prowincja
Panie Bożek prowincja to jest stan umyslu
My mieszkańcy mamy się dg obrze mamy Kolekcje Dzikowska

Mieszkaniec 100%
15 dni temu

Ma być mamy się dobrze

longinus
15 dni temu

Najtańszym z tego wszystkiego sposobem wydaje się zatrudnienie jakiegoś psychologa, który utuli naszego Prezydenta, podniesie jego ego i wytłumaczy mu na czym polega prowincja umysłowa. Nie żadne tam referenda. Jak już pan Prezydent zakończy chwalebnie swoją karierę urzędniczą, to wtedy może leczyć swe kompleksy, ale za własne pieniądze, może nawet pobić własny rekord w ilości postawionych latarni nad zalewem.

Hela
15 dni temu
Reply to  longinus

W punkt

Bez kompleksów
15 dni temu
Reply to  longinus

W tym wypadku Prowincja to stan umysłu…
Aż takie kompleksy należy leczyć ale nie na koszt mieszkańców.

Łysy
15 dni temu

Pisiory przeciw ale jak by trzema było dać księdzu to pewnie zagłosowali by „za”

Kierownik
15 dni temu

Boli Bożka ta prowincja oj boli. Swoją drogą marny los miasta skoro zajmują się takimi pierdołami a inwestycji min w komunikację miejską brak. Nowych przedszkoli czy żłobków też 0. O zakładach pracy nie wspominam aby nie kopać leżącego

Wójt
15 dni temu

Przez takie decyzje i wybory państwo radni , którzy byli „za” i prezydent pokazali, że Tarnobrzeg to prowincjonalny folwark. Jakby nie było innych ważniejszych spraw …………

Rekordowe zadłużenie miasta
15 dni temu

Nie mają na co kasy wydać. Jedna stanica jest, w zupełności wystarcza na potrzeby, nic tam sie nie sypie ani nie gnije. A jeśli ktoś nie dba i nie konserwuje na bierzaco, to tylko pokazuje niechlujstwo i lenistwo ze strony użytkujących. I teraz miasto ma wywalić 2,5 mln bo komuś nie chciało sie sprzątać obiektu? Rekordowe zadłużenie miasta postępuje i będzie jeszcze większe

obywatel
15 dni temu

A niebawem , już jesienią jak zwykle belfry i cwaniaki bezczelne z BEZRADY podnieś podatki lokalne ?? A uzasadnienie jak zawsze ” na inwestycje miasta”( o zalewie nie wspomną bo po co !) aby zaspokoić cwaniaków że stowarzyszeń, spółek akcyjnych , pewnie też TTBS ( dodają, jak zwykle co roku), żeglarzom, działkowiczów, wędkarzom i jak zawsze ” centrum seniora aby babcia z kumplami i kumpelkami miała gdzie kawę pić , trochę aby VEL parking dobrze żył a sołtys to tym trochę , tym coś aby mieć wierny elektorat wyborczy a przy okazji dostanie order, medal, zostanie zasłużony dla Armii Ludowej, milicji, dla przyrody itd . Kupi na koszt mieszkanców wieniec i pójdzie świętować przed pomnik z nadwornym i fotografami w asyście babci emerytki IMPREZKI , nażre się na tzw ” wigilię dla mieszkanców ??? Oczywiście wszystko na koszt mieszkanców , za pożyczone , na kredyt mieszkanców, ich dzieci , wnuków ! Przejedzie się skuterem w zimie , zatańczy na potancówce , pochla tu i tam na dniach np: działkowiczów po dotacji i przekazaniu kasy z urzędu miasta której sam udzielił ??? I TAK prawie pięć lat minęło i został prawie milionerem dzięki temu , że nie szedł po pieniądze z… Czytaj więcej »

Jan
15 dni temu
Reply to  obywatel

uffff, chyba się zesrałeś z wysiłku

Paweł
15 dni temu
Reply to  Jan

Dobrze prawi

obywatel
15 dni temu
Reply to  Jan

Ale prawda was kole ???

obywatel
15 dni temu
Reply to  Jan
Trufla
14 dni temu
Reply to  Jan

Troll?

obywatel
14 dni temu
Reply to  Trufla

Urzędowy pajac : raz Jan, raz Greg, raz sąsiad ( chyba tego z Krosna albo dymitrowa), raz żeglarz , a raz płetwonurek wspólnie z kumplem z biura obok – urzędnikiem.
Wcześniej to był DUPOWŁAZ Juliusz Cezar, DJB i takie tam bydłątka z urzędu – z komitetu KOZ ( razem Z tarnobrzega).

pfffff
15 dni temu

Referendum będzie, Dołączyć pytanie o sens tej „inwestycji” zaraz po pytaniu o spalarnię.

janwdupowkręt
15 dni temu

A może by tak do cholery zamiast głupoty wymyślać
to wreszcie pomyśleć o stworzeniu w „mieście” komunikacji miejskiej?
KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.
Mam nadzieję, że wiadomo, o co chodzi..

Pieron
15 dni temu

ZAPAMIĘTAMY NAZWISKA TYCH RADNYCH – historia nas rozliczy, jak mówił były samozwawszy prezydent, pięknego kraju jakim jest Polska.

Roman
15 dni temu

Nie twierdze ze nie będzie to przydatne i nie będzie komu z niej korzystać. Ale wydaje mi się że miejski plac zabaw na terenach nad Wisłą by miał większe wzięcie.

Ewelina
15 dni temu
Reply to  Roman

Wieczorem byłby to „plac zabaw” ale dla meneli jak siłownie na osiedlach

obywatel
15 dni temu
Reply to  Ewelina

Zobacz co jest na tzw plażach i terenach nad zalewem – tam dopiero meneli jest,
Sprawdź ile śmieci , butelki itd ??

kobuz
14 dni temu
Reply to  obywatel

Taak ??? To ty chyba byłeś nad zalewem w 2015 roku. Wiem ,że ci jest trudno poruszać , ale jak się wypowiadasz to najpierw sprawdź. Noo chyba ,że wszystkie swoje wypociny wypowiadasz z poziomu fotela , który zajmujesz przed monitorem, i z tego tez tytułu , jak i z tytułu uwarunkowań genetycznych jesteś mocno ograniczony w tym mocno intelektualnie.
Zdrowia życzę. W szczególności psychicznego.

obywatel
14 dni temu
Reply to  kobuz

To po co jest tam wybrany zarządca ???
A kto zbiera śmieci po turystach na plaży i kto za wywóz płaci ???

Skoro tak czystko to i zarządca do utrzymania porządku ( czystości) jest zbędny ???

Alf
15 dni temu

Z tego co pamiętam to początkowo dzierżawca Mariny płacił chyba złotówke miesięcznie bo chętnych brakowało ?. Ciekawe ile płaci teraz. Jeżeli będzie to kolejna tak opłacalna inwestycja , to trzeba zacierać ręce ,że nigdy nie przestanie przynosić strat jak cała reszta. Panie Bożek prowincją to my już jesteśmy i to bardzo głęboką. Ten stan rzeczy z roku na rok tylko się pogłębia. Żadne regaty tego nie zmienią. Przestańcie wreszcie pakować kasę w tę studnie bez dna i spójrzcie na potrzeby miasta i mieszkańców. Zalew to tylko 4 do 5 miesięcy w roku.

walt
15 dni temu
Reply to  Alf

w tym roku to chyba 8 tygodni nie wyszło na handel tam 🙂
maj,czerwiec i część lipca były kiepskie.
w sobotę ostatnią byłem i kąpało się z 3 osoby a nad jeziorem nie było więcej niż 40 osób.

a pogoda była piękna.
byłem koło godziny 16.

Obatelka
15 dni temu
Reply to  Alf

Raczej 2 ,bo pogoda była kapryśna.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Alf

Inwestycja szlagierowa Mastalerza pod okiem Gawlika z Partii Oszustów..

Gdzie te zyski dla miasta ???

wrażliwy
14 dni temu
Reply to  Alf

Proponuję , ba , zalecam wizytę u psychiatry.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Alf

Poczytaj waść o nierobach.
Budować chcą wedle wizji stowarzyszenie, dla nich , za publiczna kasę a belfer nawet nie przejmuje się budynkiem gdzie jest tymczasowym lokatorem

Poczytaj o tu :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwiup-imyZiBAxXB_rsIHX97CsYQFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Tak wyglądają jego rządy jak te rynny na budynku miasta ???

Imprezowicz
15 dni temu

Ja bym bardziej wolał klub nocny coś jak w Sopocie

Obatelka
15 dni temu
Reply to  Imprezowicz

Gdzie się podziały tamte prywatki, dancingi, dyskoteki,festyny . Nie można nawet potańczyć tylko ćpać i chlac albo żyć w czterech ścianach…

janwdupowkręt
15 dni temu
Reply to  Obatelka

no przecież masz wiejskie potańcówki na Czerwonym

Gosc
15 dni temu
Reply to  Obatelka

Raz na ruski rok i same dzieci i starcy.

Łysy
14 dni temu
Reply to  Obatelka

Masz na myśli złote lata 90te ?Te czasy już nie wrócą

Boruta
15 dni temu

Łotry tak mają nie liczą się z biedotą. Budują dla swoich sponsorów, ale piekło czeka.

Nieparafianin
15 dni temu
Reply to  Boruta

Jakie piekło?! Od straszenia piekłem owieczek jest facet w czarnej sukience

Weronika Nowak
15 dni temu

JA TAM POSTAWIE SWOJA LODECZKE Z PAPIERU A WY????

Weronika Nowak
15 dni temu

Ja tam postawie swoją ŁÓDECZKĘ Z PAPIERU a wy??????

obywatel
15 dni temu
Reply to  Weronika Nowak

Najlepiej to postaw klocka na motorówke

tbg
15 dni temu
Reply to  obywatel

Pedzioł co wiedzioł

obywatel
14 dni temu
Reply to  obywatel

Powiedz to płetwonurkowi najlepiej w zalewie .

wrażliwy
14 dni temu
Reply to  obywatel

Idź się człowieku podmyj. Bo od siedzenia cały dzień na siedzisku przy tym forum to od potu i gówna wali na cały internet . Dochodzą jeszcze twoje nerwowe pierdy z kleksami na falę krytyki. Wydasz na środki piorące masę kasy ( tak na marginesie z naszych podatków nierobie ).

MIROSLAW
14 dni temu

Najpierw niech zwróca się nad jeziorem te zainwestowane przez miasto miliony A potem zyski inwestować w nowe stanice dla bogaczy

obywatel
14 dni temu
Reply to  MIROSLAW

Tzw jezioro nie generowali , nie generuje i nie będzie generowali żadnego ZYSKU waść.

To jest demagogia , że ” zalew będzie zarabiać ???

Zarabiać to będa ludzie i ewentualnie miasto ( ale to wątpliwe).
Zalew czy jezioro nie potrzebuje zarabiać ani też nie ma takiej możliwości ???

Plażowicz
14 dni temu
Reply to  obywatel

Na te twoje kopiowane w każdym temacie wypociny to już każdy ma wywalone

Trufla
14 dni temu
Reply to  Plażowicz

Czy pan z farmy?

obywatel
14 dni temu
Reply to  Trufla

A jakże – opłacany w urzędzie z kasy mieszkanców .

Tarina
11 dni temu

MOZE BY DALI FORSE NA WYCIECIE SZUWAROW JUZ ZZA NICH JEZIORA NIE WIDAC

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
177
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content