Soliści Polskiej Opery Królewskiej w Tarnobrzegu

W sobotę, 9 września w Sali Wielkiej Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, odbył się koncert z cyklu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią”. Jest to inicjatywa Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, a partnerem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec.

Tematem koncertu była polska liryka wokalna, którą wykonywali soliści Polskiej Opery Królewskiej tj. Dorota Lachowicz (mezzosopran), Leszek Świdziński (tenor) i Dagmara Dudzińska (fortepian). Było to prawdziwe przeżycie artystyczne. Zgromadzona publiczność usłyszała utwory takich mistrzów, jak Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Mieczysław Karłowicz, Stanisław Niewiadomski i Stanisław Moniuszko.

Dorota Lachowicz, która wystąpiła w Tarnobrzegu, brała udział w festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie, takich jak m.in.: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Festiwal Mozarta w Madrycie, Festiwal Ludwiga van Beethovena, Al Bustan Festival w Bejrucie, Wiener Musiksommer, Mecklenburg-Vorpommern w Rostoku, Letnich Koncertach Brandenburskich, Musica Religiosa w Hiszpanii.

Leszek Świdziński, którego także można było usłyszeć w Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, swoje wokalne umiejętności doskonalił m.in. podczas Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich Mozarteum w Salzburgu. W dorobku artysty znajduje się wiele nagrań radiowych i telewizyjnych. Nagrał wiele płyt, a także muzykę do filmu opartego na pieśniach Chopina oraz do filmu Belcanto.

Przedsięwzięciu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią”, partneruje Enea Elektrowania Połaniec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Tarnobrzega.

Źródło: Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Esteta
4 dni temu

Po co te reklamy ENEA? Psują cały efekt imprezy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content