Wybory 2023. Dane Państwowej Komisji Wyborczej w okręgu nr 23 AKTUALIZACJA

Trwa liczenie głosów po niedzielnych wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu. Sukcesywnie oficjalne wyniki przekazuje Państwowa Komisja Wyborcza.

Według danych z 53,41% procenta obwodów głosowania w okręgu nr 23 (powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, miasto na prawach powiatu Rzeszów, miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg), w wyborach do Sejmu PiS zdobyło 55,54% głosów, KO – 14,47%, Trzecia Droga – 11,91%; Konfederacja – 9,72%, Nowa Lewica – 4,50%,  Polska Jest Jedna -2,44%, a Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 1,43% głosów.

ARTYKUŁ BEDZIE AKTUALIZOWANY

Według danych z 84,53% procenta obwodów głosowania w okręgu nr 23 (powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, miasto na prawach powiatu Rzeszów, miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg), w wyborach do Sejmu PiS zdobyło 51,68% głosów, KO – 17,43%, Trzecia Droga – 12,53%; Konfederacja – 9,51%, Nowa Lewica – 4,92%,  Polska Jest Jedna -2,41%, a Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 1,53% głosów.

Według danych z 95,68% procenta obwodów głosowania w okręgu nr 23 (powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski, miasto na prawach powiatu Rzeszów, miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg), w wyborach do Sejmu PiS zdobyło 51,29% głosów, KO – 17,87%, Trzecia Droga – 12,53%; Konfederacja – 9,45%, Nowa Lewica – 4,93%,  Polska Jest Jedna -2,40%, a Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 1,53% głosów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Serbix
1 miesiąc temu

A więc. Okręg nr 23 ma charakter w znacznej mierze wiejski, często bez dostępu do innych stacji niż szczujnia z Woronicza, zwana niegdyś „Telewizją Publiczną”. Ktoś przeciw? Demografia wskazuje, że emeryci mają u Nas głos. A jak wiadomo PiS różne strachy przed zabraniem socjalu kierował pod nich. Zagrywka sprytna, wszak społeczeństwo się starzeje, zaś emeryci są i jeszcze bardziej – będą liczącą się grupą wyborczą. Uwaga: nawet w Tarnobrzegu gang z klubu seniora wpływa na El Presidente, ale z Jego ostatniej wypowiedzi wynika że terenów po Hotelu Nadwiślańskim w chciwe ręce grupki seniorów (nie będącej reprezentatywną wobec ogółu Seniorów, koterią wobec większości Seniorów niezrzeszonych w durnawych akcjach ŚDK i Klubu Seniora). Tarnobrzescy Emeryci których znam, jakoś szerokim łukiem omijają akcje z Klubu Seniora i ŚDK. Wolą działeczkę, jazdę na rowerze, zabawę z wnukami, czy nawet (dla mnie) nudne wizyty na bazarku przy Kwiatkowskiego. Jeśli pokazuje się „Seniorów z Tarnobrzega” w TVL, zawsze widzimy te same twarze. Ale jakoś Pana Sąsiada, Pani Sąsiadki, sąsiadki Babci z Osiedla Młodych tam nie widzę. Niestety, jest to parodia społeczeństwa obywatelskiego, kiedy bardzo licznych Seniorów reprezentuje pewna klika. Chcesz poznać problemy Seniorów El Presidente? RODosy, garaże, ciuchlandy – tam kumulują się seniorzy. Wioska Potiomkinowska jaką… Czytaj więcej »

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Serbix

Ha ha ha – tylko że w Tbg pokaźna ilośc osób ( rada seniorów, rada bab) jest powiązana z PO .
Popatrz na listę wyborczą PO ( działalność w radzie bab) , w radzie miasta też Chojnie doduja imprezki dla babć i dziadków typu: dni seniora, kluby seniora, potancówki.

Tu nawet ZERRO i wice ZERRO z „solidarnie Z polski ” nie musieli przywozić i dawać kodówek, patelni, garów a wszystko załatwia dla nich zasłużony podkarpacki samorządowiec ?

Jaś
1 miesiąc temu
Reply to  Serbix

Straciłem wiarę w Polaków,większość to jednak głupcy,zmądrzejecie pod niemiecko komunistycznymi rządami które doprowadzą do zagłady milionów Polaków i biedy ,o tych głupcach w komisjach co pytali czy dać kartę do referendum nawet nie wspomnę.pies was … bezmózgi

myśliciel
1 miesiąc temu
Reply to  Jaś

Racja. Obudzom się z ręcamy w nocniku ale z produkcją made in Germany.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content