Uczennice tarnobrzeskiego„Rolnika” zaprojektowały przebudowę Placu Bartosza Głowackiego

Miasto Tarnobrzeg przygotowuje się do przebudowy placu Bartosza Głowackiego. Na zaproszenie prezydenta miasta, do opracowania rozwiązań architektonicznych mających odmienić centralny plac miasta odpowiedziały uczennice Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół numer 2 w Tarnobrzegu. 

–  Funkcjonalność i estetyka placu Bartosza Głowackiego, zdaniem wielu osób, pozostawia sporo do życzenia. Mieszkańcy Tarnobrzega od dawna podnosili, że na placu jest zdecydowanie za mało zieleni, latem doskwiera trudny do zniesienia upał, wielu nie podoba się wszechobecna czerwona kostka. Słowem, to miejsce mało przyjazne, nie zachęca do spędzania czasu – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

– Przygotowujemy się  do odmienienia tego miejsca. Chcemy wziąć pod uwagę propozycje ludzi młodych, dla których ten plac powinien być jednym z ulubionych miejsc spotkań. Przyznaję, efekt pracy młodzieży zachwyciły mnie. W młodych ludziach drzemie naprawdę wielki potencjał – dodaje.

Przygotowania projektów zagospodarowania placu Bartosza Głowackiego podjęły się uczennice Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół numer 2 w Tarnobrzegu. W oficjalnej prezentacji projektów uczestniczył dyrektor szkoły Marek Szczytyński oraz nauczycielki, Wioleta Orłowska i Katarzyna Ramian, które sprawowały pieczę nad pracami uczennic. Jak zapowiedział prezydent, propozycje młodzieży zostaną przedstawione firmie, która została wyłoniona do opracowania projektu przebudowy placu B.Głowackiego.

W postępowaniu o udzielenia o udzielenie zamówienia na wykonanie zadania pn.:  Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowych wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego „Przebudowa Placu B. Głowackiego w Tarnobrzegu w ramach adaptacji przestrzeni publicznej do zmian klimatu” najkorzystniejszą ofertę złożyło Studio Projektowe ARCHIGRAF z Niska.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
85 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Z
1 miesiąc temu

Dolać betonu i wybrukować do końca oraz postawić trzy magiczne kule, jak na osiedlu Zakrzów. Tak wygląda ta eko poprawność!

PlANdeka
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej Z

Kiedyś posadzili wokół nawet drzewa za publiczne pieniądze, ale nie miał kto podlewać i drzewa niestety uschły!!!! Przyjechali uschłe drzewa wyrwali i wokół betonowego placu nasypali żwiru!!! Następnie przyjechał walec i wyrównał. Teraz wszyscy udają, że jest pięknie.

Panoramix
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej Z

Tu nawet nie chodzi o eko-poprawność a jedną z podstawowych zasad architektury: „utilitas” – użyteczność, funkcjonalność. Zawalić kostką, bo mieszkańcy mają kompleks, bo nie chcą żeby rynek wyglądał jak w Osieku. Kostka Bauma to była w latach dziewięćdziesiątych oznaka cywilizacji. Naoglądali się ludzie bezdrzewnych placów w TV i stwierdzili, że każde drzewko to prowincja. A jak wyglądają nadal podjazdy na prywatnych posesjach? Kostkoza aż wymiotuje. Tak zabetonowano, a raczej wybrukowano rynek, że w upały garstki emerytów w drodze do biedry kryją się pod namiastkami drzew. Bardzo użyteczny ten rynek mamy, choć fantom ratusza doceniam.

LOOK
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej Z

Już lepiej, to wszystko wyglądało przed wybetonowaniem placu na czerwono. Było dużo więcej zieleni. Kaprys wyglądał kk normalny lokal, a nie jak bunkier. Obecnie dosadzić drzew i krzewów, a nie zostaną ponownie wyrzucone pieniądze w bruk. Już poprawili za kilka milionów tereny nad Wisłą i wszyscy widzą jak to wygląda!!! Gorzej niż było. Tak samo będzie z czerwonym placem. Wystarczy spojrzeć również na asfaltowe parkingi nad jeziorem. Wygląda to wszystko beznadziejnie i ohydnie szpeci teren przy jeziorze. Czego się nie dotkną, to spierniczą. Zupełnie jak z obwodnicą i wieloma innymi sprawami w tym mieście.

Kiedyś myślałem ...
1 miesiąc temu
Reply to  LOOK

…. że teren nad jeziorem tylko mi się nie podoba 🙂

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  LOOK

Planty miały swój urok można było tylko położyć kostkę a zostawić te drzewa i byłoby ok

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Dziubinskiemui zamarzył sie rynek jak w Krakowie i rozpieprzyli planty. Na początku jak kostka była świeżo położona to mieszkańcy byli zachwyceni bo wyglądało to nawet ładnie ale po kilku gorących latach i śnieżnych zimach okazało się że przebudowa placu Głowackiego ma jednak minusy. Też uważam że można było tylko wybrukować, zamknąć ruch kołowy co słusznie uczyniono a zostawić te krzewy i drzewa co tam rosły oraz dodać elementy małej architektury

Procentowy Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Dziubińskiemu? A mnie się wydaje, że był wtedy ktoś inny na stanowisku prezydencika. Czy nie niejaki Żwiruk? O tym czy ma być kostka i skąd ma pochodzić najczęściej decydują układy. Trzeba dać komuś przecież zarobić, no nie?

Mieszczanin
1 miesiąc temu

Żwiruk po aferze Tarmonu wyjechał do USA a jego zastępca czyli Dziubiński objął rządy w mieście

Procentowy Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

i wraz z drzewami, krzaczkami zostawić pijaczków w krzaczkach spożywających % trunki.

Robin
1 miesiąc temu

ŁAPY PRECZ OD PLACU BARTOSZA GŁOWACKIEGO !
Krzaczory i chodzące kury już tam by za komuny. Ten podest gdzie był niby ratusz rozwalić zrobić kolejne bajoro i może tym razem kaczki zamiast kur wypuścić ? 🙂
ONI W ŁAPY DOSTAJĄ ŻE TAK OCHOCZO NASADZENIA ROBIĄ. PAS OD NAGNAJOWA DO SANDOMIERZA JUŻ IM NIE WYSTARCZY ?!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Kolejna rzecz którą partacze z urzędu spieprzą. Już to widać po tych niby aranżacjach. Właściciele odnowili swoje kamienice a oni będą ich drzewami zasłaniać ale paskudne komunistyczne klocki Społem i Biedronka dalej odsłonięte. „Brawo” wy 🙂 🙁

Marzena
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Ty to masz tyle do gadania co żyd za okupacji
Wspaniała aranżacja – czekamy na przebudowę placu

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

A konsultacje gdzie ???

Za co i z czego ???

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nie sądzę, że urzędnicy pozwolą sobie na wtrącanie się Tarnobrzeżan.
Przecież to oni lepiej wiedzą … a w ostateczności zwali się na projektanta.

odp
1 miesiąc temu

ale nie wszyscu urtzedasy mieszkaja w centrum miasta

myśliciel
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Urzędasy, jak ich nazywasz, to w większości przyjezdni spoza miasta.

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Marzena

Żebyś sobie „zydoweczko” nie wypowiedziała. Jak Tusk uchodźców z dżihadu puści a Bożek ich w Tarnobrzegu ugości to może się dziać… oby nie.

Pszczółka Maja
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

i dodatkowo ją ubogaci kulturowo , mówiąc potocznie „wybzyka”.

Procentowy Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Wczoraj takie ubogacającego kulturowo widziałem jak przechodził przez jezdnię. Żadnego szacunku dla przepisów drogowych.
Przechodził w odległości kilku metrów od oznakowanego przejścia dla pieszych.Oczywiście w miejscu niedozwolonym. Po czym przeszedł ponad łańcuchem łączącym słupki metalowe. Ul. Mickiewicza, centrum Tbg.
Nie byłem na % to wiem co widziałem.

Łysy
1 miesiąc temu

To trzeba było zadzwonić na milicje że jesteś świadkiem wykroczenia i prosisz o natychmiastowy przyjazd patrolu żeby aresztowali tego bandziora

zmartwiony
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Zanim patrolowcy przyjadą to się chłop oddali a jak mu udowodnisz, że postąpił na bakier z prawem?

Panoramix
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

A więc kostkowa pustynia? Plac miejski: agora, forum, rynek to miejsce komunikacji, spotkania. Strefa wspólna. A jak mamy mówić o wspólnocie, kiedy latem rynek pustoszeje poza ogródkami piwnymi? Nasadzenia są niezbędne – inaczej Tarnobrzeg straci miejsce wspólne. Lubisz kostkę brukową, całe jej połacie? Zieleń Cię brzydzi? Miasto, a szczególnie przestrzeń wspólna to przestrzeń przyjazna. Nie znam Twego gustu, ale nie wiem czy kojarzysz puste połacie przed Galerią Krakowską? Takiego miasta chcesz? Miasto powinno być wygodne i sprawnie zarządzane w sprawie zieleni. Okolice śp. Lukullusa zaniedbano, ale wyłożenie ich kostką nie rozwiązało problemu pijaków – niedawno natrafiłem na jegomościa śpiącego w krzaku. Pigalak domaga się interwencji – wszystko się sypie. Przywiśle – najpiękniejsze osiedle w Tarnobrzegu też wymaga opieki. Jeśli kochasz pustynne klimaty i brak przestrzeni publicznej – wspieraj betonozę!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Popieram !
Jak najdalej od placu .

Niby drzewa mają być tylko wystarczy popatrzeć na tę wizję i ich obetonowanie .
Przestrzeń obetonowanie metr na metr ( lub dwa metry na dwa metry) a w środku drzewo ????
Tu nawet drzewa muszą być obetonowanie krawężnikami – przecie to jest chore ???

Wystarczy popatrzeć jak to obecnie wygląda a później się dziwią , że drzewo nie rośnie, konary usychają ( patrz choinka słynna na rynku ).

Kuba
1 miesiąc temu

A ten zarys ratusza (kostkowe wzniesienie) po co zostaje ?
Bożek w 5 kadencji ratusz w stylu stodoły (tych co są nad jeziorem ) wybuduje ? 🙂

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

ale po co zaczoł głowa myslec jak w 24 roku już nie bedzie siedział i nie musi ruszac swoimi szarymi komórkami ktorej nie ma zadnej

Szwejk
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

W tym miejscu powinno być lądowisko dla śmigłowców ratunkowych.

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Szwejk

A po co jak jest na stadionie

zmartwiony
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

np. jako rezerwowe by się przydalo. Ze stadionem jest tak, że jakiś chłopina albo siksowata niewiasta zgubi klucz od bramy to jak karetka, autko wjedzie pod śmigłowiec? Będą rannego na noszach przez płot przenosić?

proboszcz
1 miesiąc temu

A gdzie Kaprys w tych planach?

rowerowy
1 miesiąc temu

Młodzież się natrudziła, a i tak projektant zaprojektuje i weźmie zapłatę. Szacunek dla dziewczyn, że mimo wszystko się im chciało. W następnej kadencji uczniowie będą pewnie opracowywać koncepcje jak na powrót zabrukować plac.

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Tym bardziej, że projektant wielkiego pola do popisu mieć nie będzie. Podwyższenie musi pozostać zakostkowane na różne wydarzenia, pole przed nim na widownie i ogródki gastronomiczne, pole przed pomnikiem na oddawanie czci i przemowy, pasy przy budynkach na chodzenie, a droga przez środek na jeżdżenie. Także do jakiegoś znaczącego zazielenienia zostaje właściwie tylko południowo-wschodnia część placu.

Kwieciarz
1 miesiąc temu

Ja proponuję dużą pergolę od Mickiewicza do Sandomierskiej z bluszczem czy innym pnączem. Byłby cień dla pieszych i ławek,

Szwejk
1 miesiąc temu

Wystarczy dodać zieleni. Nic więcej nie potrzeba miszać.

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Szwejk

A jak ci od zieleni w łapę dają ?
To trzeba? ! To tylko pytania nie sugestie.
Nasadzenia przy Wisłostradzie , Sikorskiego i Warszawskiej trzeba było robić ? Komu to było potrzebne ?
Chyba tylko kieszeń Bożka się ucieszyła bo ja innego sensownego wytłumaczenia dla tych nasadzeń nie widzę .

obywatel
1 miesiąc temu

Bożek – zamiast pieprzyć o urojonej wizji na placu czerwonym to może w końcu zabierzesz się za TTBS ??

Wygląda , że tam twój kumpel mądrala chce zrobić luksusowe apartamenty dla bogaczy .
Nie dość , że płacą twojemu koryciarzowi fortunę to niektórzy mają ból głowy bo skąd wezmą ( niektórzy około) 4 tysiące na dopłaty do wody ciepłej ????

Twoi pracusiem co ich przyjąłeś do pracy w urzędzie ( ten na zdjęciach od latarni) martwić się nie musi
ale czy reszta to już wątpliwe ???

Zajmij się problemu ludzi a nie urojonymi wizjami bo skąd znowu wyczarujesz na dodacje dla TTBS ( tradycyjnie jak co roku) ???

Kolejny bezczelny temat zastępczy i zabawa na koszt mieszkanców w temacie nieistotnym ?

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Martw się lepiej o siebie. Mieszkańcy kolejny raz najwyżej zrobią dramę. Władza kolejny raz przestraszy się i sprzeda jakąś działkę , żeby mieszkańcom opłaty nie skoczyły. Mają to już przećwiczone. Ja na takie prezenty liczyć nie mogę jak cała reszta zresztą.

Nie filozofek
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Nie filozofuj. TTBS stoczy się na dno przez takich Przemądrzalskich.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Ciepła woda ( z podgrzaniem)

– M3 ponad 80 złotych ???

TU tematu nie ma bo to nie turyści ??

Taniej tym z TTBS chyba było kupić karnet nad zalewem i przez całe lato tam się myć i kąpać ???

A gdzie jeb?? belfer ,
gdzie smrody z PiS na czele z Kalinka ???

Zawsze jak smród wychodzi to jakimś dziwnym trafem są publikowane WIZJE .

Szkoda tylko tej młodzieży wykorzystanej do taniej propagandy !

....
1 miesiąc temu

No szału to nie ma

Nie filozofek
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Nie trzeba szałowego projektu tylko prosty. Naprawdę niewiele potrzeba, by ten Plac.Czerwony stal się zadowalającym i nie czerwonym. Wystarczy nieco trawy posiać i drzew zasadzić. Już wszystko jest prawie zrobione. I też tym nie należy przesadzać. Zważ, że za co by się urząd lokalny nie wziął to zawsze coś spitoli.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Nie filozofek

Propozycja – posadzić PALMY i wystarczy .
Najlepiej od razu z orzechami
takie jak nad zalewem .

Trawy też nie trzeba siać – wystarczy trochę krawężników i
wyłożyć sztuczna ???

Będzie miło , fajnie , zielono ?

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Po co dodajesz takie debilne posty?

obywatel
1 miesiąc temu

Po to aby miasto wyglądało jednolicie , palmy są nad zalewem to i na placu też mogą być ,. Same zalety z tego : nie uschnie, nie trzeba podlewać, liście nie opadną a więc nie trzeba ich grabić . Zresztą drzewa urosną chyba , że tradycyjnie powsadzają tradycyjnie urzędasy te mini drzewka ozdobne co urosną na maksa 2 ( 2,5) metra . To tak jak z tymi bratkami na rondach – powsadzać i lać wodę aby nie uschły .sądzić co roku i jeszcze co roku wymieniać nasadzenia drugi raz ! Z trawą jest podobnie ??? Lepiej niech wizjoner następcy nie zostawia kukułczego jaja jak z tymi nasadzeniami bożkowymi . Zrozumiałym jakby miasto miało kasę i nie było zadłużone na maksa ale to tylko wygląda na remont dla samego remontu . Poza tym w tym mieście o wszystkim decyduje PROJEKTANT . Zresztą to jest zaprzeczenie wizji dotychczasowe ” wszędzie musi być beton ( kostka”. Najlepiej niech już się odpierd???i od rynku bo jak tak ma robić jak drogę obwodową to szkoda czasu bo to ” inwestycja na długie lata a więc oni nie są w stanie zrobić raz a dobrze ! KONSULTACJI NIE BYŁO a patrz, poczytaj co obiecywał w kampanii… Czytaj więcej »

zmartwiony
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„Najlepiej niech już się odpierd???i od rynku bo jak tak ma robić jak drogę obwodową to szkoda czasu bo to ” inwestycja na długie lata a więc oni nie są w stanie zrobić raz a dobrze !”

No właśnie powinny być zmiany dobrze przemyślane, coby nie trzeba było poprawiać za kilka lat bo kasy nie ma i nie będzie (za PO rządów), bo znowu będzie „zwijanie Polski”.

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu

Samą ideę „pomocy” uczniów bardzo popiera. Niestety widzę na wszystkich 3 aranżacjach zachowanie najbardziej niepotrzebnej i kuriozalnej rzeczy jaką jest ten podest czy jak to w ogólne nazywać. Coś zupełnie tylko przeszkadzające. Powinno być to w założeniu usunięte.
Dwie stałe rzeczy to pomnik BG i główny ciąg komunikacyjny reszta do zmiany.
Na żadnej koncepcji nie widzę miejsc na tzw. ogródki piwne.
No i jeszcze taka kwestia, że to tu powinny być toalety publiczne a nie na Piłsudskiego w otoczeniu zdezelowanego parkingu i ulicy.

Nie filozofek
1 miesiąc temu

Najlepiej na środku placu szalety miejskie umieścić 🙂

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  Nie filozofek

Debilu inaczej byś gadał jak by cię przycisnęło. Są sposoby na wkomponowanie toalet, że praktycznie nie rzucają się w oczy. Osobną kwestią jest nazewnictwo „szalety” kto na to wpadł. Wyobraźcie sobie teraz obcokrajowca szukającego toalet.
Ale są mądrzy i mądrzejsi ehhhhhh
Choć gadanie jest tu zbędne z racji powstania „luksusowego” na Piłsudskiego.

Pszczółka Maja
1 miesiąc temu

Tam gdzie lokale musi być WC.

Działacz
1 miesiąc temu

WC i łazienka jest w Kaprysie i to full wypas ale dla ludzi z ulicy niedostępne

Jon Pedro
1 miesiąc temu

KRETYNIE, te sposoby to stosuj tam, skąd pochodzisz.

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  Jon Pedro

Doceniam twoje upośledzenie. Jestem z Tarnobrzega od zawsze.

wsiowy
1 miesiąc temu

Znowus koguś wyzywos. Ty chłopie i drugi chłop Walt jesteśta we w tym przodujoncy. Skund zeście przybyły, z jakiej wiochy i cy u wos tyż na ulicach się wyzywajo czy ino na zagumniach?

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  wsiowy

Pewnie jeszcze mają kominy założone internetowi napinacze

walt
1 miesiąc temu

brawo dla młodzieży i opiekunów.
za to,że im się chce.
a wypocinami mizernych hejterów nierobów co nic nigdy dla Tarnobrzega nie zrobili proszę się nie przejmować.
oni zawsze będą ujadać.
dlatego także na złość nim trzeba działać i się nie przejmować.

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Dziś powiedzenie czegoś na nie to zaraz jest hejt albo mowa nienawiści.
Później zderzenie się ze światem skutkuje, że co któreś dziecko odlatuje i w skrajnym przypadku popełnia nawet samobójstwo.
Plus za chęci tak. Ale przecież to klasa profilowana pod właśnie takie rozwiązania. Czyli krytyka ale ta konstruktywna powinna być nawet wskazana.
Poza tym jest to element praktyki, której tak w publicznych szkołach brakuje.
Często nauka w publicznej szkole jest sztuką dla sztuki a cel nauki to nie raz rozwiązywanie krzyżówek.

Ja raczej nie jechał bym po młodzieży bo oni się jeszcze uczą
…. jeśli już pstryczka dał nauczycielom.

Rozwiązania są dalekie od ideału.
Ale nikt z nas nie wiem jakie i czy w ogóle miały te osoby założenia.

Kolejna sprawa to kwestie sieci podziemnych: energetyczna, kanalizacyjna i wodociągowa.
Następna to monitoring aby to jednak trochę przetrwało.

walt
1 miesiąc temu

nie,można się ze sobą nie zgadzać a nie zarzucać sobie zdrady i tym podobnych.
ja piszę o wizualizacji ale zapewne ktoś analizuje takie projekty więc będzie je dostosowywał do uwarunkowań naszego placu.
ja doceniam inicjatywę a nie przesądzam wcale czy tak albo czy inaczej tej plac powinien wyglądać.
więcej zieleni jak najbardziej się przyda.

Jon Pedro
1 miesiąc temu

O. czym ty popaprańcu, piszesz

Wolf Pomarencz
1 miesiąc temu

Fajny projekt ale w dodatkowo w miejscu dawnego ratusza powinno coś sensownego powstać ale co to niech zdecudują władze miasta

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Wolf Pomarencz

a może taka przestrzeń się po prostu przyda ?
zawsze są jakieś okazje,rocznicowe wystąpienia, albo nawet msze czy inne eventy i taka przestrzeń w sercu miasta też może się przydać.

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Akurat w tej formie przez lata słabo się to sprawdziło. To jest raczej jakiś duży próg zwalniający. Masa osób po prostu omija tą część. Na siłę aby to zagospodarować to nawet robi się tam wystawy (co samo w sobie nie jest złe) ale jednak tablice można umieścić w wielu innych miejscach miasta.

myśliciel
1 miesiąc temu

Takie cóś musi być. I jeszcze ze stopniami bo teren jest spadkowy. Już się wielokrotnie przydało np. politykom lokalnym.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  myśliciel

Ostatnio to politycy ustawiali się tylko przed pomnikiem Głowackiego oraz nad zalewem .

Szkoda tylko , że PAN BARTOSZ nie mógł użyć kosy ani armaty !!!

Szczepan
1 miesiąc temu

Gdzieniegdzie rozłożyć sztuczną trawę, kilka palm jak przy zjeździe nad zalew i będzie elegancko. Niski koszt utrzymania, niski koszt organizacji. Kto popiera?

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Ja popieram abyś staną 10 metrów od ściany, rozpędził się i przywalił łbem o nią.

obywatel
1 miesiąc temu

Co ty się czepiasz – CO ???
„Palmy już na stałe wpisały się w krajobraz ” Tarnobrzega .
Sprawdź kto tak mówił uzasadniając wymianę starych na nowe nad zalewem a zalew TO WIZYTÓWKA miasta .
Mogą być też na rynku !

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Wybacz Twój sposób pisania jest wybitnie „wk#rwiający” … niby w założeniu chciał byś coś lepiej dla tego miasta ale jesteś takim Braunem, co pierwszym już słowem irytuje innych. Wiem, że dysponujesz całym zasobe inwektywów, wiem też, że włądzasz jakąś zaściankową modą typu „waść” itd. Mnie to ani zwyczajnie irytuje… zalecam inny sposób przekazu…. zresztą nie pierwszy raz Ci to sygnalizuję na tym forum. Co do palm, to akurat te parę sztuk sztucznych przy jeździe nad jezioro było ok. Oczywiście się zdezelowały. Co do „Palmy już na stałe wpisały się w krajobraz ” piszesz tak aby tylko kogoś zdenerwować, a jakoś własnego pomysłu na to nie podałeś. Osobną sprawą oczywiście jest finansowanie tego zabiegu ale tego nie zgłębiałem. Oby chodziło tu o co najmniej 90% dofinansowanie. Bo inaczej to słabo to widzę.

obywatel
1 miesiąc temu

To już chyba wiesz, że wizjoner – stary DZIADek na swoje urojone wizję chce znowu wsiąść KREDYT w wysokości 7 mln w tym roku

Po tych odrealnionym człowieku pozostaną tylko kredyty i pożyczki ( obligacje) do spłaty .
Spłacać będą mieszkańcy w podatkach i w postaci zbycia majątku mieszkanców ( działek)?

Pamiętasz co obiecywał ???

Jak najwyraźniej zarobek ( zysk ) znad zalewu ( około 2 mln ) to czysta propagandą .
Ciekawe czy po obliczeniu roku obrachunkowego ( całego od 01.02.2023 do 31.12.20#3) będzie jakikolwiek zysk,( dochód) z zalewu ???

A ten tylko koncepcje, projekty , które nie wiadomo czy będą kiedykolwiek zrealizowane – patrz: aleje nocy i dni, miasto podwodne z tunelami itd ???

O czym ty piszesz ???
Przejdź się ulicami miasta a zobaczysz że to kolorowe jarmarki , bez wizji, koncepcji , co ulica to inne kolorystyka, inne wzory na chodnikach ??

To wygląda tak w tym mieście : jak coś dają to brać , brać, brać nie licząc się z kosztami ( w tym na utrzymanie).
Pewnie bezradne szkodniki z bezrady znowu klepną – jak zawsze ???

Jon Pedro
1 miesiąc temu

Łeb to ma koń, ludzie mają głowy, trolu że wsi.!!

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  Jon Pedro

Nowy nick na kolejną odpowiedź? Widać próbowałeś rozpęd i teraz takie przemyślenia hahahhaha … jak wystarczająco nie pomogło …. kolejny krok to rozpęd już z 20m.

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Jakie palmy ? Nie róbmy z Tarnobrzega Barcelony czy Neapolu bo to nie ten klimat. Należy posadzić drzewa typowe dla Europy środkowo wschodniej

Ppp
1 miesiąc temu

W Tarnobrzegu nic nowego się nie tworzy tylko poprawia już zbudowane, bo nasze będzie lepsze

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Ppp

Żeby coś stworzyć to trzeba mieć chęci i trochę oleju w głowie. Ja ani jednego ani drugiego u władz naszego miasta przez minione lata nie dostrzegłem.

myśliciel
1 miesiąc temu
Reply to  Tbg

ja tyż :-). Jesteśmy zgodni co do tego. Za co się weznom, to zepsujom.

Buszujący+w+ryżu
1 miesiąc temu

Dawajcie tę zieleń! Stop betonozie! Kto nie rozumie, niech się każe zamurować we własnym domu. Bez dostępu do internetu 😛

myśliciel
1 miesiąc temu

Trawniki, kwietniki drzewa. Kwietniki tylko nie w betonie a raczej w drewnie, wiklinie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  myśliciel

Może jeszcze w kamieniu hiszpańskim – co ???

Jak kibel Kiełba !

Wiktor
1 miesiąc temu

Plac trzeba udroznic,zrobic parking. Zlikwidowac parkometry. Niech ozyje.

Procentowy Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor

Parking na placu Czerwonym? Mało ci smrodu spalin między blokami i na ulicach naszej metropolii ?

Wiktor
1 miesiąc temu

Jasio taka funkcja rynku, przejechac,zaparkowac. Nie przesadzaj z tą betonową ekologią. Zakaz wjazdu na rynek spowoduje mniejszą ilosc spalin? Ta idiotyczna decyzja z lat 90( likwidacja przejazdu,wycięcie i zabetonowanie plant) zabila tarnobrzeski rynek. Pomysl moze cos zrozumiesz.

zmartwiony
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor

Plac czerwony ma być tzw. deptakiem dla pieszych a nie ulicą z samochodami. Powinno być więcej słupków (mocnych) przy wjeździe od strony ul. Mickiewicza postawionych, z wąskim wjazdem dla autek (tych co muszą wjechać).

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Wiktor

Jeszcze nigdy w historii nie było takiego przypadku żeby w jakimś mieście zlikwidowano parkomaty – to kury znoszące złote jaja

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Ktoś musi być pierwszy .
” złote jaja” – to po co pierd??? belfry chcą kolejne 7 mln kredytu ???

Inżynier krajobrazu
1 miesiąc temu

Kilka małych poprawek i może być

Postaw mi kawę na buycoffee.to
85
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content