Co warto wiedzieć o procedurze zakupu nieruchomości w Bułgarii?

Szukasz pomysłu na trafioną inwestycję? Zakup nieruchomości za granicą to jeden z lepszych pomysłów! Będziesz mieć swój własny dom wakacyjny, a ponadto możesz osiągać korzyści finansowe. Czy warto kupić apartamenty w Bułgarii nad Morzem Czarnym? Co należy wiedzieć o procedurze zakupu? Poznaj najważniejsze informacje.

Czy zakup nieruchomości w Bułgarii to dobry pomysł?

Czy warto inwestować w apartamenty nad morzem? Nieruchomości w Bułgarii cieszą się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ ten kraj od wielu lat należy do najpopularniejszych wakacyjnych destynacji. Urlop nad Morzem Czarnym chętnie spędzają nie tylko Polacy, ale także turyści z wielu krajów. Głównym powodem są doskonałe warunki pogodowe. Słoneczne niebo, wysoka temperatura, piaszczyste plaże, liczne atrakcje turystyczne, bogata oferta rozrywkowa i dostęp do doskonałego jedzenia to tylko niektóre z powodów, dla których Bułgaria jest idealnym kierunkiem na wakacje. Niektórzy decydują się, aby przenieść się na stałe właśnie tam i móc korzystać ze słonecznej pogody przez wiele miesięcy w roku.

Apartamenty w Bułgarii można wynajmować i tym samym osiągać korzyści finansowe. Biorąc pod uwagę, jak wielu turystów co roku odwiedza ten kraj, inwestorzy nie muszą martwić się o brak zainteresowania!

Zakup nieruchomości w Bułgarii – co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Bułgarii, powinieneś wiedzieć, od czego zacząć. Bardzo istotna jest znajomość regulacji prawnych i wszelkich procedur związanych z zakupem mieszkania lub domu. W tym przypadku standardy polskie nie mają zastosowania i konieczne jest zapoznanie się z lokalnym prawem. Należy także zweryfikować stan prawny wybranej nieruchomości oraz jej stan faktyczny. W bułgarskim prawie przy inwestycjach budowlanych funkcjonuje akt 15 – wskazujący na ukończenie budowy nieruchomości oraz akt 16 potwierdzający oddanie do użytku. Mamy świadomość, że są to zadania trudne szczególnie dla osób, które mieszkają setki kilometrów od planowanej inwestycji, a ponadto nie dysponują aktualną wiedzą z tego zakresu.

Planujesz zakup apartamentu w Bułgarii? Skorzystaj z wiedzy i wsparcia specjalistów

Chcąc mieć pewność, że cały proces przebiegnie zgodnie z prawem, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami. Polska agencja nieruchomości w Bułgarii – Bułgaria Okiem Tubylca oferuje kompleksowe wsparcie doświadczonych specjalistów. Działamy na miejscu, zatem Ty jako inwestor nie musisz odbywać dalekich podróży. Zdecydowaną większość formalności możesz załatwić zdalnie, a nawet dać nam pełnomocnictwo do podpisania aktu notarialnego. Dzięki temu kupisz nieruchomość w Bułgarii bez opuszczania Polski! Profesjonalna agencja zapewnia także opiekę posprzedażową, dzięki czemu możesz liczyć, że zwrot z inwestycji pojawi się zdecydowanie szybciej.

materiał zewnętrzny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content