Trzy firmy chcą wyremontować chodniki w Tarnobrzegu

Tym razem powinno się udać. Do ogłoszonego powtórnie przetargu na wykonanie zadania pn.,,Bezpieczne i przyjazne miejskie ulice – nowe drogi i chodniki dla mieszkańców” zgłosiło się trzech oferentów. Przetarg czeka na rozstrzygnięcie.

Zadanie pn.,,Bezpieczne i przyjazne miejskie ulice – nowe drogi i chodniki dla mieszkańców”, to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego miasta Tarnobrzega na rok 2023, powinno więc być zrealizowane w roku bieżącym. Tak się jednak nie stanie, pierwszy przetarg, ogłoszony w połowie września br. został unieważniony, drugi zaś czeka na rozstrzygnięcie.

Przedmiotem zadania jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: ,,Bezpieczne i przyjazne miejskie ulice – nowe drogi i chodniki dla mieszkańców” w zakresie:

1. Osiedle Sobów – Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) asfaltowego, wraz z rozbiórką istniejących przepustów na ciąg z betonowej kostki brukowej na długości ok. 130 mb z odwodnieniem i zjazdami na ul. Szlacheckiej oraz niezbędnymi pracami przygotowawczymi i robotami wykończeniowymi.

2. Osiedle Serbinów – Modernizacja istniejących chodników, parkingów i remont drogi na długości ok. 130 mb na ul. Dąbrowskiej – bocznej wraz z humusowaniem skarpy.

3. Osiedle Przywiśle:

a) Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) z płyt betonowych na ciąg z betonowej kostki brukowej na długości ok. 130 na ul. Wianek 5, 7 i 8 wraz niezbędnymi pracami przygotowawczymi i robotami wykończeniowymi.
b) Modernizacja istniejących schodów na schody z kostki brukowej betonowej o powierzchni 30 m2 przy Alei Skalna Góra 3 i 7.

4. Osiedle Miechocin – Modernizacja zniszczonego ciągu pieszego i miejsc postojowych na ciąg i parking z betonowej kostki brukowej (pow. 300m2) na ul. Dworskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6, wraz z pracami przygotowawczymi i wykończeniowymi.

5. Osiedle Ocice – Budowa ciągu pieszego (chodnika) z betonowymi obrzeżami z odwodnieniem i zjazdami na posesję z kostki betonowej na długości ok. 135 mb na
ul. Ocickiej wraz z wykonaniem niezbędnych prac przygotowawczych i robót wykończeniowych.

6. Osiedle Wielowieś – Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) asfaltowego na ciąg z betonowej kostki brukowej wraz z wykonaniem zjazdów i odwodnienia na długości ok. 200 mb na ul. Odwet Jędrusie z uwzględnieniem niezbędnych prac przygotowawczych i robót wykończeniowych.

7. Osiedle Zakrzów – Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) asfaltowego, płyt betonowych i kostki brukowej na ciąg z betonowej kostki brukowej na długości ok. 130 mb z odwodnieniem i zjazdami na ul. Truskawkowej oraz niezbędnymi pracami przygotowawczymi i robotami wykończeniowymi.

Na zrealizowanie tego zadania miasto przeznaczyło 1 mln 726 tys. zł. Do drugiego postępowania przetargowego oferty złożyły trzy firmy:  Konsorcjum firm Rejon Dróg Miejskich i Firma Drogowa TWZ Tadeusz Żak, z Tarnobrzega na kwotę 1 mln 724 tys.907 zł i 60 groszy (brutto), Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno-Drogowego M-Via ze Stalowej Woli i Firma Handlowo-Usługowa Bruk-Mar z Bojanowa na kwotę 2 mln 199 tys.423 zł i 55 groszy oraz F.H.U. Betart z Łoniowa, na kwotę 1 mln 672 tys.800 zł. (Informacje z otwarcia ofert)

Oferty będą ocenianie według następującego kryterium – cena 60%, okres gwarancji – 20%, termin wykonania zamówienia – 20 %. (SWZ)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
1 miesiąc temu

a gdzie ta najlepsza firma ,która do tej pory wszystko budowała w mieście.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

dla mnie to jest śmieszne to to jest roboty moze max na 2 tygodnie
a metry sa kolosalne szkoda ze nie wyliczono w kilometrach na to sie zuca firmy co nie mja zlecen tyle w temacie

Ktoś
1 miesiąc temu

Te duże firmy nie są takimi drobnymi inwestycjami zainteresowani. Polski Wał dał im robotę tak dobrze płatną że mogą się bawić. Pierwsza zabawa polega na tym że koszt inwestycji zwrasta o 40%. Możesz przetarg unieważnić oddać kasę ale tylko na to czekają z pewnej bandy.

Żyjoncy
1 miesiąc temu

Kiedy doczekamy się poprawy ścieżek rowerowych? Czy za mojego życia aktualnego czy w następnym?

Aśka
1 miesiąc temu
Reply to  Żyjoncy

Dziękuję za włączenie świateł na Moniuszki,koniec sportów ekstremalnych dla pieszych.

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  Aśka

nie wszystkie świecą

WIESLAWA NOWAK KOWAL
1 miesiąc temu

Na wiejskich osiedlach asfalcik zrobiony teraz chodniki A w Tarnobrzegu DZIADOSTWO!!!!

ciepła woda w kranie
1 miesiąc temu

To jeszcze ich nie wyremontowali? Są za mało kolorowe i za mało gładkie? No to mają sie czym zajmować w tym całym urzędzie miasta. Inwestycja, w jeszcze gładsze chodniki i jeszcze cieplejszą wodę w kranie. Miasto na skalę lewicowo liberalnych włodarzy, jak tu robić a sie nie narobić, jakie tu inwestycje zrobić żeby było szumnie a było mało roboty

Legancko tego
1 miesiąc temu

Ulice na mieście rozdupcone i zapomniane, to teraz za chodniki chcą się wziąć

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content