11 listopada 2023 r. Narodowe Święto Niepodległości. Jak będziemy obchodzić to święto w Tarnobrzegu?

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania w dniu 11 listopada.

–  Narodowe Święto Niepodległości tradycyjnie rozpoczniemy Mszą Święta w intencji Ojczyzny odprawioną o godzinie 9.00 w kościele u Ojców Dominikanów. Bezpośrednio po Mszy przejdziemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, przy rondzie Juliusza Tarnowskiego, gdzie około godz. 10.15 odbędą się uroczystości patriotyczne – informuje rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Miejskie jednostki kultury oraz organizacje działające w Tarnobrzegu zadbały także o ciekawe propozycje świętowania tego dnia w nieco luźniejszej formule – dodaje.

  • Dokładnie o godzinie 11.18 spod Zamku Tarnowskich wystartuje tradycyjny bieg historyczny „Dzieci dla Niepodległej” (organizatorzy: Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu, Stowarzyszenie Aktywne Podkarpacie);
  • Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Miejski SIARKOPOL w Tarnobrzegu zaprasza na rajd z przewodnikiem po Tarnobrzegu. Do odkrywania ciekawych miejsc naszego miasta zapraszamy szczególnie uczniów szkół podstawowych i średnich, ale też osoby dorosłe. Start spod pomnika B. Głowackiego o godzinie 14.00;
  • Muzeum Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza do tradycyjnego wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, początek o godz. 17.00;
  • Propozycja Tarnobrzeskiego Domu Kultury to Święto Niepodległości na rockowo. Koncert „…ten kawałek podłogi” (godz. 18.00) będzie opowieścią o patriotyzmie, o Polsce i  walce o wolność słowami i muzyką rockowych piosenek z lat 80. i 90 takich grup jak Kult, Dżem, Perfect, Republika, Maanam, Tilt, Turbo, Lombard, Mr Zoob, Prońko, Sztywny Pal Azji. Usłyszymy najsłynniejsze, najbardziej poruszające, najlepsze polskie piosenki w nowych, opracowanych specjalnie na ten koncert aranżacjach, a wykonają je młodzi artyści z Tarnobrzega i regionu. Wstęp bezpłatny, wejściówki do odebrania w TDK. 

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patriota
1 miesiąc temu

Może to będzie ostatnie obchodzenie Święta Niepodległości Polski.
Następnego roku czy będzie obchodzone to zależeć będzie kto zasiądzie na stanowisku premiera. Jeśli Donalduś to już po Polsce i Polakach !!! Zrealizuje niedokończony 8 lat wstecz plan likwidacji państwa polskiego.

Żwirek i Muchomorek
1 miesiąc temu
Reply to  Patriota

Ależ masz sprany dekiel.

Ciemność
1 miesiąc temu

Będzie odprawiona msza w intencji Ojczyzny !!! Widać nawet w Tarnobrzegu wiedzą i widzą, że jest o co się modlić po tych wyborach. Niestety nie wszyscy ??? Ale cóż dwa mało rozgarnięte skrzaty mogą o tym wiedzieć

FckNWO
1 miesiąc temu

Sprany dekiel to ma większość Polaków oglądających telewizję. Wy nawet nie macie pojęcia co się odpierdala po za waszą świadomością. Jesteście karmieni propaganda z telewizora nie wiedząc co was czeka i jaka przyszłość szykują nam psychopaci tego świata. A informacji można znaleźć jak się nie jest leniem siedzącym i pierdzącym w fotel przed tv

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Patriota

Właśnie dlatego trzeba zlikwidować TVP Info

Telewidz
29 dni temu
Reply to  Robert

i TVN.

Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Patriota

A ty znowu 100 lat za murzynami,!

Hulaka
1 miesiąc temu

To nie będzie potańcówki ???

Paweł
1 miesiąc temu

W Tarnobrzegu lewacy nie mają czego świętować. Robią tylko dobre wrażenie do złej gry i przed gawiedzią rżną głupa!!! A tak na marginesie to prezydent Bożek wysłał ostatnio urzędasów z nadzoru budowlanego na swoich mieszkańców ? ! „Wyłudzają ” od mieszkańców zaświadczenia o stanie przewodów kominowych i szczelności sieci gazowej w domach jednorodzinnych. NARODZIŁA SIE W TARNKBRZEGU NOWA KASTA ? URZĘDNICZO-KOMINIARSKA ?
Kto to wymyślił ?! Ile kominiarz bierze za taki papierek bo podobno ważny tylko rok i czy z zyskami dzieli się z urzędasami?! Będą mieć na popijawę i wyżerkę po oficjalnych uroczystościach 11 listopada?! ZAZNACZAM ZE TO TYLKO PYTANIA W TEJ BULWERSUJĄCEJ SPRAWIE. KTORY TO JUZ KAGANIEC NA BIEDNEGO MIESZKAŃCA TARNOBRZEGA W TYM NIBY WOLNYM KRAJU ? !

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Paweł serio ? Co ich k.. obchodzą moje kominy?!!! Wyłudzanie pieniędzy nic więcej!!! Co następnym razem wymyślą?
Będą mi odpłatnie mierzyć dom i przydzielać uchodźców?! Jak tak to ja chce tych ze STREFY GAZY
Prezydent Bozek zamiast świętować niech się lepiej zainteresuje oddziałem chorób wewnętrznych w naszym szpitalu. DYREKTOR JEST A INTERNY JAK NIE BYŁO TAK NIE MA !!!!

Jolka
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Nie ma i nie będzie. Nowy dyrektor zamiast pozyskiwać nowych lekarzy to pląta się po szpitalu jak smród po gaciach strasząc personel o różnych porach dnia i nocy 🙂 A miał być taki fachowiec od zarządzania w słuzbie zdrowia 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

lewaki to świętują dziś bo z 6 na 7 listopada powołano w Lublinie oddolnie rząd Ignacego Daszyńskiego podczas gdy 11 listopada powołana przez prusaków Rada Regencyjna przekazała władzę puszczonemu z pruskiego więzienia i przysłanego pruskim pociągiem Piłsudskiemu.
co wesoło święto dziś świętują najmocniej odwołujący się do pamięci i tradycji Dmowskiego podczas gdy endecja i sam Dmowski gardził i Piłsudskim a święta wówczas nie obchodził !
swoją drogą w latach 80tych 20 wieku restytuował owe święto 11 listopada także ulubieniec antykomunistów i nacjonalistów Generał Jaruzelski zwany krwawym generałem.

jak to jest,że im głośniejszy narodowiec to tym mniej wie o Dmowskim ?

a jakby mu zacytować Myśli nowoczesnego Polaka i krytyczne teksty o samych Polakach i różnych ich grupach to by człowiek od razu był podejrzewany,że cytuje jakieś antypolskie paszkwile 😀

wesołe są te polskie paradoksy.

więc jeśli piszemy o lewicowcach z krwi i kości to raczej skłaniamy się do 105 rocznicy powołania rządu lubelskiego Ignacego Daszyńskiego.

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Problem w tym że Bożek świętuje i przejada pieniądze na głupie pomysły zwane przez niego inwestycjami przez całą swoją kadencję.
Rozmawiał już z nowymi posłami i senatorami wybranymi głosami mieszkańców Tarnobrzrga np o szybkich połączeniach kolejowych z Rzeszowa do Warszawy przez Tarnobrzeg?
Tusk na rozkaz Niemców zrezygnuje z CPK więc szprycha nr6 przez Stalową Wolę też weźmie w łeb 🙂 🙂 🙂 Jest szansa dla Tarnobrzega tylko dziadeczek musi wziąść się wreszcie do roboty !!!

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

mnie tam na cpk nie zależy bo jak latam to zwykle z Krakowa albo Pyrzowic.
pociągu poważnego pis przez 8 lat tu nie doprowadził.S74 dalej tylko w sferze planowania.
wątpię bym za życia miał z tych dobrodziejstw skorzystać więc niech sobie prezydent nawet tym głowy ani dupy nie zawraca.

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Widze że cię tylko własną dupa interesuje. Ciepły jesteś i dupa przegwintowana ?!
Ja nie patrze tylko na czubek własnego nosa i chciałbym aby moje dzieci albo wnuki jeździły szybko i wygodnie ze swojego miasta na lotnisko do stolicy własnego kraju a nie taksówką do Niemiec jak marzy się Tuskowi. No chyba że ryży będzie im te taksówki zamawiał na swój koszt 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Czyli zarzucasz mi egoizm a sam kierujesz się interesem własnej rodziny ?
Dobrze że pis wam zbudowal linię kolejową razem z ekspresówką i zadbał o rozwój tarnobrzeskiego szpitala to wasz los jest zabezpieczony.
Z dupą przegwintowaną trudno o dzieci więc może dlatego ich losem się nie przejmuję?

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Tak trudno pojąć że jeśli mojej zwykłej rodzinie będzie dobrze w Tarnobrzegu to tysiącom innym też ?!

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Nie.ale powidzenie twojej rodziny zależy głównie od was samych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content