Dlaczego kontrola PH gleby i EC jest kluczem do zdrowych roślin?

Aby rośliny w warunkach indoor odpowiednio się rozwijały, trzeba zapewnić im do tego odpowiednie warunki. Dotyczy to temperatury, wilgotności i odpowiedniego oświetlenia, ale również jakości gleby. Powinna mieć ona odpowiedni odczyn pH oraz wysycona odpowiednimi składnikami odżywczymi. Aby na bieżąco kontrolować te parametry, warto wyposażyć się mierniki pH i EC. Dzięki tym prostym urządzeniom dużo łatwiej będzie zadbać o stan upraw w growboxie. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, aby wybrać produkty, które sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku.

Do czego służą mierniki pH?

 

Mierniki pH służą do pomiaru odczynu gleby. Jakość upraw zależy między innymi od wartości tego parametru. Skala, w której mogą zostać wyrażone wyniki, wynosi od 0 do 14. Neutralną wartością jest 7. Wszystkie liczby poniżej 7 wskazują na odczyn kwaśny, a powyżej mówią o odczynie zasadowym. Mierniki pH są szeroko stosowane w ogrodnictwie, ponieważ umożliwiają stałe monitorowanie kondycji podłoża. Dla większości roślin optymalne warunki wzrostu oscylują w okolicach 6,5. Oznacza to, że gleba powinna mieć odczyn lekko kwaśny, aby sadzonki rozwijały się najlepiej. W zależności od potrzeb można wyposażyć się w proste lub nieco bardziej skomplikowane urządzenie. Specjaliści korzystają z monitorów wyposażonych w liczne czujniki umieszczone na stałe w podłożu, ale nie dla wszystkich jest to najlepsza opcja. W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych rozwiązań, które umożliwią Ci efektywne monitorowanie stanu gleby w growboxie. Wejdź na stronę: growweed.pl/pl/c/Mierniki-pH-gleby, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

 

Zalety stosowania mierników EC

Sklep growweed.pl oferuje ponadto wysokiej jakości mierniki EC. Urządzenia te pozwalają na bieżącą analizę przewodnictwa elektrolitycznego, które informuje o zawartości składników odżywczych w glebie. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest precyzyjne dostosowanie ilości nawozu do bieżących potrzeb roślin. Używając takich urządzeń znacznie łatwiej zoptymalizować prowadzenie hodowli, co jest kluczowe dla zdrowego wzrostu i obfitych plonów. W naszym sklepie wyposażysz się w wysokiej klasy urządzenia, które pozwolą na bieżąco sprawdzać, czy sadzonki upraw mają odpowiednie warunki do rozwoju. Są to bardzo wygodne i intuicyjne w użyciu urządzenia, z którymi poradzi sobie każdy hodowca. Ich dużą zaletą jest ponadto niska cena. Kliknij link: growweed.pl/pl/c/Mierniki-EC-metr, aby poznać więcej informacji na ten temat. Warto również wspomnieć o możliwości wyposażenia się urządzenia uniwersalne, które sprawdzają stan kilku parametrów naraz. Oprócz pH i EC monitorują one także temperaturę podłoża. Warto zdecydować się na skorzystanie z potencjału takiego sprzętu, ponieważ umożliwia on zoptymalizowanie prowadzenia upraw. W przypadku, gdy parametry gleby okażą się niekorzystne, farmer może szybko zareagować i wprowadzić zmiany w swoim podejściu do sadzonek, na przykład poprzez zwiększenie ilości dostarczanego im nawozu.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Internauta
18 dni temu

Skontrolujcie sobie Ph swojego organizmu bo to jest ważne. Powinno być najlepiej 7,25. Poniżej to znaczy, że organizm jest zakwaszony. Powyżej , znaczy, że zbyt zasadowy. Przyczyną wielu chorób jest zakwaszenie ludzkiego organizmu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content