11 mln zł. na remont Oddziału Ortopedii i Traumatologii Ruchu w szpitalu w Tarnobrzegu

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprezentował projekt budżetu na 2024 rok. Ponad 130 mln złotych zostanie z budżetu województwa przeznaczonych na ochronę zdrowia, z czego 11 mln zł ma zostać przeznaczone na modernizację Oddziału Ortopedii i Traumatologii Ruchu wraz zakupem sprzętu medycznego i wyposażenia w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

W budżecie na 2024 rok plan dochodów województwa ustalony został w wysokości 2 mld 139 mln złotych. Wydatki województwa w 2024 mają wynieść 2 mld 163,6 mln zł. Na wydatki bieżące planuje się przeznaczyć 1 mld 064,8 mln zł, co stanowi 49,2% wydatków ogółem. Natomiast wydatki majątkowe czyli tzw. inwestycyjne zaplanowano na poziomie 50,8 %, na kwotę 1 mld 098,8 mln złotych.

Wydatki majątkowe zostały zaplanowane jako inwestycje wieloletnie i jednoroczne. Na inwestycje wieloletnie ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego zaplanowano kwotę 748,1 mln zł. Wydatki majątkowe na inwestycje jednoroczne zostały zaplanowane w wysokości 350,7 mln zł.

770 mln zł na drogi

Jak co roku, znaczna część budżetu regionu ma zostać przeznaczona na inwestycje drogowe, dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji dróg wojewódzkich, chodników, zakupów elementów bezpieczeństwa ruchu oraz inwestycji w zaplecze techniczne, służące utrzymaniu dróg. Wydatki na inwestycje dotyczące dróg wojewódzkich mają w 2024 roku wynieść ponad 770 mln złotych.

Wśród inwestycji drogowych znajdą się tak kosztowne jak budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław Oleszyce – Cieszanów – Bełżec wraz z budową mostu na rzece San, na którą budżet województwa chce przeznaczyć 149 mln zł. W dokumencie zapisano pieniądze na budowę nowego odcinka drogi 855 Zaklików – Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San, która z budżetu na 2024 pochłonie ponad 103 mln złotych. Budowa obwodnicy Leska w ciągu ma zostać z budżetu sfinansowana kwotą 50 mln złotych. Kolejne ponad 47 mln złotych kosztować będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej 872 na odcinku od skrzyżowania z DK 9 w Nowej Dębie do skrzyżowania z DK 77 w Nisku, a II etap rozbudowy drogi 881 na odcinku Kańczuga-Pruchnik to 43 mln złotych z przyszłorocznego budżetu.

Ponad 130 mln zł na ochronę zdrowia

Ponad 130 mln złotych zostanie z budżetu województwa przeznaczonych na ochronę zdrowia. Wśród najważniejszych zadań mają znaleźć się: utworzenie Pododdziału Kardiochirurgii w ramach istniejącego Oddziału Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej wraz z salą operacyjną w ramach CBO w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu za 19 mln zł oraz modernizacja Oddziału Ortopedii i Traumatologii Ruchu wraz zakupem sprzętu medycznego i wyposażenia w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu za 11 mln zł. W budżecie zapisano zakup angiografu wraz ze stołem operacyjnym oraz dostosowaniem pomieszczeń w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu za 7,7 mln zł. Za kolejne 6, 6 mln złotych kupione zostaną aparaty RTG dla rzeszowskiej „dwójki”.

Na Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej czyli inwestycję Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w 2024 roku przewidziano 994 tys. złotych. Na poprawę dostępności do świadczeń z zakresu anestezjologii dziecięcej poprzez modernizację Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii w rzeszowskiej dwójce przeznaczono kolejne 3,6 mln zł. Wyższemu poziomowi świadczeń na rzecz zdrowia najmłodszych mieszkańców regionu służyć będzie reorganizacja Oddziału Otolaryngologicznego z Pododdziałem Laryngologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu, na którą „pójdzie” 3,2 mln złotych.

43,6 mln zł na inwestycje w zakresie kultury

Na inwestycje w zakresie kultury zaplanowano w budżecie 43,6 mln zł. Wśród zadań przeznaczonych do finansowania są inwestycje w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, na które skierowano ponad 6.3 mln złotych. Kolejne 1,4 mln złotych zostanie przeznaczone na wsparcie produkcji filmowych w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Restauracja i poprawa infrastruktury Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu ma zostać wsparta kwotą 1,3 mln złotych.

Na dotacje dla innych samorządów z terenu województwa podkarpackiego zaplanowano w budżecie województwa w 2024 roku środki w wysokości 25,4 mln zł.

źródło: podkarpackie.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
3 miesięcy temu

A ile na oddział wewnętrzny???? 90% tarnobrzezan to EMERYCI

!!!!
3 miesięcy temu
Reply to  Ewa

0 zł

Sobaka
3 miesięcy temu

Jakiś milijonik proponuje przeznaczyć na szkolenia w zakresie empatii wobec pacjentów tak lekarzy jak i pielęgniarki, bo bywa, że często im brakuje. Bynajmniej nie tylko o szpitalach myślę, ale też o tzw. Przychodniach Zdrowia i to w całej Polsce.
Spotkałem się z chamstwem doktorków, pyskowaniem do pacjentów przez doktorków i pielęgniarki. Jak któraś ma klimakterium to nie należy przychodzić do pracy i wqrwiać i tak już chorych wqrwionych niewydolną służbą zdrowia pacjentów.
Jak mi się zdarzy, że któraś/któryś będzie do mnie fikać to sobie buźkę też otworzę i może nawet je ugryzę. Wtedy służba zdrowia będzie mieć mokrą robotę bo ich zszywać trzeba będzie.

A miało być tak pięknie
3 miesięcy temu

Brawo chcemy więcej – tu potrzeba więcej.

zygi
3 miesięcy temu

wiencyj to juz bylo

walt
3 miesięcy temu

lepszy rydz jak nic ale to też pokazuje jaka jest różnica skali w dotacjach dla partyjnej Stalowej.
a dziwne,że partyjniacy nie widzą jak wielu Tarnobrzeżan i mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego przecież niezmiennie na pis głosuje.

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Chyba pierwszy twój wpis z którym się w pełni zgadzam. Tylko dlaczego Tarnobrzeska żydo-komuna nie chce ze swoich łap wypuścić tego biednego miasta przecież na Podkarpaciu rządził, rządzi I będzie rządził PiS ?!
Te miliony na remonty to mają uspokoić wyrzuty sumienia marszałka Ortyla?! Jeśli oczywiście je ma.
Najbardziej schorowani mieszkańcy Tarnobrzega dalej są upadlani bo jak nie działała interna tak nie działa. Pacjenci jak mają szczęście to są wywożeni po ościennych szpitalach nawet tak odległych jak ten w Przemyślu!!!
Pewnie w tym Przemyslu umierają w samotności. Marszałku Ortyl prezydencie Bożek w naszym szpitalu jest potrzebny DYREKTOR Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA I LEKARZE A NIE REMONTY!!! „ZŁOTE” ŚCIANY NIE BĘDĄ LECZYĆ!!!!! W ościennych szpitalach ściany są obskurne a podstawowe oddziały jakim jest oddział chorób wewnętrznych działają W Tarnobrzegu już kilka lat NIE DZIAŁA !!! DLACZEGO?! JUZ TERAZ WIDAC ZE NOWY DYREKTOR SZPITALA WOJEWODZKIEGO W TARNOBRZEGU NIE DAJE RADY. MOZE CZAS NA KOLEJNE SZYBKIE ZMIANY ?!
Czy któryś bezradny zapyta o to na dzisiejszej sesji RM ?

Gość
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Bezradni szpital i starych mieszkańców którzy im to miasto wybudowali i wywalczyli ten demokratyczny ustrój w którym mogą żreć bez ograniczeń i bez żadnej odpowiedzialności z miejskiego koryta MAJĄ W DUPACH ?!

Dla wyborców posła Brauna
3 miesięcy temu
Reply to  Gość

Dziś w Sejmie debata o służbie zdrowia. Wystąpił poseł BRAUN z konfederacji. Gadał o wszystkim nawet o eutanazji w Norwegi. NIE WSPOMNIAŁ O KATASTROFALNEJ SYTUACJI W SZPITALU WOJEWODZKIM W TARNOBRZEGU I O MARSZAŁKU ORTYLU KTORY DO TEGO DOPUŚCIŁ ZE W SZPITALU NIE MA PODSTAWOWEGO ODDZIAŁU CZYLI INTERNY!!!
Szybko zapomniał o regionie z którego wszedł do Sejmu . Sympatycy Konfederacji z Tarnobrzega patrzcie kogo wybraliście!!!!

TarnobrzeżaninX
3 miesięcy temu

No to pokazuje jakie znaczenie ma brak posła z Tarnobrzega. Tylko co wybory nie ma kogo wybrać…bo niby kto socjolog Malinka ehhhh

walt
3 miesięcy temu

gdyby sami wyborcy pisu oddali na pana Kalinkę głos tak w mieście i powiecie to w cuglach byłby posłem od dawna.
rzecz w tym,że sami wolą wybierać warchołów,weberów czy sagatowską więc chyba sami nie chcą mieć posła z Tbga.
inna sprawa,że pan Kalinka do wymienionych się nie umywa.

wszyscy inni wyborcy innych stronnictw mają iluzoryczne szanse wybrać posła w naszym okręgu skoro na 15 miejsc zwykle 9 bierze pis.

ale tam też gwoli ścisłości brak wyrazistych i godnych zaufania osób.

ja sam nie przeżywam jakoś tego faktu,że nie mam posła z naszego miasta dlatego wybieram z innych osób.
tym razem zresztą mój głos poszedł na zmarnowanie bo lista,którą popierałem nie zyskała tu mandatu.

ale jeśli miałbym głosować na pisowców czy konfederatów to wolałbym nie głosować wcale i sobie tym dupy nie zawracać.
tak samo zresztą bronię się jak mogę by oddać głos na kolegów jajecznicy z platformy.bo ich mam za mniejsze zło ale oni generalnie nie mają żadnej idei poza swoim portfelem.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

ty jesteś odporny na wiedzę i prawdę….

dlatego ci przypomnę :

komuna zapewniła Tarnobrzegowi rozwój i prosperity.

miasto zaczęli zwijać styropianowcy 1990/2010 gdzie w sztafecie wystąpili Żwiruk,Dziubiński członek porozumienia centrum czyli zakonu kaczyńskiego potem pis czy tam solidarne zera.
w 2010 był Mastalerz i dokańczał dzieła wyprzedaży.
potem jednak zmienił go Kiełb co go wyprowadzili w kajdankach a ekipę ze sobą miał dość kiepską bo pamiętamy kto i co wtedy wyprawiał 🙂
i ów Kiełb opowiadał wszem i wobec,że jego idolem jest Dziubiński a poparcia w 2 turze dał sam pis i Wiktor Stasiak za to dostali viceprezydenta w osobie Motyki.

prezydent Bożek zdaje się był w opozycji do Mastalerza z Kiełbem w tym samym stowarzyszeniu a jego vice jest ultrakonserwtywny Pluta co wsławił się tym w Sejmie,że głosował wraz z pisem nawet za zaostrzeniem i tak restrykcyjnej ustawy aborcyjnej.

oby jeszcze kiedyś komuna wróciła a Tarnobrzeg kwitł i budował nie tylko mieszkania,szkoły,przedszkola ale i zakłady przemysłowe jak podczas siarkowego boomu.AMEN.
choć wydaje się to być mrzonką na najbliższe 100 albo i więcej lat.

Urzednik
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Zapomniałeś dodać że Bożek zaklina rzeczywistość poprzez :
Wmawianie mieszkańcom, że jest dobrze bo on trzyma z pisem
Tak się zachwycił że po odznaczał Sagatowska i Ortyla a Webera popierał w wyborach
To była oczywiście słaba gra polityczna bo pisowi zależało na dtolkach
Likwidatora KopalniMachow
Sekretarza urzedu
Radców prawnych
Radach nadzorczych i prezesów spolek
Kto się z tego układu nie wywiązał widać doskonale
A Rada Miasta i Bożek dalej brna w długi mówiąc mieszkańcom że jest okey
To po co te dekoracje świąteczne skoro
za kredyt i nie cieszą

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Urzednik

nie wiem czy zaklina rzeczywistość może widzi jak wielu Tarnobrzeżan zazdrości Stalowej Woli,która też się zadłużała by inwestować.
ale o to pasuje zapytać prezydenta Bożka albo jego rzecznika.

mnie się zdaje,że na dziś wobec takich a nie innych kontrkandydatów prezydent Bożek będzie miał sporą szansę wypełnić jeszcze jedną kadencję.
zwłaszcza,że na tle wymienionych wyżej poprzedników wygląda co najmniej poprawnie.
pomyliłem się sam w życiu głosując na Mastalerza czy Kiełba więc już nie bujam w obłokach tylko doceniam to co mamy nie licząc,że nagle manna spadnie tu z nieba i nie oczekując cudów wszak jest to dość biedne i prowincjonalne miasto,które szereg szans zaprzepaściło a kredytów nabrało jeszcze nim pan Bożek w ogóle pojawił się w samorządzie.
zresztą gdyby go nie wyrzucono ze szkoły pewnie byłby tam dalej dyrektorem i nie bawił się w politykę samorządową.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Urzednik

Przecież to jedna wielka postkomunistyczna banda , tylko dla zmyłki są w różnej maści partyjkami , stowarzyszeniami i komitetami wyborczymi !
Mają tylko jeden cel KORYTO i żrą od lat kosztem miasta i mieszkanców , zmieniają teraz tylko szyldy !

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Bzdury piszesz !
Za komuny się rozwijało a teraz rządzą w mieście postkomuniści ( potomkowie PZPR) , tamci rozwijali a ich potomkowie zwijają aby się dorobić kosztem miasta i mieszkanców ??

Wystarczy tylko popatrzeć kto stoi za obecnym sołtysem na imprezach ( patrz: uroczystości na rynku przebierańców górniczych – i nie tylko wtedy).

Dawni członkowie PZPR, ZSMP, postkomunistycznych związków zawodowych z kizps ,ZSL
– tylko teraz pokazują się pod innymi szyldami ??

walt
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

twoje paranoje to zawsze będą tylko paranoje,ubolewam,że w pisowskim kraju nie masz dostępu do psychiatry ale ja wybacz nie mam czasu by analizować brednie jakie sobie tam wypisujesz prostaku.
wiem,że z faktami trudno dyskutować ale rób to w najlepsze 😉

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Ty jesteś chyba Baran nie Walt? NIE KOMUNA I ZYDZI TO WSZYSTKO WYBUDOWALI TYLKO PRZEMYSŁ SIARKOWY!!!!
No ale za chwilę będzie lewacki rząd na czele z Tuskiem to Tarnobrzeg jako lewacki bastion na Podkarpaciu chyba wkońcu rozkwitnie jak Stalowa Wola za Kaczyńskiego.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

z tuska taki lewak jak z ciebie myślący 🙂

czyli nie bardzo 🙂

jak dla ciebie mogę być Baranem i to nie robi żadnej różnicy bo jesteś tylko pisowskim trollem i smoleńską sierotą :*

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  walt

No popatrz !!!
CO O TOBIE PISZĄ BYKU ??
Czyli to już
” powszechna opinia ” ??

Kij ma dwa końce ???
( Ha ha ha ).

walt
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

niewątpliwie wśród wyborców pisuaru czy konfabulacji nie mam najwyższych notowań 🙂
jestem jak widzisz dla nich baranem 😀

trudno,co zrobić ? 😀

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  walt

To nie rzecz w tym co się pisze a w tym czy coś jest prawda czy oszustwem i kłamstwem a to nie zależy od kto w jakiej partii a od danej osoby !

A wystarczyło poczekaj i obrońca ( niby ) prawdy z Komitetu Oszustów już któryś raz okazuje się , że kłamie i oszukuje – poczytaj :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://polityka.co.pl/posel-ko-zdemaskowany-chodzi-o-kontrowersyjny-projekt-ustawy-6579599.html&ved=2ahUKEwj0mcXl3OuCAxUjbPEDHR3-BYUQFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw0TC3wzgii8yh1b5F9RGh4n

Będą wywłaszczać z prywatnego majątku Polaków na rzecz ???
( właśnie kogo) a niedawno w sprawie CPK to co bredził ( o Górale) ???

To państwo jest zbudowane na kłamstwie i oszustwie
I TACY są właśnie na stołkach ???

Śnieżynka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Podpisują tylko nie wiedzą co, a potem się dziwą, że wychodzą chocki klocki.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Śnieżynka

Ty naprawdę w to wierzysz ???
Bo ja nie !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content