05.01 (piątek) Koncert Noworoczny „Tango d’amore”, w TDK

Zapraszamy na Koncert Noworoczny pt. „Tango d’amore”. Wystąpi zespół Strauss Ensemble pod kierunkiem Artura Jaronia, Marzena Trzebińska – sopran, Łukasz Ratajczak – tenor . Koncert odbędzie się 5 stycznia 2024 r., o godz. 19.00. Cena biletu: 60 zł. Można je kupić od 1 grudnia w kasie TDK, bądź elektronicznie tutaj: KLIK

STRAUSS ENSEMBLE to zespół działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest pianista ARTUR JAROŃ.


Marzena Trzebińska –  sopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, w klasie Marty Złotnickiej. Doskonaliła swoje umiejętności biorąc udział w kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą. Zadebiutowała na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju jako jedna z solistek koncertu Festiwalowe debiuty. Prowadzi aktywną działalność koncertową. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga w Kielcach oraz licznymi zespołami jak: Strauss Ensemble, Con Eleganza, Animato, Take Five, Magemia. Uczestniczyła w prawykonaniu oratorium Święta przy Tobie chwila Pawła Łukowca do poematu Henryka Jachimowskiego, wykonując jedną z głównych partii solowych. W repertuarze artystki znajdują się arie operowe i operetkowe, pieśni oraz utwory muzyki sakralnej. Usłyszeć ją można również w piosence musicalowej i filmowej. Wykonuje także muzykę żydowską. Jest solistką zespołu klezmerskiego Chmielnikers, który może poszczycić się dorobkiem trzech płyt fonograficznych. Nauczycielka śpiewu solowego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.


Łukasz Ratajczak – tenor

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie profesora Janusza Ratajczaka. Jako solista współpracuje z Operą Krakowską, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie. Występował również na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Brał udział w wielu kursach wokalnych m.in. w Mistrzowskim Kursie profesora Andrzeja Żarneckiego w Łodzi w 2013 r., w Mistrzowskim Kursie Wokalnym profesora Włodzimierza Zalewskiego w Rheinsbergu w 2014 r., Kursie Techniki i Interpretacji Wokalnej prowadzonym przez profesora Piotra Kusiewicza w Kamieniu Pomorskim w 2014 r., w Mistrzowskim Seminarium Wokalnym w Bydgoszczy w 2014 r. i w Masterclass podczas Internationale Sommerakademie Unieversität Mozarteum Salzburg w Salzburgu w 2015 r., prowadzonych przez profesor Helenę Łazarską.

info: TDK

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content