Druga tura: Dariusz Bożek – Łukasz Nowak. Oficjalne dane z PKW

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne dane w wyborach Prezydenta Miasta Tarnobrzega. W drugiej turze zmierzą się urzędujący włodarz miasta Dariusz Bożek i Łukasz Nowak, bezpartyjny kandydat popierany m.in. przez PiS.

Dariusz Bożek – 32,79% (5712 głosów)

Lukasz Nowak – 28,94 % (5040 głosów)

Norbert Mastalerz – 12,75% (2221 głosów)

Grażyna Potańska – 10,51% (1831 głosów)

Tomasz Stróż – 9,68% (1 686 głosów)

Małgorzata Zych – 3,77% (656 głosów)

Norbert Kolano – 1,56% (272 głosów)

Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nie zdziwiony
1 miesiąc temu

No Panie Mastalerz i Stróż, cieniutko, reszta to plankton polityczny

Irek
1 miesiąc temu

Co Ci ludzie mają w głowach ?
W Tarnobrzegu nigdy dobrze nie będzie.

tarnobrzeska ruska hołota
1 miesiąc temu
Reply to  Irek

No takie mamy debilne społeczeństwo i tak wybierają. Niestety, to miasto idzie na SAMO DNO. Co roku ubywa 500 osób a tempo ubywania rośnie, więc w postępie arytmetycznym. Każdy ma dość, takie wybory . Prawie jak w Rosji, wybory co 5 lat ale i tak rządzą ci sami i jest tak samo beznadziejnie jak dotychczas i zmian nie widać

kratata
1 miesiąc temu

Pewnie, w sejmie rządzi KO, to w Tarnobrzegu głosują na PiS…
Też chcę wiedzieć co ci ludzie mają w głowach.

no nie?
1 miesiąc temu
Reply to  kratata

tbg to wiocha cudem zrobiona kiedys wojewodztwem co ci ludzie mieli w glowach?

goo goo
1 miesiąc temu
Reply to  no nie?

e nie jest zle wiezofce przecia maja

,,....
1 miesiąc temu
Reply to  no nie?

Od wczoraj się tu durniu z pławo produkujesz, wracaj na swoje tirowkanadsańska.net i tam się podniecaj aborygenem, masz w końcu co chciałeś.

sąsiad
1 miesiąc temu
Reply to  no nie?

TBG to największy [pracodawca dla parasoli

Wena
1 miesiąc temu
Reply to  kratata

Tarnobrzeg to stan umyslu

Rambo 3
1 miesiąc temu
Reply to  kratata

Kurwa zawsze tak było byle na odwrót a co za tym idzie słabe wspomganie miasta

Rambo 3
1 miesiąc temu
Reply to  kratata

I tak jest kurwa zawsze byle na odwrót a co za tym idzie minimalne dofinansowania do wszystkiego i dalej w dupie o tak w kołobyle odwrotnie do rządzących w danym momencie

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  kratata

A co mają mieć? Pieniądze z KPO miały być jak Tusk zacznie rządzić i zrobi porządek z sądami. Nie musiał robić nic tylko być żeby pieniądze do nas trafiły i dalej z sądami porządku nie zrobił to w takim razie czemu wcześniej nie dostała polska tej kasy która potem i tak trzeba będzie oddać? Miało być paliwo po 5.19 i miało to być proste do zrobienia…

Poza tym w województwie rządzi PiS i to kasę od województwa dostajemy.

Obatelka
1 miesiąc temu

Gdyby PiS dalej rządził mogłoby dojść do katastrofy. Ile można dodrukowywać pieniędzy i dawać zasiłki, zakazywać handlu, tłamsić naukę, upolityczniać sądy i prokuraturę? Gdzie byśmy się obudzili? Jak w feudalizmie by było i w ukochanym międzywojniu Kaczyńskiego.

rowerowy
1 miesiąc temu

No i gdzie to zwycięstwo Bożka w 1. turze hahaha? Do tego Nowak miał tylko 3% mniej głosów, więc w 2. turze szanse są z grubsza 50/50. Ciekawe jakie dodatkowe kroki podejmą przed ostatecznym głosowaniem? Żadnemu nie kibicuję, więc z uśmiechem na ustach będę obserwował jak będą prześcigać się nawzajem w oczarowywaniu wyborców na finiszu kampani.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Pardon – ok. 4 punkty procentowe mniej miał Nowak.

Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

A na kogo głosował?

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Rafał

Skąd mam wiedzieć na kogo głosował Bożek lub Nowak? Mogę napisać najwyżej o sobie, że na nikogo nie głosowałem, bo uważam, że niezależnie od tego kto zostanie prezydentem urząd dalej będzie robił drogi po tarnobrzesku itd. A kandydata z którego chciałbym obdarzyć głosem z sympatii nie było, bo żaden nie przedstawił dokładnego programu rozwoju transportu rowerowego w mieście.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Planu, nie programu. Sorry – ciężki poniedziałek.

666
1 miesiąc temu

myślę że wypasiona edycja potańcówki mogłaby przechylić szalę zwycięstwa w 2 turze na rzecz reelekta

Prawdziewoczy
1 miesiąc temu

Jedynym dobrym rozwiazaniem la tarnobrzerzan będzie zwyciestwo P.Nowaka .w Stalowej Woli wygrał Nadberezny wiec wspolne działania dla regionu będą tylko na PLUS.Tylko Nowak na prezydenta Tarnobrzega.

melon
1 miesiąc temu
Reply to  Prawdziewoczy

tarnobrzegu postkomuno u was juz dawni poinien byc burmistrz

Przywiślak
1 miesiąc temu
Reply to  melon

U ciebie to nawet wójta nie ma. 4 chałupy,1 sklep i skrzyżowanie bez świateł

naleśnik prezesa
1 miesiąc temu

Bezpartyjny kandydat popierany przez PiS – ale bzdury. A z jakiej frakcji Nowak jest radnym ? Sprawdźcie sobie na stronie BIP

Józiek
1 miesiąc temu

Nigdy nie głosowałem na PiS, ale na Nowaka prędzej zagłosuję niż na Bożka. Przynajmniej znam go na tyle, że na pewno lepiej ogarnie przetargi i pozyskiwanie środków.

Ola
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

To się Pan jeszcze zdziwi. Nie wiem gdzie trzeba mieć oczy, żeby nie widzieć ile DB wychodził pieniędzy dla miasta. Policzcie choćby drogi, na które psioczyliście tyle lat, a wreszcie są zrobione lub sa przed oddaniem.
Jaki jedyny współpracuje z ludźmi niezależnie od ich partii. PiS rzadzilo, to DB jeździł do ministerstw załatwiać środki. Rządzi KO – DB ponownie zaczyna rozmowy z górą, żeby pozyskać finanse.

O to w tym chodzi – że wreszcie czlowiek nie układa się z jedną władzą, tylko walczy o pieniądze dla swojego miasta – niezależnie kto pasuje wyższe stołeczki.

Jako
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Co walczy? Najgorszy prezydent w historii Tarnobrzega. Nic nie załatwił. Aaa nie przepraszam, potańcówki robi dla dziadków.

Tarnobrzeżanka
1 miesiąc temu
Reply to  Jako

A skąd się to wszystko wzięło w Tarnobrzegu w ostatnich pięciu latach? Samo z nieba spadło? Kto wychodził te środki dla Tarnobrzega, Nowak czy Bożek?
Obwodnica wymyślona w kadencji Dziubińskiego bez ostatecznego kształtu, na którą nie było środków, wiele dróg, które nie były remontowane przez wiele lat( Kochanowskiego kilkadziesiąt), infrastruktura nad jeziorem itd. długo można wymieniać. Kto zrobił więcej dla miasta w ostatnich 15 latach?
Trzeba być choć trochę sprawiedliwym w ocenie . No chyba, że ktoś jest ślepy. Uważam, że to najlepszy prezydent. Nowak jako radny nic nie zrobił, zawodowo nie radził sobie nawet z internetem. Z kim jest w stanie współpracować, jak pozyska środki z KPP. Zanim się zorientuje to już ich nie będzie.
No i nejważniejsze czego nauczył się będąc przy PiS- „rodzina na swoim „, wprowadzając do RM tatusia.

Wszyscy głosujemy na Nowaka
1 miesiąc temu

A skad sie wzięło? Z projektów poprzedników i pieniędzy z KPO których obowiązkiem prezydenta było pozyskanie. To absolutne minimum jakie ma wykonać KAŻDY inny burmistrz, prezydent. Obwodnica i jej ostateczny kształt to pieśń przyszłości, teraz jest jakaś obwodnica niespełniająca standardów. Kochanowskiego, Moniuszki, Wiślna, znów ten sam program. Kto zrobił najwięcej w 15 latach? Zdecydowanie Mastalerz, łatwo sprawdzić kwotę inwestycji, bodajże 220mln, nawet jest taka książeczka na której to dokładnie opisane. Nowak jest młody, ambitny, ma dużą wiedzę, pokorę i umie sie dogadywać z ludźmi.

Obatelka
1 miesiąc temu

Mastalerz wszystko przenosił i kurczył, sam się za to rozwijał. Niby sadził wiechecie dla ekologii, a prywatnie nie przeszkadzał mu smog, nieekologiczne 1500m2 dom z basenem u znajomych z partii Pec na węgiel i wiele innych. Dbanie o środowisko naturalne na pokaz to żadne dbanie.

Betonowy tarnobrzeski Jasio
1 miesiąc temu

Drogi remontowane i nieoddane do użytku przez pół roku. beton i kostka w każdym miejscu. Nawet w planach na Tarnobrzeg.

sąsiad
1 miesiąc temu
Reply to  Jako

i dopłaty do wody obiecał!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  sąsiad

I popatrz , ciemnicy dalej glosują na belfra mimo , że spłacają wykup udziałów wodociągów w kosztach wody.
Wystarczyło wyprowadzi ć zadłużenie z budżetu na spółkę ( wodociągi), przerzucić zadłużenie na 2024 rok i GIT.

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Też mi się nie podoba kupowanie obrazów od hrabiów, ale każdy ma coś złego za uszami.

Karolina
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Siostrą mi tu zajeżdża…
Bożek, to najgorszy prezydent w historii Tarnobrzega! Niby Bożek wychodził pieniądze na drogi?! Gdyby Kalinka nie rozmawiał z wiceministrem infrastruktury to moglibyśmy tylko pomarzyć o pieniądzach…
Zresztą, odwrócimy punkt widzenia i zastanówmy się ile pieniędzy Bożek nie pozyskał, a miał możliwości… Zwykłe marnotrawstwo i rozrzutność! Poza tym, Nowak ma przynajmniej szacunek do ludzi i z nimi rozmawia, a stary bajerant robi co sam chce, nie licząc się z opinią mieszkańców.
Powiem tak: stawiam na młodych, starzy niech odpoczywają na emeryturze!

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  Karolina

Kalinka rozmawiał???? Kobieto tobie się coś polasowalo na stykach . Kalinka to moze sobie w WORDzie podrzemać w fotelu . On nie potrafi składnie 3 zdań powiedzieć a ty mówisz o „załatwianiu”? Jak „zalatwiają” pisiory to widać na przykładzie szpitala . Właśnie szpital „załatwili” na amen …. Nowak to jest „przechrzta” z SLD jak i jego ojciec . I cała menażeria z Siarkowca . Pitolenie o grzeczności …. On nawet nie potrafi zorganizować pracy kablówki

spółdzielca
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Przed świętami i w dni świąteczne był znowu problem z netem z SM Siarkowiec i nawet nie szło się dodzwonić żeby coś z tym zrobili bo tel wyłączony ale jak coś im potrzeba to przypominają sobie przed wyborami i wysyłają życzenia i prośby o głos dlatego na Nowaka nie zagłosuję bo robią sobie kpiny ze spółdzielców

wkurzony
1 miesiąc temu
Reply to  Karolina

Gówno Kalinka wychodził. Przychodził na otwarcia dróg, żeby się ogrzać w świetle i dowartościować. Do ministerstwa infrastruktury jeździł Bożek. Do sejmiku także. Tam Kalinki nie trawią choć to pisiory. Dlaczego Nowak został kandydatem PISu?, bo Kalinki mają dośc nawet w PISie. Poza tym pieniądze dla miasta załatwia sie na poziomie prezydenta, nie na poziomie jakiegoś radnego, nawet z PISu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Komu te bzdury wciskasz ?
Wszystko na kredyt i za pożyczone.
Po Rozdawał ostatnio kasę w postaci dotacji swoim to i ma głosy .
Brylował na imprezach szaman a starym i komuchom to wystarczy jak z nimi zje, napije się , potańczy , pobaluje .tu i tam
Zresztą ma za co milioner z urzędu a ciemnicy dalej glosują mimo , że to oni Splatają kredyty, pożyczki, wykupują obligacje i płacą w kosztach wody za imprezy .
Nauczone to postkomunistyczne pokolenie żreć na cudzy koszt i to im wystarcza .

wkurzony
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Za Norberta M zadłużenie wzrosło o jakieś 47milionów. TO jak się to ma do zadłużenia Bożka i jego 7 milionów? ( dane na koniec 2023 roku) Gdyby nie inflacja to zadłużenie byłoby na tym samym poziomie.

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Z ciebie jedt pisior niemyty jak bedziesz głosował na Nowaka . Przeciez to jest poddupnik Kalinki . Wcale sie nie kryje z tym

Jojo
1 miesiąc temu
Reply to  Józiek

Józiek, ogarnij sięęę!

jarząbek
1 miesiąc temu

Tomek leży i kwiczy… Grażynka z Norbetremi również. Poważna Małgosia poległa wynikiem z drugim mniej poważnym szołmenem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  jarząbek

Dziwisz się i to bardzo !
Mastalerz będzie dzielił stołeczki niebawem razem z belfrem .
Będzie to co było – Koalicja Oszustów tylko kilka gęb się zmieni .

Prawdziewoczy
1 miesiąc temu

Tylko Nowak .W sejmiku podkarpackim zdecydowanie wygrał i będzie rządził PIS a właśnie tam są dzielone i przyznawane pieniądze na poszczególne miasta.Nikt nie da kasy kiedy rządził będzie w Tarnobrzegu Bożek kojarzony z PO i z Tuskiem.Wybor w tym wypadku jest jeden.Pan Nowak.Dla dobra Tarnobrzega i dla nas mieszkańców.

Tarnobrzeżanka
1 miesiąc temu
Reply to  Prawdziewoczy

Nie podzielam zdania. Do tej pory też w Sejmiku rządził PiS i bez Nowaka Bożek przyciągnął wiele środków do Tarnobrzega. Wzorowo współpracował ze wszystkimi, którzy mogli sypnąć kasą dla miasta. Tylko On może pozyskaćśrodki z Sejmiku i od rządu.

Norty
1 miesiąc temu

No jak Bożek według ciebie przyciągał środki dla Tarnobrzega to ty chyba masz pusto głowie wypchaną sieczką

mieszkaniec1
1 miesiąc temu
Reply to  Norty

Pieniądze same spadały z nieba, tak jak tobie spadają. Pieprzysz takie farmazony. Tylko zabieganie o środki przez Bożka przyniosło Tarnobrzegowi wiele pieniędzy z zewnątrz na różne4 inwestycje. Nie zakraczesz rzeczywistości.

mieszkaniec1
1 miesiąc temu

i nie musi się tego uczyć, wie jak to zrobić. A Nowak zanim się rozejrzy i wciągnie , to środki z KPO przelecą Tarnobrzegowi koło nosa.

mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Prawdziewoczy

Bożek wiele milionów pozyskał z sejmiku. Potrafił to zrobić i rozmawiać z każdym. Teraz tak samo i nie trzeba być Nowakiem, którego tam nikt nie zna.

Max
1 miesiąc temu

Pani Zych dostała chyba jeszcze mniej głosów niż jej mąż kiedy startował. Przypomnę że zajął wtedy ostatnie miejsce a wyprzedziła go również Pani Kapusciak
Myślę że budowa spalarni staje pod znakiem zapytania jeśli oba komitety podtrzymają swoje deklaracje. Ale za duże pieniądze są w grze i wszystko jest możliwe

Tycjan
1 miesiąc temu

Wynik Pana Nowaka bardzo dobry.Suma głosòw oddanych na P.Mastalerzai P Potańską jest sporo mniejsza niż Jego.Za 5 lat idealny kandydat na Prezydenta.Pis wraca w kraju do władzy i mamy u siebie Stalowa Wola jeśli chodzi o inwestycje

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Szkoda że z koalicji nie startowała Potanska, bez Mastalerza , bo pewnie by teraz była w drugiej turze , ponieważ nie ma takich wrogich wyborców jak ów pan i zebrałaby sporo głosów.

Tycjan
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Chyba masz problem z liczeniem .Głosy P.Mastalerza nawet przejęte przez P.Potańską to wciąż za mało by być w II rundzie

walt
1 miesiąc temu

ziobro zaskoczenia.
druga tura będzie ciekawa.

jak pisałem,że u Tomka Stróża kiepska lista i radna Cebula wcale nie jest taka najlepsza i genialna to mnie hejtowali.
niespodziewanie dobrze wyszło Potańskiej.
Mastalerz miał niezłą listę i to obrodziło mandatami.
sam też ma stałą liczbę około 2 tysięcy z okładem żarliwych fanów i znalazła to odzwierciedlenie w wynikach.

reszta jest milczeniem.

a nie,Kolano naprawdę solidny wynik jeśli brać pod uwagę,że chyba nawet On sam nie traktował tego zbyt poważnie.
Siemano Kolano 🙂

5 bieg
1 miesiąc temu

Jedziemy,jedziemy! Tarnobrzeg musi zostać tygrysem gospodarczym podkarpackiego!

koparka opadla?
1 miesiąc temu
Reply to  5 bieg

hehe razemz kolbuszowa

Kostkowy Tarnobrzeg
1 miesiąc temu

Czy mnie oczęta nie myliły? Wczoraj się udałem do lasu zwanego Zwierzyniec (choć zwierzyny nijakiej nie widuję) idąc po drodze przez ul. Marii Curie Skłodowskiej (to tej co to łączy rondo z ul. Kwiatkowskiego z rondem na drodze zwanej obwodnicą) i co widzę? Znak ciągu pieszo rowerowego. Ma się rozumieć wykonany z kostki. Bożek i UM za nic mają apele ludzi coby takiej drogi rowerowej w tym miejscu nie było!!! Tak poza tym wykonanie szerokiego ciągu pieszo-rowerowego zubożyło teren o zieleń. tego coraz mniej , nie tylko w Tarnobrzegu.

A może agenci UM kiepsko działają na tym forum?

Dzięki Ci Panie (to do naszego papy), za wysłuchanie naszych próśb !!!
To oczywiście ironia.

Czekam cierpliwie na zerwanie asfaltu na drodze rowerowej wzdłuż Wisłostrady w kierunku zalewu tarnobrzeskiego i zastąpienie go kostką. Będzie się przyjemnie jechało rowerem.To też ironia.

Dawid
1 miesiąc temu

A ja polecam tarnobrzeskim urzędnikom wyjazd do któregoś z wymienionych państw: Holandia, Niemcy, Austria żeby zobaczyli jak wyglądają prawdziwe ciągi pieszo-rowerowe. Mistrzostwo!

Betonowy tarnobrzeski Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Wystarczy pojechać po Polsce by się przekonać, że budują drogi rowerowe z ancfaltu.

mieszkaniec2
1 miesiąc temu

Kurna, sami znawcy tematu ciągów pieszo-rowerowych i drogownictwa. Ktoś do cholery te projekty robi i ma do tego uprawnienia. Ale przypierd… trzeba sie do wszystkiego. Jak już jest droga, a nie betony od lat trzydziestu, to przeszkadza , kostka, ścieżka i ch… wie co? Wyprowadź się jeden z drugim, znajdź sobie miejsce, gdzie ci się wszystko podoba. Tylko czy takie istnieje?

Nędza
1 miesiąc temu

Starzy zagłosują na Bożka, młodzi na Nowaka. Nie trudno się domyślić kogo w tym mieście jest więcej i kto wygra

sąsiad
1 miesiąc temu
Reply to  Nędza

tak starzy zagłosują bo obiecał in dopłaty do wody?

NIE DLA PIS
1 miesiąc temu

NIE DLA PIS W TARNOBRZEGU NIE DLA NOWAKA

koparka opadla?
1 miesiąc temu
Reply to  NIE DLA PIS

heheheheh

Szafot
1 miesiąc temu
Reply to  NIE DLA PIS

Tuman PO-papraniec

majka
1 miesiąc temu
Reply to  NIE DLA PIS

Popieram! Sami głupole wepchacie miasto w łapy PISu. Oszukują ludzi, choćby przez brak znaczka na banerach. śmiejją się z was, a wy jeszcze chcecie na nich głosować? Wielu ludzi dało się niestety nabrać, na Nowaka ( niby niezależnego kandydata). Taraz przecierają oczy, że nie wiedzieli, że on z PIS.

Donek serduszko
1 miesiąc temu

Trzeba dać szansę młodemu i nowemu, ważne jest też aby odsunąć od stołka pana z kitką.

Tomasz
1 miesiąc temu

Jakiś ty durny. Z tym, że głosując na Nowaka wprowadzasz Kalinkę, Stasiaka, maślankę i resztę ekipy pisu. Trzeba być całkowicie pozbawionym szarych komórek żeby pisać takie bzdury. Bożek dogada się z prawą i lewą stroną, przez swoją kadencję dobrze współpracował z Rzeszowskim sejmikiem z pisu, poparł go bartożek i PSL, już z tego co czytałem był u viceministra obrony w Warszawie w sprawie szpitala. Nie patrz ślepo tylko mądrze, polecam to nie boli

Wszyscy głosujemy na Nowaka
1 miesiąc temu
Reply to  Tomasz

I bardzo dobrze, Kalinka to bardzo kompetentny człowiek, z dużą wiedzą, kontaktami , bardzo samodzielny i z dużym rozeznaniem. Stasiak również doświadczenie, wiedza. Bożek tak dogadywał sie z Rzeszowem że przegrał z kretesem wszystkie procesy z RIO w sprawie budżetu obywatelskiego i nawet nie przeprosił. Bożek obstawia tylko swoich znajomych i jemu lojalnych, nie ma zwyczaju dogadywać sie z opozycja ani nie jest w stanie zrobić nic poza remontami, przebudowami i pozyskaniem środki z KPO na nowe chodniki i drogi. Jest też dobry w organizacji festynów,zabaw,licytacji,imprez letnich

Maruś
1 miesiąc temu

Na te nic nieznaczące remonty Tarnobrzeg czekał po kilkadziesiąt lat, patrz chociażby ulice Kochanowskiego, Moniuszki, Łokietka, Mickiewicza, M. Curie. A co do RIO, to pracuje tam taki jeden, co każdemu prezydentowi będzie bruździł, taka natura.

sąsiad
1 miesiąc temu
Reply to  Tomasz

i dopłaty do wody obiecał,tak jak tusk kwotę wolną 60 tyś,tylko zapomnieli spełnić obietnic

Zbychu
1 miesiąc temu
Reply to  Tomasz

Ale jesteś durny… Przecież Kalinka i tak uzyskał mandat radnego (drugi wynik w mieście)! To może już nie strasz tym Kalinką.

Jjjbrae
1 miesiąc temu

Ale niby Czemu?

Zbychu
1 miesiąc temu

Dla mnie sprawa jest prosta, głosuję na Nowaka, bo jest przeciwny budowaniu spalarni nad jeziorem.
Bożek robił wszystko, żeby ta spalarnia powstała.

Betonowy tarnobrzeski Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  Zbychu

i Norbi tez może glosować na niego. Bo Norbi nie chce smrodu i obniżenia wartości swoich działeczek.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Zbychu

A powstała? Jeszcze Maciek w dupie, już mu kaszę studzą. Poza tym to nie spalarnia tylko zakład termicznej przeróbki śmieci. Możesz nie mieć problemu ze śmieciami i zyskać energię, aby mieć mniejsze opłaty lub zakopywać śmieci w ogródku. Będą się rozkładały tysiące lat. Odpowiedz sobie matołku co lepsze. Te śmieci i smród i żarcie wyprodukowane na tej ziemi? Czy przeróbka jak w cywilizowanych krajach, nawet w środku miasta.? A Norbi zrobił szum, bo tam ma działeczki, a teraz w kampanii już nie był przeciw spalarni.

rowerowy
1 miesiąc temu

Będziecie się teraz licytować czy Bożek czy Nowak, a niezależnie który wygra urząd dalej będzie robił drogi po tarnobrzesku itd. Przykładowo ciągi dla rowerzystów z kostki powstawały na ulicach w mieście tak za Mastalerza, jak i za Kiełba, jak i za Bożka. No chyba że Nowak złoży jasną dokładną deklarację, że za jego prezydentury każda modernizowana lub budowana ulica w mieście będzie wykonywana zgodnie z pisowskimi wytycznymi dotyczącymi infrastruktury rowerowej. Jeżeli tego nie zadeklaruje to będzie oznaczało, że tego nie zechce, a jeżeli tego nie zechce, to nic się w tym względzie nie zmieni. Podobnie jest z innymi realiami tego miasta.

Jjjbrae
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Niestety będzie tylko gorzej Zero rozwoju, bicie piany, uśmiechy

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Jjjbrae

Też tak przewiduję.

Nicolaus Copernikus
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Za kiełka powstała jedna asfaltowa droga rowerowa na ul. Kopernika.

Nicolaus Copernikus
1 miesiąc temu

Wcześniej była wykonana droga asfaltowa przy Wisłostradzie. I to tylko dwie jakotako wykonane drożynki dla rowerzystów. Przy Wisłostradzie jest asfaltowa… jeszcze. Ciekawe kiedy planują ją zamienić na kostkę. Coś wróbelki o jakiejś drodze wzdłuż Wisłostrady ćwierkały. Jako żywo, jeśli taka będzie to zapewne z kostki.

rowerowy
1 miesiąc temu

To był wyjątek potwierdzający regułę kostki. Bliżej stacji kolejowej na Kopernika powstały już drogi pieszo-rowerowe z kostki jednolitej, na Kwiatkowskiego droga pieszo-rowerowa z kostki mieszanej itd.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

praca w TDI w urzędzie czeka specu od ścieżek. weź się zatrudnij i zrób porządnie coś dla miasta. Nie krytykuj tylko weź się do roboty. Możesz sie wykazać.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Ile się tutaj opisałem? Ile zdjęć dróg wrzuciłem? Jeśli to nie było dość roboty, to wybacz – większej pracy wykonywać nie zamierzam, skoro dotychczasowa okazała się być syzyfowa. Tym bardziej, że nikt mi nawet nie podziękował za to, co zrobiłem do tej pory. Z aplikowaniem do urzędu nie żartujmy – znajoma to przerabiała i napiszę tyle: szkoda mojego zachodu. Zresztą nie trzeba specjalistów – są pisowskie wytyczne, m. in. WR-D-42-1, WR-D-42-2 i WR-D-42-3 – wystarczy je stosować.

Wtajemniczony
1 miesiąc temu

Nie ma co ukrywać ale TBG potrzebuje zmiany i sami mieszkańcy to pokazali przy urnach. Prawie 70% głosów przeciw obecnemu włodarzowi.

Zaskoczenia nie ma, wiadome było że dwóch kandydatów będzie się liczyło w walce o zwycięstwo i to właśnie oni uplasowali się na pozycji 1 i 2.

Kandydaci PO/KO gdyby wystawili jednego konkretnego kandydata mogli by powalczyć o 2 turę a tak to niestety wewnętrzne konflikty i mamy co mamy , jeden słaby kandydat znany ze swoich poprzednich słabych rządów w mieście i pani, która zawsze w cieniu męża nagle chciała się wybić przed szereg. Tymi twarzami PO/KO nie zwojuje w TBG. Czas na młodych.

Pan Stróż co tu ukrywać dla mnie kandydat ,,no name,, jeden nauczyciel na stanowisku prezydenta już był i to chyba wystarczy, jego kampanię kojarzę jedynie z wytykania błędów szukaniu afer itp nie tędy droga

Pani Zych i Pan Kolano tu wynik chyba adekwatny do programu.

Druga tura będzie bardzo ciekawa, liczę na wygraną Pana Nowaka. Głosowałem na niego w pierwsze turze w drugiej uczynię to po raz kolejny.

Oczekuje zmian w mieście i dla mnie tylko ten kandydat daje światełko w tunelu.

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Wtajemniczony

Głosowała może połowa mieszkańców, więc nie chrzań, że 70 % wypowiedziało się za zmianą. Jeżeli już, to 66% z tej połowy. I nie manipuluj, bo jest różnica.

Wtajemniczony
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Przepraszam bardzo 67,21% było przeciw obecnie władającemu wielki ,,obserwatorze,,.

Prosta stara zasada nie głosowali to niech narzekają że jest źle, nie moja wina że ludziom nie chciało się ruszyć 4 liter i iść zagłosować – ich pech.

21 kwietnia 2024r kończymy w TBG dziadostwo i władze dwóch starszych smutnych Panów.

Yulia
1 miesiąc temu

Pan Bożek to jest bardzo dobry prezydent widać że dba o miasto bo Tarnobrzeg to piękne miasto z czystymi ulicami, dużą ilością zieleni i ma fajny rynek gdzie można odpocząć w czasie zakupów bo w centrum jest dużo ciekawych sklepów a mieszkańcy są bardzo mili i pomocni ale największy problem moim zdaniem to ogromne korki w godzinach szczytu i brak darmowych parkingów w okolicach rynku

Postaw mi kawę na buycoffee.to
88
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content