Jak wybrać grill do ogrodu? Poradnik

Majówka urlop a może zwykły letni weekend — każdy moment jest dobry, by zrobić rodzinnego grilla. Na rynku dostępne są grille węglowe, elektryczne i gazowe. Jeżeli szukasz odpowiedniego sprzętu, sprawdź nasz poradnik, jak wybrać grill spełniający wszystkie twoje wymagania.

Klasyczny grill węglowy dla smakoszy

Grill węglowy to najbardziej popularna opcja, na której możesz przygotować potrawy w tradycyjny sposób. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji — od tych małych turystycznych po nieco większe, stabilne grille ogrodowe. Tego rodzaju grill to opcja dla smakoszy, którzy cenią sobie charakterystyczny wędzony posmak potraw.

Grill węglowy wymaga jednak nieco więcej czasu, po to, aby uzyskać żar i odpowiednią temperaturę. Po każdym użyciu należy go także dobrze wyczyścić. Wybierając grill węglowy, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, czyli na przykład klapę, która uniemożliwia uciekanie ciepła i aromatu, a także dodatkowe miejsce na przygotowane potrawy. Wygodną opcją jest większy grill węglowy na kółkach, które możesz łatwo ustawić w każdym miejscu w ogrodzie. Ta opcja dla fanów grillowania, którzy czerpią przyjemność z tego sposobu przygotowywania posiłku.

Wygodny grill elektryczny

Grill elektryczny to najwygodniejsza opcja do małych ogrodów albo na balkon. Pozwala cieszyć się smakiem grillowanych potraw bez  dymu i żaru. Grill elektryczny wymaga tylko podłączenia do gniazdka. Jest wygodny w użytkowaniu nawet dla mało wprawionych kucharzy. Jego nieprzywierająca powierzchnia nagrzewa się równomiernie, dzięki czemu można tym samym czasie dobrze przypiec wszystkie potrawy.

Będzie jednak mało trafnym wyborem dla dużych rodzin i na duże imprezy. Mała powierzchnia grillowania znacznie wydłuża czas przygotowania jedzenia dla większej liczby osób. Taki grill sprawdzi się w wersji turystycznej. Nie zajmuje wiele miejsca i z powodzeniem można go na przykład zabrać na działkę poza miastem.

Grill gazowy dla wymagających

Jeżeli szukasz grilla, który sprawdzi się na duże imprezy, postaw na grill gazowy. Pozwala on na przygotowywanie potraw w szybki sposób. Urządzenie szybko się nagrzewa — wystarczy tylko przekręcić pokrętło. Grille gazowe są także większe i bardziej stabilne. Szczególnie sprawdzą się do dużych ogrodów i tarasów.  Dzięki dużej powierzchni na grillu można przygotować kilka potraw równocześnie. Umożliwia to także sprawna regulacja temperatury. Ten wybór to świetna opcja dla osób, które często grillują.

Grille gazowe to jednak najdroższa opcja. Warto jednak wiedzieć, że jest on stosunkowo tani w eksploatacji, co sprawia, że te koszta się wyrównują. Grille gazowe są stosunkowo duże, dlatego jeżeli będą stały na zewnątrz, warto dokupić do niego specjalny, ochronny pokrowiec, który przyda się w przypadku deszczowej pogody.

Wybór odpowiedniego grille nie powinien tera stanowić dużego problemu. Nieważne, czy dysponujesz dużym, czy małym ogrodem lub balkonem, w każdym z tych miejsc możesz cieszyć się pysznymi daniami z grilla, jeżeli tylko wybierzesz właściwy model.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content