Skontroluj swój samochód przed wyjazdem na urlop

Wyjeżdżając na urlop czy nawet na majówkę, koniecznie trzeba przeprowadzić kontrolę wszystkich zespołów i układów, znajdujących się w samochodzie. Dzięki temu można uniknąć niejednokrotnie wypadku lub kosztownych napraw w czasie podróży.

Coroczne przeglądy techniczne samochodów osobowych są obowiązkowe. Zapobiega to wielu przykrym sytuacjom na drogach, a także niespodziewanym awariom pojazdów, które mogą zakłócić podróż lub nawet wyłączyć auto z użytku na dłuższy czas. Wykonując coroczny przegląd techniczny samochodu, który ma miejsce, na przykład w grudniu, nie można zapominać o tym, że w sezonie wiosenno- letnim, szykując się do urlopu lub wyjazdu na majówkę, trzeba również koniecznie skontrolować sprawność pojazdu. Tego rodzaju działanie zapewni bezpieczeństwo podróży i zagwarantuje ograniczenie niespodziewanych wydatków w czasie jej trwania. Przegląd samochodu przed wyjazdem na urlop, obejmuje sprawdzenie sprawności wszystkich podzespołów, które odpowiadają za jego sprawne działanie, takich jak układ hamulcowy, amortyzatory czy system kierowania lub zawieszenie. Kontrolę można wykonać samodzielnie, ale lepiej zaufać specjalistom, świadczącym usługi w dedykowanych stacjach diagnostycznych. Posiadają oni specjalny sprzęt umożliwiający, na przykład dokładne sprawdzenie układu elektrycznego i elektronicznego w pojazdach. Dysponują również podnośnikami i kanałami, które pozwalają na precyzyjne zdiagnozowanie podwozia samochodu. Warto pamiętać, że na przegląd tego rodzaju, trzeba umówić się z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie urlopowym.

Specjalistyczna ocena stanu technicznego samochodu – niezbędna przed urlopową podróżą

Wiele zapracowanych osób organizuje wyjazdy urlopowe w pośpiechu, szczególnie jeśli na pokładzie samochodu mają być dzieci. Wyjazd dużą rodziną na wycieczkę to mnóstwo spraw do załatwienia. Dlatego zdarza się, że kontrola stanu samochodu gdzieś umyka z pamięci. Warto więc nie zostawiać jej na ostatnią chwilę, tylko wcześniej zarezerwować termin w najbliższej stacji diagnostycznej, wpisując sobie datę w kalendarz. Niewykonanie przeglądu może mieć fatalne skutki w czasie podróży. Awaria na trasie szybkiego ruchu może być poważnym problemem i zagrożeniem nie tylko dla uczestników wycieczki, ale również dla innych użytkowników drogi. Zdarza się także, że jakaś niespodziewana usterka w samochodzie, zmusza jego właściciela do pozostawienia auta w warsztacie naprawczym i powrotu do domu, na przykład pociągiem lub w najlepszym przypadku, samochodem zastępczym. Tego rodzaju niespodzianki mogą całkowicie zniszczyć najlepiej zaplanowany urlop. Posiadając dzieci, warto wyjątkowo starannie sprawdzić auto przed wyjazdem na urlop. Problemem jest awaria, gdy ich nie ma na pokładzie, ale gdy są, to już jest tragedia. Dlatego każdy samochodowy wyjazd urlopowy, warto poprzedzić wizytą w stacji diagnostycznej, dobrze wyposażonej w niezbędny park maszynowy. Trzeba sprawdzić poziom oleju, jego zużycie przez silnik pod obciążeniem i zweryfikować również zawartość płynów eksploatacyjnych. Każda uszczelka warta jest kontroli, ponieważ często taki drobiazg może zdecydować o nieszczelności całego układu w pojeździe. Należy również pamiętać o weryfikacji opon. Na bardzo niskim bieżniku nie zajedzie się daleko. To, co kwalifikuje się do wymiany, warto wymienić, nie żałując wydatków, ponieważ mogą być większe, gdy stanie się to w podróży i zajdzie konieczność skorzystania z przypadkowego warsztatu samochodowego. Warto więc na spokojnie, oddać przed podróżą swój pojazd w ręce fachowców, a samemu zrelaksować się i zajrzeć, na przykład do wyników rozgrywek sportowych, z pomocą Betclic kod promocyjny.

Przygotowując się do wyjazdu urlopowego, nie można zapomnieć o niezbędnym przeglądzie samochodu. Warto powierzyć to odpowiedzialne zadanie specjalistom, by uniknąć przykrych w skutkach awarii na trasie. 

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content