Podsumowanie konsultacji społecznych ws. przebudowy placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu – we wtorek 28 maja br.

Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu podsumowującym konsultacje społeczne ws. przebudowy placu Bartosza Głowackiego.

Spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne ws. przebudowy placu Bartosza Głowackiego w dniu 28 maja br. o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, ul. Kościuszki 32, sala nr 201.

Na spotkaniu przedstawiona zostanie koncepcja – zagospodarowanie terenu placu – zaktualizowana po uwzględnieniu uwag mieszkańców oraz przedsiębiorców. 

info: UM Tarnobrzeg

O planowanej przebudowie placu Bartosza Głowackiego pisaliśmy w artykułach:

Tak ma wyglądać przebudowany plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Można zgłaszać swoje uwagi

***********

Będą zmiany w koncepcji przebudowy placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu?

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

A na cholerę ten plac ruszać, czy już nic innego nie jest do zrobienia tylko marnowanie pieniędzy podatników na wizie BOŻKA

MieszkaniecII
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Jest dobrze .Jest trochę zieleni. Po co wydawać grubą kasę ,która nie przełoży się na lepszy byt przedsiebiorców wokół Placu.

Rzeczywiście pomysł przebudowy to z gatunku wizji Bożkowych . Te wizje nie maja podłoża racjonalnego i ekonomicznego .Przykład wizja nad jeziorem z tunelami , molami i innymi atrakcjami. Wizje to w czasie mizerii finansowej miasta wymagają rozsądku.

Działacz
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Z placu korzystają mieszkańcy i od dawna chcą jego rewitalizacji więc należy uszanować ich zdanie.
Nie samym chlebem człowiek żyje.

Japoniec
1 miesiąc temu
Reply to  Działacz

Za mało jest zieleni i każda inicjatywa zazielenienia mieściny jest wskazana.

Zielony
30 dni temu
Reply to  Japoniec

Komu z was przeszkadza zieleń w mieście, że tak minusujecie? Czym będziecie oddychać? Zieleń jest filtrem dla zatrutego powietrza. Czyste powietrze jest potrzebne dla poprawnego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Nie kumacie?

Mnich
30 dni temu
Reply to  Zielony

Kumamy, tylko Ty nie rozumiesz, że czyste powietrze nie opiera się na posadzeniu kilku drzewek, czyste powietrze to przede wszystkim ograniczenie ruchu samochodowego w centrum jak i nad jeziorem.

Zielony
29 dni temu
Reply to  Mnich

Nie rozumiesz, że sadzenie drzew, zieleń to jeden ze sposobów na czystsze powietrze? Nie rozumiesz, że na Pl.Czerwonym jest zieleni za mało?
Ani w centrum ani nad jeziorem nie ograniczą ruchu samochodowego. W centrum już bardziej się nie da. Nad jeziorem przyjrzyj się ile nabudowali parkingów i porównaj z ilością zasadzonych drzew.

niezadowolony
28 dni temu
Reply to  Zielony

2000 miejsc parkingowych zbudowano i tyleż samo drzew powinno być zasadzone.

Japoniec
1 miesiąc temu
Reply to  Działacz

Dokładnie. Tam się czasem wypoczywa, zwłaszcza w upalne dni. Ten teren jest też miejscem spotkań ludzi.

Uwagi osoby piszące na forum już przekazali w powyższych linkach podanych przez admina tejże strony i to trzeba wdrożyć o czym pisali wcześniej, ale jak znam tarnobrzeskich urzędników (na stołkach) to ten pierwszy projekt przejdzie, a podpowiedzi ludzi w ogóle nie będą uwzględnione.

Uczcie się od Japońców jak się buduje ogrody. Mają służyć ludziom a nie urzędnikom.

Ania
1 miesiąc temu
Reply to  Działacz

Wyjąć w odpowiednich miejscach kostkę posadzić ładne drzewa i krzewy i to wystarczy po co wydawać miliony na remont całkiem dobrego placu, są inne pilne potrzeby, np stacja PKP jest w opłakanym stanie, w dodatku zabytek.

Japoniec
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

Stacja nie należy do miasta tylko do kolei. Była już na ten temat dyskusja. Będzie remontowana ale nieco później.

Przez Tarnobrzeg przejeżdża 20 pociągów do Stalowej Woli Rozwadowa, Lublina, Rzeszowa i jedno połączenie do Kołobrzegu. Pora pomyśleć o przywróceniu pociągu Hetman do Wrocławia przez Kraków, Katowice i drugie połączenie do warszawy przez Sandomierz, Skarżysko-Kamienną czyli najkrótszą drogą.

Romek
30 dni temu
Reply to  Działacz

Tak same stare pierdziochy, i jeszcze potancówki wam robić bez końca

mieszkaniec2
30 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Lepiej niech się zajmą tymi pijakami na dworcu co zaczepiają ludzi, chleją i szczają wszędzie. To dopiero wizytówka dla miasta

Zielony
29 dni temu
Reply to  mieszkaniec2

Na którym dworcu kolejowym czy autobusowym?

mieszkaniec
29 dni temu
Reply to  Zielony

PKS

Ja z fify
1 miesiąc temu

Budowanie dla turystów kosztem mieszkańców Tarnobrzega jest nieuczciwe. Zbudujcie jakiś nowy odcinek drogi w mieście.

Jjjbrae
30 dni temu
Reply to  Ja z fify

Dokładnie bo jeździ się tragicznie, drogi wąskie , nie ma gdzie parkować

As
1 miesiąc temu

Czy dzięki przebudowie placu czy budowie mola przybędzie chociaż jedno miejsce pracy i chociaż jedna osoba nie wyjedzie stąd na zawsze? Wątpię . Rządzący tym miastem od trzech dekad nie mają żadnego pomysłu ,żeby już nawet nie zatrzymać a spowolnić tą degręgoladę niestety

Japoniec
1 miesiąc temu
Reply to  As

Miejsc pracy to raczej nie przybędzie. Będzie pracować zapewne jakaś „swoja” firma przy remontach. Kostkę można zakupić u „swoich” znajomych etc… .Polska i nie tylko, to siedlisko machlojek.

Pik up
1 miesiąc temu
Reply to  As

siedzą puszczają baki i wymyślają pierdoły za ciężkie miliony, po co? dla kogo jak coraz mniej nas jest, bo bezmózgowie i brak wizji zwycięża. Nie zaciągać już kredytów, jeżeli zaciągać na głupoty to z własnych pensji płacić. Stop amebom.

Aleksandra
30 dni temu
Reply to  As

Żaden cudotwórca już tego nie zatrzyma.Mlodzi nie chcą już mieszkać w takich mieścinach, są miasta podobnej wielkości, które mają więcej miejsc pracy niż TBG a ludzi i tak ubywa w szybkim tempie.

Olo
30 dni temu
Reply to  Aleksandra

nie porównuj aluminiowej woli

Aleksandra
30 dni temu
Reply to  Olo

To jest miasto podobnej wielkości? no ale fakt że ona też się wyludnia

Sabina
30 dni temu
Reply to  As

Takim tokiem myślenia to najlepiej nic nie robić, nie remontować ani nie sadzić bo się nie opłaca.
Praca jest w Tbg i okolicach ale jak ktoś ma dwie lewe ręce to nigdy tej pracy nie znajdzie a facet który nie potrafi zarobić minimum 5000-6000 na miesiąc to dla mnie nieudacznik. Byłam z takim co zarabiał najniższą krajową 3000 z groszami i nie dość że nie dokładał sie do rachunków to jeszcze na fajki i alko ode mnie pożyczał na wieczne nieoddanie więc w końcu pogoniłam dziada

Aleksandra
30 dni temu
Reply to  Sabina

Aż mnie oczy bolą jak czytam Twój komentarz. Widać że mieszkasz chyba jeszcze z rodzicami i nie znasz życia.

Sabina
30 dni temu
Reply to  Aleksandra

Niunia nie mieszkam już z rodzicami dobre 20 lat a to co napisałam to moje subiektywne zdanie a i doświadczenie życiowe mam podejrzewam większe niż ty

Aleksandra
30 dni temu
Reply to  Sabina

Wybacz ale zachowujesz sie podobnie jak wiele kobiet na ścianie wschodniej, mentalność nastoletniej księżnej, facet ma mi to, facet ma tamto bo jak nie to nie jest prawdziwy facet i będę tupać nóżką. Dobrze ze jeszcze jest mama i taka pod ręką to masz się do kogo wyżalić.

Men-el
30 dni temu
Reply to  Sabina

Czy chodzisz do kościółka w niedzielę? Jeśli tak to postępuj po chrześcijańsku. Małżeństwo polega na wzajemnym wspieraniu małżonków, w cięższych chwilach. Znam taką niewiastę co pojechała za granicę zarobić i się babie powiodło. Zarabiała dużo zł w przeliczeniu na kasę polską a mąż nieco mniej. Podobnie jak ty stwierdziła , że mąż nie powinien zarabiać mniej niż żona. Popieprzone myślenie. Życie kreuje czasem inny scenariusz. Wy kobiety macie czasem lżejsze życie bo pokręcicie tyłkiem albo cyckami i przełożonym nogi miękną na wasz widok i kasa się sypie. Co do papierosów i alkoholu to racja, powinien porzucić bo to ani zdrowiu ani portfelowi nie służy. Wy kobiety generalnie macie za dużo wymagań wobec mężczyzn. Pozwalam sobie wkleić kopię wymogów kobiet wobec mężczyzn, zaczerpnięte z netu. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi z tego powodu. Panowie  Uszczęśliwienie kobiety nie jest trudne…  Należy tylko być :  1. przyjacielem  2. partnerem  3. kochankiem  4. bratem  5. ojcem  6. nauczycielem  7. wychowawcą  8. spowiednikiem  9. powiernikiem  10. kucharzem  11. mechanikiem  12. monterem  13. elektrykiem  14. szoferem  15. tragarzem  16. sprzątaczką  17. stewardem  18. hydraulikiem  19. stolarzem  20. modelem  21. architektem wnętrz  22. seksuologiem  23. psychologiem  24. psychiatrą  25. psychoterapeutą.  Ważne też są inne cechy.… Czytaj więcej »

no nie?
30 dni temu
Reply to  Sabina

nieudacznik to cie zrobil

Sabina
30 dni temu
Reply to  no nie?

Oj widzę kogoś ubodło

Jjjbrae
30 dni temu
Reply to  As

Nie

S, ZERODMIESCIE
30 dni temu

HMM? NA TA CHWILE TARNOBRZESKI RYNEK DO PIEKNYCH NIE NALEZY, CHOCIAZ JEST DUZY, ROZPADAJACE SIE NIEKTORE KAMIENICE WOKOL NAPEWNO ESTETYKI MU NIE DODAJA, ALE NIE WYMAGA ON TEZ, AZ TAK GRUNTOWNEJ PRZEBUDOWY, NAJWAZNIEJSZA RZECZ TO ZNACZNIE LEPSZE DOSWIETLENIE PLACU ZIELEN, ALE Z UMIAREM TAK ABY BADZ CO BADZ WIDAC BYLO HISTORYCZNA ZABUDOWE RYNKU, WYMIANA KOSTKI NIE WSKAZANA BO JEST W DOBRYM STANIE, CHOC KOLOR JEJ NIE NAJLEPSZY ZA ZAOSZCZEDZONE PIENIADZE PROPONUJE NA JUZ DOSWIETLIC CIEMNY I BRZYDKI ODCINEK UL SIENKIEWICZA MNIEJ WIECEJ OD BUDYNKU SADOW DO SKRZYZOWANIA Z UL SIKORSKIEGO, GDYZ WIECZOREM NAPRAWDE TAM JEST BRZYDKO I CIEMNO W OGOLE ZABUDOWA NA TYM ODCINKU TEJ ULICY JEST BARDZO NIE PRZEMYSLANA I BRZYDKA

Lampion
30 dni temu

Lampy uliczne proponuję przenieść z parkingów nad jeziorem.

S, ZERODMIESCIE
30 dni temu

WIECEJ DOSWIETLEN W SCISLYM CENTRUM MIASTA, BO WIECZORAMI CIEMNO I MALO ESTETYCZNIE, URZAD MIASTA ZWANY ,,BIALYM DOMEM,, TO JEDEN Z NIELICZNIE NAJLADNIEJSZYCH BUDYNKOW TEJ KATEGORI W MIESCIE, ALE NIESTETY WIECZORAMI NIEWIDOCZNY I SCHOWANY ZA ,,ATRAMENTOWA,, ZASLONA NOCY, A MOGLBY BYC PIEKNIE WYEKSPONOWANY POPORZEZ ODPOWIEDNIE OSWIETLENIE WIECZORAMI I NOCA, ZAMIAST ALEJEK NAD JEZIOREM?

Jjjbrae
30 dni temu

Po co?

danke shen
30 dni temu

a coz wy chcecie zrobic cos z niczego? przeciez u was nic nie ma i niebylo dziwi mnie jak taka miejscowosc zostala kiedys wojewodztwem krosno rozumiem Przemysl jaknajbardziej ale w? to byla oczywista pomylka

don wasyl
30 dni temu
Reply to  danke shen

to nie byla pomylka sekretarze tak chcieli

S, ZERODMIESCIE
29 dni temu

ALE PLAWU KOLO ROZWADOWA ZAL DUPE SCISKA, ZE TARNOBRZEG BYL MIASTEM WOJEWODZKIM, BYL I JESZCZE BEDZIE, A U WAS W TYM PLAWIE TO FAKTYCZNIE NIC NIE MA TYLKO KOMUNISTYCZNE BLOKI, TRUCIZNA W POWIETRZU Z ALUMINIUM I DOKLEJONY RYNEK OSCIENNEGO MIASTECZKA ROZWADOWA

don wasyl
29 dni temu

bedzie jak psy beda dupami szczekac

mapa
29 dni temu

a wiec kogo widzi kolega w rtym nowym starym wojewodztwie tarnobrzeeskim? bo stara mapa raczej nie wchodzi w gre taki np janow lubelski a czy sadzisz ze sandomierz bedzie chcial pod takie cos podlegac?

hehe
29 dni temu

a moze jeszcz e szanowny pan kolega powie kto do tego wojewodztwa chcialby nalezec

Mieszkanka Tbg
29 dni temu

Pieniądze na totalne przebudowę placu są, ale na utrzymanie choćby dyżuru apteki w nocy to już nie. Jeśli nie daj Boże coś się podziało w środku nocy mieszkańcy są zmuszeni jechać do Sandomierza. Niestety jak widać są dla radnych liczą się priorytety.

J23
28 dni temu
Reply to  Mieszkanka Tbg

Na szczęście nie ma już tych dwóch panów pozerów na stanowiskach, którzy poza braniem dużej kasy z publicznych pieniędzy, jak na warunki Tarnobrzeskie, niewiele zrobili dla miasta, a już szczególnie dla jego mieszkańców !!! Może teraz znajdą się środki na dyżurujące apteki i inne niezbędne i potrzebne rzeczy mieszkańcom!!! Współczuję wyborcom tego pana, gdyż chyba nie tego się oczekuje od kandydata na którego się głosowało !!! To jakby mąż zaczął zdradzać małżonkę dzień po ślubie !!! Ale ten przypadek jest jeszcze lepszy i ciekawszy, gdyż ten niedoszły mąż zdradzał swoją przyszłą żonę już przed ślubem !!!! Na ale cóż, jak ktoś lubi ruchany być w dopę ??? To i proktolog nie poradzi !!! Teraz widać ciężko się rozstać ze stanowiskami i stołkami, gdyż się biedni pochorowali. A nie ma nic gorszego w życiu, niż szukanie sobie choroby na siłę !?!

beznadziejny projekt
28 dni temu
Reply to  Mieszkanka Tbg

Ten projekt sie nadaje do kosza. Nawet nie ma co konsultować. BETON BYŁ, BETON JEST, BETONU NIE CHCEMY!!! Proszę pojechać do Mielca na rynke, albo do Stalowej Woli-Rozwadowa na rynek i zobaczyć jak wygląda rynek. To co namalowali projektanci od Bożka wraz z Plutą nadaje sie tylko na śmietnik. To nie jest żadna koncepcja, to jest do niczego. Nawet nie ma sie nad czym zastanawiac . Od nowa potrzebny projekt

Tylko vidu bez słychu
28 dni temu

Niech stworzą jakieś dobre miejsca pracy a nie przerabiają za grube pieniądze coś co jeszcze nie jest spłacone. Ktoś nas chce znowu zadłużyć czy coś sprzedamy bez wiedzy mieszkańców?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
45
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content