O północy rozpocznie się cisza wyborcza

O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza i potrwa do końca głosowania w niedzielę. Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet 1 mln zł grzywny, zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie.

Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat, ma prawo głosować. W 2024 roku w Polsce zostanie wybranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego, czyli o jednego więcej niż w poprzednim głosowaniu.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska podzielona jest na 13 okręgów wyborczych. Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach od 7 do 21.

UWAGA!

W czasie ciszy wyborczej obowiązuje zakaz agitacji, prezentowania sondaży itp. również poprzez wpisywanie komentarzy na forach internetowych i serwisach informacyjnych. Każdy kto złamie zakaz, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, tak samo jak w przypadku wpisywania komentarzy obraźliwych, pomówień, itp. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami to autor komentarza/opinii odpowiada osobiście za opublikowany wpis, nie redakcja serwisu, na którym został on umieszczony.

foto: pixabay

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S, ZERODMIESCIE
12 dni temu

JA TAM NIE ZAMIERZAM NA ZADNE WYBORY ISC NIE MA ZADNEGO KANDYDATA Z TARNOBRZEGA A NA ,,SPADOCHRONIARZY,, NIE MAM ZAMIARU GLOSOWAC TYLE KROPKA KONIEC

Robin
11 dni temu

Ogarnij temat i nie wypisuj głupot.
Z Tarnobrzega kandyduje Małgorzata Zych . Ale czy ma szansę skoro regionalna telewizja TVL promowała tydzień temu w programie Pytamy Wprost kandydatkę od Tuska i z wrogiego nam miasta europosłanke Łukaciejewską. Przypomnę że. MiIelec zabrał Tarnobrzegowi Pogotowie Ratunkowe i Rejon Energetyczny. Dziś w tym samym programie zabrakło Małgorzaty Zych !!!!
Czym jest telewizja TVL ? Telewizją lokalną czy lewacką i to utrzymywaną ze środków Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej?
Tarnobrzeska zydo-komuno 9 czerwca zostań w domu. Pozwól na zmiany w tym zgniłym europarlamencie. Czas odsunąć ekologicznych oszołomów od unijnej władzy. POLSKA W UNII
WOLNYCH PAŃSTW A NIE LANDEM W NIEMIECKIM SUPER PAŃSTWIE !!!

Chłop
11 dni temu
Reply to  Robin

Ludziska nie głosujta na oszustów od Tuska Hołowni i Kosiniaka. Premierze Tusk gdzie 100 konkretów ? Marszałku Hołowni gdzie nowa jakość w rządzeniu naszym krajem czyli trzecia droga ? Miało być tak pięknie a wyszedł dyktator (?) Tusk i jego posłuszne przystawki.
Dlaczego doszło do śmierci młodego żołnierza na granicy i głupich aresztowań kolejnych bohaterów broniących polskich granic ?!
Takich ludzi, działających na szkodę własnych obywateli chcemy w Unii Europejskiej ?!

S, ZERODMIESCIE
11 dni temu

A

Poldek Misiak
9 dni temu

Ważne że Konfederacja będzie miała 6 posłów w Brukseli i uzyskała lepszy wynik od trzeciej nogi

Szczepan
9 dni temu
Reply to  Poldek Misiak

Korwin jaki był taki był, ale przynajmniej trzymał Was poniżej 6 procent.
Jak Tusk idzie do Brukseli, to jest zdrajcą narodu i ucieka z kraju. Jak robi to Braun, to jest jazda z lewactwem. Wyborcy Brauna cieszą się, że będzie zadyma. Braun odwali jakąś manianę, może ugasi tam w PE też jakąś menorę, albo będzie rzucał czymś na sali obrad. Ileż to szczęścia da młodym Konfederatom gdy Braun będzie upominał prowadzącego obrady. Skonsternowane miny innych posłów będą memiczne, wyobrażają sobie Konfederaci. Gdy Braun będzie tam wychwalał Rosję to już w ogóle beka. Bo polityka to taka zabawa. Lepszy kabaret niż chłop przebrany za babę.

A poza tym to dobrze rozumiem, że Grzesiu udający patriotę (niekoniecznie polskiego) uciekł na emigrację gdzieś, przed czym „bohatersko broni” Polaków, a jego wyborcy jeszcze się z tego cieszą? (

Mieszkaniec
8 dni temu

Szkoda że Weber się nie dostał. Co prawda pochodzi ze Stalowej ale dla Tarnobrzega byłby najlepszym wyborem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content