Będzie alternatywna droga łącząca centrum miasta z Mokrzyszowem?

Jak deklaruje inwestor, do połowy lipca ruszy budowa ronda na ul. Sienkiewicza na wysokości powstającego kompleksu handlowego, w sąsiedztwie wiaduktu. Władze miasta podjęły starania o zapewnienie mieszkańcom osiedla Mokrzyszów dodatkowej drogi dojazdowej do i z osiedla.

– Rozmawiamy z PKP o możliwości udostępnienia alternatywnej drogi łączącej osiedle Mokrzyszów z centrum Tarnobrzega na czas budowy ronda. Sugerowanym przez nas tymczasowym rozwiązaniem jest poprowadzenie ruchu drogą biegnącą wzdłuż torów, od ronda przy ul. Skłodowskiej Curie do przejazdu kolejowego na ul. Zakrzowskiej. Liczymy, że takie rozwiązanie z PKP uda się wypracować – zaznacza prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Siarka moich marzeń
1 miesiąc temu

Potrzebne są dwie nitki w kierunku Stalowej Woli do miejscowości Stale, tak by wyprowadzić ruch z miasta i rozwiązać problem korkowania.

wioska
1 miesiąc temu

2? moze piec?

TBg
24 dni temu
Reply to  wioska

piec to cię może odbyt

Kinder Gand
1 miesiąc temu

to nie rozwiąże problemu potrzebne są nowe drogi, widzimy jak stalowa z Mielcem wyklucza nas pod każdym względem. Nie dajmy się, zjednoczmy się. Potrzebne są nowe szerokie drogi, kierunek Sandomierza, Stalowej w. , Chmielowa – kiedy w końcu ktoś się obudzi.

niestety
1 miesiąc temu
Reply to  Kinder Gand

wy juz dostaliscie swoje kosztem innych za komuny porzypomne monstrualnych rozmiarow sad i inne budynki uzytecznosci publicznej

Kinder Gant
1 miesiąc temu
Reply to  niestety

paszłła ku..a

Bartosz Głowacki
1 miesiąc temu
Reply to  niestety

Najsampierw naucz się pisać a potem możesz próbować zgrywać filozofa i prawić morały

Odp
1 miesiąc temu
Reply to  Kinder Gand

Więc ulica Sienkiewicza będzie coraz bardziej zakorkowana i na ulicach 11 listopada i Kwiatkowskiego będzie znowu tłocznie i głośno
To masowa się pytanie jak prezydent zapewni bezpieczeństwo ciszę i brak czucia spali że samochodów bo już musi szykować plany pożyczki aby wybudować nowe wyciszasze tak jak to jest na jednym rondzie w Tarnobrzegu plus wymienione osiedla

Jupi
1 miesiąc temu
Reply to  Odp

Musi rozbudować drogi i budować nowe, które uwolnią nowe tereny w mieście. Nowe drogi to podstawa rozwoju miasta. Oby tylko nie kontynuował polityki, która była 5,5 propagowana.

zwolennik dronów
29 dni temu
Reply to  Jupi

Niebawem wszyscy będziemy fruwać dronami, tak jak się dzisiaj jeździ samochodami. Inwestowanie znacznych kwot w budowę dróg jest niezasadne. Postęp szybki jest i w dziedzinie dronów. Już są jednoosobowe testowane a z czasem będą więcej osobowe.

Marzena
29 dni temu

Ja to bym chciała żeby były takie wannoloty jak w Tytus Romek i atomek wsiadasz i lecisz gdzie chcesz nie stojąc w korkach

Odp
29 dni temu
Reply to  Jupi

Ale po co budować jak nie ma dla kogo
Tarnobrzeg to jest miasto starszego pokolenia

Miras
1 miesiąc temu
Reply to  Kinder Gand

W Tarnobrzegu mamy tylko szerokie chodniki i ścieżki rowerowe, a do tego nie wiedzieć czemu wszystko wyłożone kostką brukową nawet środek jezdni ul. Kwiatkowskiego wybrukowali !!!! Tylko po co ??!!

Franek
1 miesiąc temu
Reply to  Miras

Zapytaj Dariusza Bożka

Miras
29 dni temu
Reply to  Franek

Bożek unikał spotkań, natomiast pani Trzeciak olewała wszystko, a jak już, to przychodził V-ce i bronił jej jak niepodległości składając obietnice bez pokrycia !!!

zwolennik dronów
29 dni temu
Reply to  Miras

Raczej dlaczego?
Która odpowiedź prawidłowa:
1. by dać zarobić firmom kostkowym
2. by utrudnić i tak trudną jazdę wszelakim użytkownikom dróg

Jestem za i nie przeciw
27 dni temu

3.by zniechęcić mieszkańców Tarnobrzega do życia w tym mieście i miasto przeznaczyć dla ciapatych.

Kinder Gant
1 miesiąc temu

przydałaby się droga wzdłuż torów łącząca Miechocin z Sobowem i Wielowsią na Zatorzu na os. Mokrzyszów, wystarczy popatrzeć na zdjęcie

kindaper
1 miesiąc temu
Reply to  Kinder Gant

ta miejscowosc sie wyludnia w szybkim tepie nowe drogi nie sa tu potrzebne

Kinder Gant
1 miesiąc temu
Reply to  kindaper

kup se mózg albo lepiej musk bo wystarczy ci na resztę egzystencji. Mózg mgły przepalić zwody, a musk będzie hulał jak zorka 5.

mala miejscowosc wielkie aspiracje
1 miesiąc temu
Reply to  Kinder Gant

e tam nie jest az tak zleno nie?

Miras
1 miesiąc temu
Reply to  Kinder Gant

Obwodnica powinna przebiegać po torach od granicy Tarnobrzega i Sandomierza do DK9 i wówczas ta inwestycja miałaby sens oraz spełniała swoją funkcję, bo obecna droga obwodowa w niczym nie przypomina obwodnicy !!!

Pomysłowy Romek
1 miesiąc temu
Reply to  Miras

Potrzeba rozbudowy obwodowki jest natychmiastowa na już.

S, ZERODMIESCIE
1 miesiąc temu

WYPIER……. STAD PLAWIAKU I PILNUJ SWOJEJ STRUTEJ ALUMINIOWEJ DZIURY KOLO ROZWADOWA

marze.ena
1 miesiąc temu

rozmawiać to sobie Nowak może, może nawet zadzwonić do radia Maryja. Jest jakiś przepis, że jeśli jest bezkolizyjne skrzyżowanie z linią kolejową, czyli u nas wiadukt na Sienkiewicza, to wówczas 2 km w obie strony nie może być skrzyżowania, czyli przejazdu kolejowego w poziomie szyn. dlatego po otwarciu wiaduktu polikwidowali przejazdy na kamionce. kiedyś przecież dojazd do garazowiska na kamionce odbywał się poprzez dwukrotny przejazd przez tory. potem zrobiono prowizorkę wzdłuż torów po stronie zachodniej.

Pomysłowy Romek
1 miesiąc temu
Reply to  marze.ena

Nowa dobra droga od strony Chmielowa w kierunku Kamionki i obwodnicy jest potrzebna na już, lepsza komunikacja w kierunku centrum komunikacyjnego.

Emeryt PKP
29 dni temu
Reply to  marze.ena

Bardzo dobrze że te przejazdy zlikwidowano bo to były niebezpieczne przejazdy i pamiętam że było na nich wiele wypadków

nowy przejazd kolejowy
26 dni temu
Reply to  marze.ena

sprawdź na mapie ile jest od wiaduktu do garaży na kamionce? 2km na spokojnie. Tu sie wszystko zgadza. Obecny przejazd na ulicy zakrzowskiej również spełnia ten wymóg, więc jedyne co trzeba zrobić to remont i połączenie go z obwodnicą.

Jan Drogowy
1 miesiąc temu

Po co to rondo? Z Sienkiewicza jest normalny zjazd na teren przyszłych sklepów przed szkoła sportową

ORMO-wiec
29 dni temu
Reply to  Jan Drogowy

Przecież tam będzie duży ruch,a tak poza tym to możesz i ty czasem gumom dostać.

ORMO-wiec
29 dni temu

Mokszyszowiokom to bym zrobił objazd przez Lublin,żeby ich rozumu nauczyć.

Dróżnik bez kajuty
28 dni temu
Reply to  ORMO-wiec

Weź 3 wdechy, tylko nie popsuć

to nie jest centrum miasta
28 dni temu

Już w tekscie dostrzegam kłamstwo. Ulica Zakrzowska oraz przejazd kolejowy leży KOMPLETNIE POZA CENTRUM MIASTA. To jest rejon Mokrzyszowa, oddalony o kilka kilometrów od centrum. Ktoś chyba nie spojrzał na mapę że takie bzdury opowiada. Przejazd powinien być ,jak najbardziej, ale on nie będzie łączył centrum miasta tylko co najwyżej osiedle Serbinów z Mokrzyszowem. Tak trzeba to realnie ocenić

Dróżnik bez kajuty
28 dni temu

Będzie ale wąska ulica Skłodowskiej bo komuś brakło wyobraźni i nie dołożył po co najmniej 25 cm z każdej strony, kompletna klapa z tą drogą, zawalili bo chcieli tanio.

to nie jest centrum miasta
28 dni temu

Ja nie rozumiem co autor napisał, nie widzę mapy. Przejazd kolejowy obecnie istniejący leży 2 km na północ w kierunku Sobowa od wspomnianego ronda i tam jest właśnie ulica Zakrzowska. Natomiast koło ronda jest ucięta droga do nikąd gdzie nie ma przejazdu kolejowego. Nie wiem co autor ma w projekcie, ale niech sie pochwali pomysłem.

Kazimierz
28 dni temu

Najlepszy numer odstawiło miasto przy remoncie ulicy Garażowej. Mieszkańcy Dąbrowskiej 6 zostali kompletnie pozbawieni dojazdu do parkingu bloku. Ruch odbywa się chodnikami i trawnikami. Takiego cyrku najstarsi ludzie nie pamiętają.

garażowicz z garażowej
27 dni temu
Reply to  Kazimierz

Przecież jest dojazd od cmentarza żydowskiego więc w czym problem

nie da sie
26 dni temu

nie ma, bo remontowane są obie ulice na raz zwane ulicą Garażową.

LTBG
26 dni temu
Reply to  Kazimierz

I wielka tragedia bo przez chwilę nie mogą wjechać autem prawie do mieszkania. Czy my nie możemy być normalni? Chcemy ładnych, płaskich, wyremontowanych dróg, ale jak trzeba chwilę się „przemęczyć” ponieważ trwa remont, to od razu wielka tragedia się nam dzieje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content