Sprawa, która w styczniu wywołała burzliwą dyskusję na sesji Rady Miasta Tarnobrzega, wkracza w decydującą fazę. Prezydent Łukasz Nowak wydał oficjalne zarządzenie w sprawie przetargu na sprzedaż atrakcyjnego terenu przy ul. Hieronima Dekutowskiego 17. Poznaliśmy formę zbycia nieruchomości oraz kwotę, jaką potencjalny inwestor musi zabezpieczyć, aby w ogóle przystąpić do licytacji.
Przypomnijmy: pod koniec stycznia 2026 roku tarnobrzescy radni stosunkiem głosów 12 do 8 wyrazili zgodę na zbycie blisko 85-arowej działki w centrum osiedla Wielopole. Choć w poprzedniej kadencji temat dwukrotnie spadał z agendy, obecne władze uznały, że to kluczowy krok dla zbalansowania tegorocznego budżetu. Miasto liczy, że sprzedaż nieruchomości zabudowanej niszczejącym budynkiem po dawnej szkole zasili miejską kasę kwotą około 4 milionów złotych.
Przetarg ustny i wadium
Wydane 28 maja 2026 r. Zarządzenie nr 205/2026 Prezydenta Miasta Tarnobrzega precyzuje warunki, na jakich grunt zostanie wystawiony na rynek. Nieruchomość zostanie zbyta w drodze przetargu ustnego nieograniczonego zaś wadium ustalono na poziomie 300 000 zł.
Co może powstać na osiedlu Wielopole?
Zgodnie z wydanymi wcześniej warunkami zabudowy, nowy właściciel na zakupionym terenie będzie mógł postawić – w miejscu niszczejącego od 2019 roku obiektu – dwa bloki mieszkalne z częścią usługową.
To właśnie ta wizja podzieliła radnych na początku roku. Przeciwnicy inwestycji (m.in. Anna Pekár, Damian Szwagierczak i Norbert Mastalerz) alarmowali, że osiedle zostanie przeludnione, a problem z brakiem miejsc parkingowych w tej części miasta drastycznie się pogłębi. Z kolei zwolennicy (m.in. Marian Cąpała, Bożena Kapuściak czy Jan Nowak) argumentowali, że stary budynek to niebezpieczna ruina, której remont jest ekonomicznie nieuzasadniony, a sprzedaż gruntu pod nową zabudowę przyniesie miastu podatki, a inwestor może wybudować garaże podziemne.
Prezydent Łukasz Nowak, broniąc decyzji o sprzedaży nieruchomości, wskazywał na milionowe koszty samej utylizacji gruzu, gdyby miasto miało samodzielnie wyburzać stary obiekt. Jednocześnie zadeklarował, że po udanej transakcji miasto podejmie kroki w celu udrożnienia ruchu w tym rejonie, planując m.in. bezkolizyjny wyjazd z ul. Dekutowskiego w ul. Sikorskiego.
Wprowadzenie zarządzenia w życie oznacza, że w najbliższych tygodniach Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami opublikuje oficjalne ogłoszenie o przetargu, w którym poznamy cenę wywoławczą terenu oraz dokładny termin licytacji.



PiSowska część rady nazywa szkołę niebezpieczną ruiną? To kim oni są? XD
Od pisu to 3 h*** w bok
Wrócimy do władzy to was rozliczymy
Mirek, rozliczyć to ty się możesz z kolegą za flaszkę przygłupie xdddddd
Siebie rozliczcie i jajecznicę
W tym miejscu powinien powstać parking. Z dookoła posadzonymi drzewami, krzewami. Rozwiązałoby to problem z parkowaniem samochodów w centru Tarnobrzega.
Już jest w tej okolicy ciasno i nie ma gdzie parkować samochodów. Jeśli powstaną tam bloki to i pojawią się samochody. To będzie horror dla mieszkańców tego rejonu. Tarnobrzeg już jest zbyt ciasno zabudowany, wykorzystuje się każdy skrawek, a na dodatek kostkuje tereny przyblokowe, miasto pozbawiając zieleni.
Tragedia !!!
Nie będzie horroru bo ma powstać parking podziemny na 200 miejsc na PL.Surowieckiego
Nie powstanie . I dobrze . Poczytaj jak się za to w UM zabrali . „Zapomnieli” zapytać konserwatora zabytków .
Konserwator zabytków? A po co? Przecież na tym placu nie ma zabytków.
Gdyby chcieli postawić budynek zasłaniający Pałac Prezydencki, zapewne uchodzący za zabytek, to miałby coś do powiedzenia a, że parking będzie kopany w ziemi to nic mu do tego i nie powinien czynić sprzeciwu.
Może przy okazji kopania coś ciekawego zabytkowego wykopią. Nie wiadomo co w tym miejscu skrywa ziemia.
Spakować ich i to pława tam niech szkodzą, Tarnobrzeg wolny od gamoni.
Powinien powstać parking podziemny i nadziemny. To znakomite miejsce do takich celów. Zamiast parkingu-schronu przy pl.Surowieckiego to powinien być właśnie w tym miejscu, na terenie szkoły przy ul. Dekutowskiego.
Schron przy pl. Surowieckiego to ni przypiął ni przyłatał. Zastanawiam się w którym miejscu będzie wjazd do tego schronu.
Jest między DPS -em a górką! I doskonale o tym wiecie że ten cały płac stoi bezużyteczny i już dawno powinien być parkingiem. No ale ten wasz były przewodniczący Martyniak tak rządzili na osiedlu że auta stoją na środku drogi !!! Ale koniec z tym syfem
Jak nie masz gdzie parkować ,toparkuj sobie nad jeziorem, tam jest kilka tysięcy wolnych miejsc
A co to jest górka na ul. Dekutowskiego? Cóż to za potoczna mowa ta górka?
Ten płac między Dekutowskiego 16 a DPS przecież jest pusty. Dlaczego nie jest parkingiem ? Kto tak zarządził? Wasz przewodniczący osiedla?
To nie jest miejsce na parking. Tu w zimie dzieci korzystają z tej górki.Dalej jest pseudo plac zabaw.Strasznie ubogi.Ale rodzice nie starają się o jego modernizację.Troszkę dalej dwie metalowe rudery straszące swym wyglądem, to tam można zrobić parking.
Ale byłoby piękne centrum miasta.
Centrum wolne od aut, na piechotę rusz ale MPk
Będzie i parking oraz bloki . Wszystko będzie. A losy przedszkola też już przesadzone, więc wszystko w swoim czasie. Koło górki za śmietnikiem można zbudować duży parking, tylko trzeba chcieć
PRZYJDŹ. I ZAMIESZKAJ W OKOLICY TEGO PARKINGU.SAMA RADOŚĆ.
Ja bym tu zrobił biedronkę z ciucholandzie twa interesy które w mieście się utrzymają
To po co szukać miejsca na parking podziemny jak jest w centrum? Tbg stan umysłu
Prezydent co potrafi tylko wyprzedawać majątek miasta wzorem Dziubańskiego. Nie sprowadził ani jednego konkretnego inwestora w przemysł a nie parki handlowe z Rossmanami, papkami i Kikami. Zrolował dług na następną kadencję i zaciągnął dodatkowy. Ja widzę tylko jedno rozwiązanie. Taczki !
Popraw sobie wzrok jak widzisz tylko jedno rozwiązanie
ty do pława znikaj
Właśnie tworzy strefę inwestycyjną w Sobowie, a więc będą też inwestorzy. Nie sprzedał żadnego miejskiego przedsiębiorstwa lecz sprzedaje bezużyteczne działki i dobrze. Oszczędza na kosztach. I na niego głosowałem bo wie co robi
A co zrobił przez dwa lata?Bo na razie roztwanial publiczne pieniądze, na jakies sztuczne lodowisko,160tys, przy długu miasta 160ml.
Nic nie zrobił – nie pozyskał żadnego inwestora – jeszcze chcą zlikwidować tarnobrzeski FCC bo MZK ma nam wozić śmieci. Widzimy to co robicie. Kompletna klapa.
FCC jest tarnobrzeski? Od kiedy?
od wtedy co zatrudnia ludzi z miasta i okolic – dajcie ludziom pracować w Tarnobrzegu a wy dojeżdżacie do Stalowej woli, droga wolna dla was, nikt nie będzie płakał
Patrzysz na czubek własnego nosa i zatrudnienie rodziny.
FCC to nie tarnobrzeska spółka, a zagraniczna. Kogo bronisz?
Gdyby nie wykonano lodowiska to byłoby niezadowolenie bo go nie ma. Jak zrobił lodowisko, to jest niezadowolenie bo zrobił. OTO cały Tarnobrzeg.
Oj tam, ostatnio chwali się. że pozyskał niebotyczną kwotę 68 tys. To są osiągnięcia godne tej marnej władzy.
Co zrobił? Obejrzyj sobie ostatnią konferencje prasowa. Tam jest wymienione. Mnóstwo rzeczy zrobił, wiele jest zaczętych. Błędy każdemu się zdarzają ale ten prezydent okazuje skromność i umie wycofać się w odpowiednim momencie. Przykład logo miasta. Rozmowy trwają.
Drogę ul. Bema wyremontował pod dorożki – a nie pod ciezaroki- kto mu doradza?
Już tak nie broń Bożka i Mastalerza. Co zrobili? Zastanów się. No, chyba że jesteś z konkurencji.
Bardzo dobra decyzja
kompromitacja tej wałdzy
To może tu niech powstanie parking podziemny z terenami zielonymi?
A może przenieść tam Urząd Skarbowy, parking zostawić z dostępnością dla mieszkańców, cześć wydzielić dla US? Zero jakiegokolwiek myślenia, najlepiej Nowak niech sprzedaż siebie.
Miasto potrzebuje dużego zastrzyku gotówki więc przenosiny jakiejkolwiek instytucji nie wchodzą w grę zwłaszcza że gmach wymaga przystosowania do celów administracyjnych i kapitalnego remontu
Nawet jeśli potrzebuje miasto gotówki to nie można popełniać błędów przy sprzedaży terenu po szkole czy budowy parkingu przy pl. Surowieckiego. To miejsce przy Pałacu Prezydenta na takie cele jak parking podziemny jest po prostu fatalne. Jeśli już to w miejscu dawnego PKO BP można o takiej budowli myśleć.
Parking podziemny powinien być pod placem czerwonym. To jest właściwe miejsce. Sprzedaż terenu szkoły jak najbardziej słuszna
Nad jeziorem jest wystarczająco duży parking, tam sobie parkować, a nie zanieczyszczać powietrze w mieście.!
Ten budynek PKO to tylko na dyskoteke sie nadaje – ja tu moimi pięknymj oczami widze centrum discopolo w którym występują największe gwiazdy
Chyba gwiazdy regionalne,np, Ocicianki z radna na czele
Skrzeczący Zynuś Martyniuk 🙂
obniżyć pensje i odwołać vice – nie jest potrzebny w tym miesice
Jak zwolnić vice? Nie po to wypromował i osadził na tronie Nowaka by teraz nie mieć posadki. A nie, przecież on nic z PiSem nie miał wspólnego.
Zwolnić Vice nie jest wogole potrzebny w tym mieście. Duże oszczędności dla miasta .
I takich ujadaczy na dokładkę.
Znów protesty. Nie może być inaczej gdyż to znak rozpoznawczy naszych mieszkańców.Pies z kulawą nogą tu nawet złotówki nie zainwestuje z wiadomych względów.
tak bo sprzedaż na odległość śmierdzi
Bo to miasto upadłe, wewnętrznie skłócone, pełne konfliktów, zawiści , frustracji, smutku, obojętności , beznadziei.
To miasto drańskie. Ludzie są draniami wobec siebie. Zauważyłem to już jako dziecko.
do stalowej jedz tam cię przywitają, tam czekają na ciebie
Tam też są typowe wiejskie chłopy na stanowiskach? Chłop żywemu nie przepuści? też obowiązuje postępowanie jak na filmie Sami swoi?
I bardzo dobrze. Niech się coś dzieje. Świetny prezydent, słuszne decyzje, konkretne działania.
Dokup sobie wazeliny!!
Coś się ostatnio na mieście zawaliło i nie doczytałem ?
Projekty, finanse, most na Wiśle, wie(ś)żowiec ???
dlaczego miasto zbywa najlepsza działkę w mieście? budynki są więcej warte . Ile dawaliście za salkę gimnastyczną na Miechocinie? Działka z budynkami dużym terenem boiskami warta mniej niż salka w Miechocinie – kto to wyceniał??
A ile jeszcze będą stały te dwa baraki na krzyżówce (jeden po Frac’u) nikt nie ma wpływu ani pomysłu żeby to szkaradzieństwo jakoś ucywilizować?
Już niedługo. Jeśli sprzedadzą teren gimnazjum to kolejne będzie przedszkole a potem były frac. Plany już są i to osiedle mocno się zmieni i dobrze
A co, znowu powstanie park handlowy? Jak się będzie nazywał? Park Centrum?
Oby jak najszybciej bo to miejsce chluby nie przynosi okropnie tam śmierdzi i biegaja tam szczury
Szczurki należy wyłapać i zjeść. Otworzyć bar z przekąskami z mięska szczura. W Chinach jedzą wszystko co się rusza to w Tarnobrzegu też można.
Nie preferuję takich potraw ale chętnie mogę ci odstąpić swoją porcję jeżeli lubisz takie dania
Jutro jest Międzynarodowy Dzień Sexu. Ciebie chętnie bym skonsumował 🙂 po odpowiednim przyprawieniu, dżemik, miodzik, do smaku
Zmieni się na lepsze czy gorsze? Bedzie po tarnobrzesku, coś będzie nieprzemyślane, niedopracowane ,ściśnięte. Będzie ciasno jeśli postawią w tym miejscu wie(ś)żowce.
Będzie mnogo wokół samochodów i z czasem brak miejsc bo miejscowe chłopy tarnobrzeskie będą mieć po dwie, trzy dryndy. Jedna dla chłopa to za mało. Dawniej jeździły furami z kuniem tera dryndami z silnikami.
Bo tacy są bez..radni, co pchają się tylko do koryta, a cztery tysiące co miesiąc wpada.
Życzyłabym naszemu pięknemu miastu drugiego przejazdu przez tory i otwarcia Mokrzyszowa na budowę domów wielorodzinnych. Miejsce po dawnej piątce jest świetną lokalizacją pod parking podziemny/schron, a na górze można zrobić coś jak park (we Wrocławiu chyba Plac Solny jest tak zrobiony). Co do przejazdu, nie rozumiem dlaczego nie można zrobić przejazdu ze szlabanem od strony Curie-Skłodowskiej.
Ja rozumiem. Bo nie może być zbyt dużo dróg przez tory. Nie widać w TiVi jak szaleńcy wjeżdżają pod pociągi? Widzą nadjeżdżający pociąg, a mimo to przejeżdżają przed nim przez tory. Jakby było mało to też są czerwone światła ostrzegające, by nie wjeżdżać na tory, a i tak jadą. Daltoniści czy samobójcy czy wariaci?
Im mniej takich polnych i nie polnych dróg umożliwiających przejazd przez tory, tym lepiej.
Skoro jest zjazd z ronda ( ul. M.C. Skłodowskiej, obwodnica), w kierunku torów to moze w planie jest taki przejazd przez tory.
Cały Tarnobrzeg sprzedajcie od razu, co się tak w ratach bawicie…
Z takim długiem 160 ml zł, to nawet chińczyk by nie chciał!
A widzisz żeby potrafili zrobić coś innego jak rozprzedawać / rozdawać mienie miejskie i dalej zadłużać Tarnobrzeg. A tyle było zarzutów o to w stosunku do poprzedników.
Najgorsze ,że te pieniądze kolejny raz zostaną po prostu przejedzone jak poprzednie ze sprzedaży
Milion pójdzie na nagrody (?)… dla tych co to, co miesiąc mają na rączkę i tak dużo.
kasa urzednicza ma sie wysmienicie reszta zapierdala na nich u prywaciarza
Mój sąsiad w takim przypadku zawsze przywołuje takie twierdzenie – nie chciało się nosić teczki trzeba nosić woreczki ( u prywaciarza )
W tym wypadku to raczej: „nie wlazło się między pośladeczki to się nie ma posadeczki”.
Ten czarodziej to chyba bożkowiec lub od Kalinki tj Pekarowej. Bo jest taki jaśnie oświecony tylko maturę ktoś inny mu napisał.
Odkrywcze,bo ciągle ktoś mnie uważa za jakiegoś pławiaka a tu takie buty
Ciekawe stwierdzenie zważywszy na to ze pewnej z 90 % jest po ukladach
Taaa…a na państwowym to się też dźwiga woreczki.
bardzo dobre rozwiazanie ze strony prezydenta po co tam komu ta obskurna rudera lepiej niech powstana tam ladne,estetyczne bloki z mieszkaniami dla tarnobrzezan a zapewne kazdy z tych budynkow bedzie mial swoj podziemny parking bo tak teraz sie buduje nowe bloki,wiec o jakim przeludnieniu i braku wolnych miejsc tu mowa
Dobry bait