Tarnobrzeg: Dziś mija termin zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok

Piątek, 5 czerwca, to ostatni dzień na zgłoszenie propozycji zadań do kolejnej edycji Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego (TBO). Mieszkańcy mogą składać swoje wnioski tradycyjnie lub przez internet.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca dnia za pośrednictwem dwóch kanałów:

  • Forma elektroniczna: Poprzez system informatyczny na stronie tarnobrzeg.budzetobywatelski.pl. W tym przypadku oryginał listy poparcia należy dostarczyć fizycznie do Urzędu Miasta najpóźniej dziś.

  • Forma tradycyjna: Osobiście w Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Tarnobrzega (ul. Mickiewicza 7) lub listownie. Przy wysyłce pocztą decyduje data stempla pocztowego (z dzisiejszą datą).

Kategorie projektów i limity finansowe

Zgłaszane pomysły muszą wpisywać się w jedną z trzech zdefiniowanych grup:

Kategoria projektuWartość szacunkowaZakres i charakter zadań
Projekt dużyod 60 000 zł do 1 486 531 złBudowa, modernizacja, remont infrastruktury miejskiej lub doposażenie placówek (żłobki, przedszkola, szkoły, instytucje kultury i sportu).
Projekt małydo 60 000 złIdentyczny zakres infrastrukturalny jak w projekcie dużym, lecz z niższym limitem kosztów.
Projekt miękkido 10 000 złDziałania nieinwestycyjne: prospołeczne, kulturalne, sportowe oraz edukacyjne (prowadzone poza systemem oświaty).

Jeśli projekt ma być realizowany na nieruchomości będącej w trwałym zarządzie konkretnej jednostki miejskiej (np. szkoły czy MOSiR-u), do wniosku należy dołączyć pisemną zgodę jej dyrektora lub kierownika.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Król Łukasz wyprzedajny
20 dni temu

Gooowno a nie „obywatelski”. Projekt do lansu radnych. Wiadome, że pisowszczycy z Serbinowa zgarną projekt duży.

Czarodziej
20 dni temu

Nie narzekaj tylko patrz i ucz się jak się wygrywa.

Viki
17 dni temu

wiadomo, że zgarną bo jest tam operatywny radny który dba o interes osiedla, ludzie to widzą i idą za nim.

Czarownica
19 dni temu

Czy poprzednie projekty są już zrealizowane?

rowerzysta amator
19 dni temu

Obok drogi zwanej obwodnicą wybudowano fragment drogi rowerowej.
Od ronda Mańka Ruzamskiego (w pobliżu grzyba gdzie jest wjazd na obwodnicę), wzdłuż obwodnicy,połączenie z ul. Przyjaźni (nie uwzględniono z kim, może z ZSRR albo z Chinami). Jest tej drogi rowerowej, pi x oko, nieco ponad 100 meterków. Droga, a jakże, wykonana z kostki !!! Po tarnobrzesku.

Wzywam niejakiego DJB, który pono jest zatrudniony w UM w Tbg-u do wyjaśnienia:

-kiedy tę drogę wybudowano?
-dlaczego znowu z kostki, a nie z asfaltu?

Jeśli ją wybudowano po wykonaniu drogi rowerowej od ronda (tego co to na Sobów można zjechać z obwodnicy w ul. Józia Bema, brak nazwy ronda na mapach), w kierunku cmentarza w Sobowie, wykonaną niedawno z asfaltu, to przy budowie tego fragmentu drogi rowerowej przy rondzie Ruzamskiego, najwyraźniej obowiązuje zasada „ty se mów a ja zdrów”. Rowerzyści mówią, wnioski składają o asfaltowe drogi rowerowe, a dalej wykonuje się z kostki?

rowerzysta amator
19 dni temu
Odpowiedź do  rowerzysta amator
???????????????
16 dni temu
Odpowiedź do  rowerzysta amator

Po drugiej stronie obwodnicy na powyższej mapie jest też jakaś droga zaznaczona i jest do ul.Gruntowej i dalej do Stanisława Orła. Czy to też droga rowerowa z kostki, z asfaltu czy zwykła szutrowa?
Trzaby przybyć do tej okolicy i sprawdzić co to wymodzone.

???????????????
16 dni temu
Odpowiedź do  rowerzysta amator

DJB zaniemówił, umarł? Cóś któś wie niech poda info.

Propozycja
14 dni temu

Zgłaszam konieczność poprawy infrastruktury rowerowej w Tarnobrzegu.
Pokrycie kostek asfaltem lub wymiana kostek na asfalt, wybudowanie słupków z przyciskami po prawej stronie dróg rowerowych, przy skrzyżowaniach, tam gdzie ich brakuje, poprawy malowania znaków poziomych.
Nie wiem z jakich funduszy to powinno być wykonane ale powinno być wykonane bo się fatalnie po tych tarnobrzeskich niby drogach rowerowych jedzie.

Zgłaszam też konieczność, uwzględniania przy każdej budowie dróg rowerowych, wykonania ich z asfaltu. Przy okazji remontu parku w Dzikowie wskazane wykonanie dróg dla rowerów też z asfaltu. Mam nadzieję, że takie będą wykonane choćby „przelotowa”, od skarpy w kierunku wyjazdu do Muzeum Siarki.

Temat był już wielokrotnie przerabiany, to ja tylko o asfalcie przypominam.

9
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x
Przejdź do treści