Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Około130 zdjęć i blisko 30 reportaży o najtragiczniejszej powodzi na Północy Podkarpacia w jednym albumie

Czerwiec 10, 2011 9:55 AM
„Powódź 2010” – Tarnobrzeg – Sandomierz –Gorzyce” – tak zatytułowane jest najnowsze wydawnictwo autorstwa Małgorzaty Rokoszewskiej i Bogdana Myśliwca, którzy przenieśli na karty albumu efekt swojej reporterskiej pracy podczas ubiegłorocznej powodzi.

- Spośród kilku tysięcy zdjęć, wybraliśmy około 130, które naszym zdaniem były najbardziej symboliczne, najbardziej wymowne. Większość z nich otrzymała krótkie podpisy, ale są to takie fotografie, które naszym zdaniem nie potrzebują komentarza – mówi współautor albumu Bogdan Myśliwiec. – W albumie znalazło się także blisko 30 reportaży. Każdy z nich to efekt naszych wielogodzinnych wypraw na odcięte od świata tereny.

W albumie prócz historii, które przeżyli powodzianie i spieszący im z pomocą ratownicy, można także znaleźć wiele informacji statystycznych dotyczących powodzi oraz zdjęcia lotnicze, na których widać ogrom i rozległość zniszczeń poczynionych przez wodę.

Oficjalna prezentacja albumu odbędzie się 17 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szerokiej w Tarnobrzegu o godz. 18. Podczas tego spotkania odbędzie się pokaz slajdów z powodzi, będzie można także kupić książkę w promocyjnej cenie.

Album jest już dostępny w księgarniach w Tarnobrzegu, Sandomierzu i Gorzycach oraz w tarnobrzeskim oddziale Super Nowości. Książka została wydana w nakładzie 1000 sztuk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>