Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wacław Salamucha prezesem Siarki (fotoreportaż oraz video HD)

Wrzesień 13, 2011 8:26 PM
Wacław Salamucha został wybrany na prezesa klubu KS Siarka. Po rezygnacji z tej funkcji Grzegorza Ciszewskiego, na wtorkowym walnym zebraniu wybrano zarząd klubu w składzie: Wacław Salamucha, Maciej Adamowicz i Dariusz Dziedzic.

Na wniosek członków zmniejszono liczbę osób zasiadających w zarządzie z 5 do 3. Dariusz Dziedzic został wybrany na wiceprzewodniczącego a Maciej Adamowicz obejmie funkcję skarbnika. W skład komisji rewizyjnej weszli Marek Bukała, Tadeusz Stefaniak i Jacek Zaśko.

Nowy prezes Wacław Salamucha powiedział:

- Ja nie neguję działalności poprzednich zarządów, ten zarząd przed nami kolegi Ciszewskiego miał duże plusy, które trzeba dalej kontynuować (…). Podobał mi się marketing, podobała mi się ta cała otoczka, ale ta otoczka musi mieć coś innego, którego może wam zabrakło. Postaramy się my to coś innego wprowadzić to tego zarządu (…). Liczę oczywiście na miasto, bo w tej chwili bez miasta będzie nam bardzo trudno wyprowadzić klub w kwestii które mnie najbardziej bolą jeśli chodzi o płace (…). Życzcie mi powodzenia.

BURZLIWE OBRADY NA TEMAT KONDYCJI I PRZYSZŁOŚCI KLUBU

Podczas walnego, na który stawiło się 48 członków klubu przedstawiono m.in. bieżące informacje na temat stanu finansowego klubu. Przyszłość klubu stała się obiektem gorącej dyskusji uczestników zebrania.

Prezydent Mastalerz powiedział:

- Wypowiadam się jako członek klubu (…), jesteśmy członkami klubu który gra w IV lidze, marzylibyśmy, żeby klub grał przynajmniej o szczebel wyżej. W związku z tym, trzeba sobie zadać pytanie na co nas stać? (…). Jak się prowadzi biznes, to każdy kto prowadzi własne przedsiębiorstwo wie o tym, że wydaje się tyle pieniędzy ile ma się przychodów, ponieważ słowo “upadłość” jest adekwatnym słowem w każdej działalności (…). Rodzi się pytanie ile razy trzeba wpompować pieniądze, żeby dalej się bawić w zarządzanie klubem sportowym KS Siarka. (…) Trzeba realnie znać się na ekonomii, która jest nieubłagana.

- Po pierwsze uważam jako członek, że jeśli chcemy funkcjonować jako klub, to w IV ligowym klubie nie możemy doprowadzić do sytuacji, że prezes pobiera jakiekolwiek wynagrodzenie. (…). Moja propozycja jest następująca: zarząd trzy osobowy, funkcje społeczne, w jego składzie powinny być osoby które są czasowe i niezależne finansowo, (…), OSiR powinien przejąć szkolenie młodzieży, (…) trzeba się zastanowić z zarządem jak doprowadzić do oddłużenia klubu, (…) co ze Zwierzyńcem, jak go skompensować w zamian za oddłużenie klubu.

W odpowiedzi ripostował członek klubu, Waldemar Serafin:

- Skoro w tym kierunku idą rozmowy, to może przygotujmy wniosek na następne walne, że zmieniamy status klubu ze Stowarzyszenia na Miejski Klub Sportowy, skoro miasto ma o wszystkim decydować. (…) Pan prezydent wspomniał o tym, że prywatny przedsiębiorca wydaje tyle, ile ma pieniędzy. Prywatny przedsiębiorca spieniężając swój majątek stara się go zainwestować, po to, żeby osiągnąć porozumienie z wierzycielami, żeby kiedyś z tych długów wyjść przy okazji budując jakąś podstawę na przyszłe funkcjonowanie. Ten rabunek który odbywa się w Siarce i którym być może będzie odebranie lub przekazanie Zwierzyńca,(…), doprowadzi do tego, że klub sam jako instytucja nie będzie w stanie zarobkować, bo niby z czego, skoro zabrane zostaną wszystkie aktywa. (…)

- Mówił pan prezydent, tak jak wnioskował członek Kłos, że nie powinno być zapłaty. Panowie widać wychowali się w innych czasach, inna kultura, inne pokolenie, nas nauczono, że jeśli jest dobra praca, to jest i zapłata za nią (…). Chciałem wspomnieć o tym, że jeśli byłby pan członek klubu Mastalerz na tyle konsekwentny i stosował te same miary do siebie,(…) to nie pobierałby pan wypłaty, a radni nie pobieraliby diet za posiedzenia rady miasta, bo miasto też jest zadłużone, o czym wielokrotnie pan wspomina. (…) Tu chodzi o konsekwencje, jeśli ktoś mówi o czymś, nazywa to honorem, to powinien świecić przykładem, jeśli nim nie świeci, pokazuje kim jest.

OBRADY WTORKOWEGO WALNEGO (W CAŁOŚCI) PREZENTUJEMY PONIŻEJ

foto&video: Piotr Morawski

42 Responses to Wacław Salamucha prezesem Siarki (fotoreportaż oraz video HD)

  1. fatum Odpowiedz

    13 września 2011 at 21:39

    Przepowiednie jak widać się spełniają… :) Najważniejsze, że nowy prezes ma przychylność władz miasta.

  2. Zenon Odpowiedz

    13 września 2011 at 22:55

    I to ma być zmiana na lepsze?! Parodia!

  3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    14 września 2011 at 10:37

    Brawa dla Waldosa za trafną odpowiedź na wywód pana prezydenta(członka klubu) Skoro pan Mastalerz chce aby zarząd i prezes zadłużonego klubu nie pobierali żadnych pieniędzy, powinni pracować społecznie na rzecz klubu to sam powinien świecić przykładem i nie pobierać pensji od zadłużonego miasta a radni diet. Dziękuję ekipie NW24 za ten obszerny materiał video, wreszcie mogłem zobaczyć jak wyglądają te walne zebrania i co mają do powiedzenia członkowie klubu.

  4. Grzegorz Kruk Odpowiedz

    14 września 2011 at 10:45

    “Prezes” Salamucha jeszcze nie został wybrany a już mówi o pozbywaniu się majątku, jak od tego zaczyna swoją kadencję to nic dobrego klubowi nie wróżę…

  5. Mastaleszenko Odpowiedz

    14 września 2011 at 10:58

    stadion jest mój,klub jest mój i Zwierzyniec będzie też mój.wszystko moje !
    pozdrawiam norbert grucha jeziorański !

  6. Dziki Odpowiedz

    14 września 2011 at 11:24

    Wszystko oczywiście dla dobra miasta i jego mieszkańców.

    Jeśli miasto chce Zwierzyniec to niech weźmie jeszcze klub tak jak to Waldemar sugerował, niech miasto ma 100% udziały w klubie, chyba ekstraklasowa Korona Kielce działa na takich zasadach, wtedy to będzie miało ręce i nogi. Po oddłużeniu, klub bez nowych dochodów znów szybko popadnie w długi i co wtedy sprzeda/odda?

  7. inkognito Odpowiedz

    14 września 2011 at 12:44

    Cz.2 materiału 17:35 minuta wypowiedź Waldiego – i wszystko jasne. Dlaczego członek KS Siarka(prezydent miasta) Norbert Mastalerz nie odniusł się do jego wypowiedzi(pkt.3)? Brak argumentów wcale nie dziwi?

  8. Andrzej Odpowiedz

    14 września 2011 at 19:09

    Podobno Siarka wzmocniła się nowym napastnikiem, ma ktoś jakieś info o nim? czy ten zawodnik zagra w sobotę? Czy kolejny raz Adam będzie musiał modlić się o zwycięstwo, te wcześniejsze modły wreszcie przyniosły efekt :)

    • tbg Odpowiedz

      15 września 2011 at 00:24

      jeśli prawdą jest że facet dostanie za dwa miesiące gry 15 tys. to jest to niedopomyślenia, gościu nie grał już kilka miesięcy, nikt go nie chciał więc czarodziej -mastalerz wyciągnął go z kapelusza
      A co na to reszta zawodników?

  9. obserwator Odpowiedz

    15 września 2011 at 00:20

    Czyli nic innego jak “Wszyscy ludzie prezydenta”, do tego dążył Mastalerz, zobaczymy, jak sobie teraz poradzi, ale chwalebnych peanów na cześć nowego zarządu na jego blogu nie widać, w przeciwieństwie do pochwał płynących spod pióra naszego bajkopisarza w odniesieniu do zarządu Ciszewskiego tuż po jego ukonstytuowaniu się

    Czekamy panie Norbercie vel Christianie …

  10. Greenthumb Odpowiedz

    15 września 2011 at 06:52

    Matko boska jaka hipokryzja tych dziadow..az zeby bola! Brawo Wolt ! Nikt konstruktywnie nie potrafil sie wypowiedziec!

  11. true Odpowiedz

    15 września 2011 at 16:13

    Może gdyby jednak ktoś inny mógł stanąć na czele zarządu, a kierował miastem ktoś mający trochę więcej taktu, odpowiedzialności i rozumu, rzeczywistość wyglądałaby odrobinę inaczej. Pan Salamucha w pewnych momentach wyrażał się jak frustrat, nie wiem czy to dobry wybór.
    Jedno jest pewne – mający po swojej stronie prawdę i właściwe spojrzenie Pan Serafin okazuje się mistrzem riposty; i dobrze – niech ich boli!

  12. Roni Odpowiedz

    15 września 2011 at 18:06

    A był inny wybór? Salamucha bez głosów członków klubu wiele nie zdziała. Jak wiemy wszyscy członkowie działają tylko i wyłącznie dla dobra klubu więc możemy spać spokojnie.

  13. Wypierdalacrzadzacdobrzesiebawie Odpowiedz

    15 września 2011 at 18:55

    a co do cholery robi tam dziedzic zwany potocznie KIEŁBASĄ? o tez lize fiutka tego pedalka mastalerza?

  14. padlem Odpowiedz

    15 września 2011 at 22:07

    filmik cz 3 proponuje uwaznie ogladac od 10.30 – taka klase prezentuje nowy czlonek klubu Adamowicz – klakier norbiego.

    • olek Odpowiedz

      16 września 2011 at 21:31

      Czekamy na suwerenne i autonomiczne decyzje nowego zarządu. Dzisiaj właśnie ten zarząd wraz ze swoim Nadprezesem obradował po południu w klubie

  15. Zenon Odpowiedz

    16 września 2011 at 16:59

    Widzę, że na forum Siarki też co po niektórzy poznali się na radosnej twórczości dziennikarzy Echa Dnia :)

    • Grzegorz Lipiec Odpowiedz

      17 września 2011 at 17:52

      Tak. I Zenon z tego tytułu ma radosny dzień. Ech, chłopcze… zejdź w końcu na ziemię.

      • Zenon Odpowiedz

        17 września 2011 at 23:27

        Waldos obnażył Twoje dziennikarskie słabości. Może pora abyś Ty w końcu zszedł.

  16. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    16 września 2011 at 23:18

    Czy to prawda, że w Siarce i najbliższym meczu nie zagra Stolpa? Wyczytałem w weekendowych Supernowościach, że nowy zarząd powiedział, że jest za drogi. O co chodzi? podobno dzięki prezydentowi gość miał grać w Siarce. To wygląda na to, że prezydent sobie a zarząd klubowi… Trudno się w tym wszystkim połapać…

  17. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    18 września 2011 at 09:10

    Nie wiem, czy Ty Zenon potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy jeszcze nie opanowałeś tej umiejętności, ale ja tam nie dostrzegam obnażania żadnych umiejętności. Skoro Waldos nie chce przeczytać relacji z walnego to jest to jego sprawa. Ma wyrobione zdanie i ma do tego prawo, szanuje to. Ale zagłęb się Zenonie w tekst i wskaż, co jest nieprawdą. Może to, że Wacław Salamucha nie jest prezesem KS-u, albo Siarka nie ma długu w wysokości 300 tys. zł. Nie ma żadnych nadinterpretacji, szukania winnych, tylko przekazane dyskusje zwolenników i przeciwników w trakcie zebrania. Przeczytaj coś dokładnie, zanim pacniesz głupotę.

  18. Zenon Odpowiedz

    18 września 2011 at 12:18

    Głupoty to w co drugim teksie Szpaka czytam ;)

  19. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    18 września 2011 at 13:08

    To bądź dokładny w swoich wypowiedziach. I tylko tak potrafisz odpowiedzieć na merytoryczne argumenty ;)

  20. Zenon Odpowiedz

    18 września 2011 at 23:47

    Najpierw może przekaż kolegą z redakcji aby byli poprawniejsi w przekazywaniu dokładnych informacji, a później podyskutujemy o dokładności.

  21. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    19 września 2011 at 10:25

    Przyganiał kocioł garnkowi. Jak chcesz coś przekazać to masz adresy e-mail oraz telefony. Napisałeś, że zostały obnażone moje słabości vide ostatni tekst o walnym w Siarce – czekam wciąż aż je wymienisz. Zatem Ty wpierw bądź dokładny w tym, co piszesz ;)

  22. Zenon Odpowiedz

    19 września 2011 at 13:53

    Nie będę dokładny w tym co pisze dopóki niektórzy dziennikarze sportowi, którzy otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę nie będą poprawni.

  23. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    19 września 2011 at 15:04

    To ja czekam, aż wskażesz te słabości…

  24. Zenon Odpowiedz

    19 września 2011 at 16:02

    Jams Helton – kolejna słabość. Błędów coraz więcej…

  25. Zenon Odpowiedz

    19 września 2011 at 16:09

    I nawet kolega z Radzynia poznał ”profesjonalizm dziennikarski” redaktorów sportowych Echa Dnia :)

  26. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    19 września 2011 at 22:21

    Zenon masz maila to pisz do tego, kto popełnia błędy. Tobie nigdy nie zdarzyło się zjeść “e”, albo innej litery. Sam popełniasz byki pisząc posty ;) A Twojego drugiego wpisu, jak i niektórych postów z forum Siarki nie będę nawet komentował. Tylko pisz w LP, bo poznał niedokładność jednego redaktora, a nie dwóch, czy trzech. To że urażeni generalizują, to już inna sprawa…

    • Zenon Odpowiedz

      20 września 2011 at 03:51

      Zdarzało mi się i to nie raz, bo i każdemu mogą się zdarzyć błędy. To ludzka rzecz przecież. Mniejsze albo większe, ale się trafiają. Jednak nie z taką częstotliwością jak sportowej redakcji Echa Dnia, która w niemal każdym teksie musi palnąć jakaś gafę. I za te gafy mają jeszcze płacone. Wybacz, ale jeśli ktoś coś robi nie w sposób społeczny czy też charytatywny to wymagam od niego rzetelności i poprawności, a jak widzę w co drugim artykule błąd przez który oczy bolą to aż nóż mi się w kieszeni otwiera. A Twoje tłumaczenia, że w PS też gdzieś wykryłeś błędy w niczym nie usprawiedliwiają postawy Twoich kolegów z redakcji. Owszem, trafią się, ale nie takich rozmiarów jak w Echu Dnia.

      • Grzegorz Lipiec Odpowiedz

        20 września 2011 at 08:52

        Zenon sam wypisywałeś pomylone nazwiska, a w PS czy GW, wskazywałem na takie same wpadki. Albo nagle okazywało się, że Stilic gra w PGE GKS Bełchatów. Błędy to rzecz ludzka, tutaj kwestia tkwi w tym, że gość musi stworzyć na poniedziałkowe wydaniu 25 tekstów. To jest tak jakbyś się siedział bite 10 godzin na egzaminie. I nie będziesz zmęczony…

        • Zenon Odpowiedz

          20 września 2011 at 15:05

          Tłumacz się, tłumacz. Błędy na tygodniu też są efektem zmęczenia czy może czegoś innego?

          • Grzegorz Lipiec

            20 września 2011 at 15:23

            I nadal nic do Ciebie nie dociera. Ech, no ale cóż. Masz maila, zapytaj samego zainteresowanego z czego wynikają. Na to jednak jest już zbyt tchórzliwy. Lepiej jest anonimowo “walić” na forum.

  27. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    19 września 2011 at 22:25

    I na tym kończę dyskusję, bo nierzetelności w tekście o walnym nie znalazłeś.

    • olek Odpowiedz

      19 września 2011 at 22:36

      Jak zwykle trafny komentarz dotyczący bieżących wydarzeń na antyblogu w stosunku do “Pamiętnika Hipokryty”. Jak ktoś szuka obiektywnych relacji to właśnie tam: http://miastonadzlewem.bloog.pl/?ticaid=6d0de

      • olek Odpowiedz

        19 września 2011 at 22:38

        I jeszcze jedno- wieść gminna niesie, że dolne boisko na Zwierzyńcu już rozparcelowane.

        • deweloper Odpowiedz

          19 września 2011 at 23:05

          Jeśli to prawda to działki w takim miejscu powinny się sprzedać po wyjątkowo wysokich cenach. Za coś trzeba oddłużyć klub.

          • olek

            20 września 2011 at 00:00

            Takie oddłużanie za pomocą sprzedaży działek na Zwierzyńcu było realizowane przez lata – szczególne zasługi w tym zakresie ma obecny prezes. Do czego to doprowadziło- wszyscy wiemy- w ubiegłym roku prawie wchodził już zarząd komisaryczny. Nie tędy droga. To jedyny majątek jaki został w klubie. A swoją drogą, gdyby tej ziemi nie było pies z kulawą nogą by się klubem nie zainteresował- z kręgu miasta ma się rozumieć.Dobrym pomysłem na zagospodarowanie tego w taki sposób aby połączyć dotychczasowe funkcje sportowe i komercyjne (ośrodek szkoleniowo-treningowy) był projekt zarządu który ustąpił i który znalazł inwestora skłonnego zawiązać z nim spółkę. No ale prawdopodobnie tu był pies pogrzebany- ta wieść rozsierdziła Mściwego, który od dawna ma zapewne chętnych na tę ziemię. Kilka lat temu nasz Pan Przewodniczący mocno się w temacie kręcił. Obecny Nadprezes N.M. ma wiele innych możliwości na źródła finansowania – wystarczy chociażby telefon do miejskich spółek tak jak w przypadku koszykówki, lub podzielenie dochodów z opłaty targowej pomiędzy piłkę nożną a koszykówkę- dotychczas tylko koszykarze z tego korzystają., czy chociażby skorzystanie z dobrze opracowanych ofert sponsorskich przygotowanych przez poprzedni zarząd-( widziałem to- bardzo dobre opracowanie)-Trzeba tylko chcieć- a wiadomo przecież, że nie o dobro klubu tu chodziło tylko o ten “rabunek” jak to słusznie określono na Walnym. Jeśli kilka lat klub się staczał to teraz nie wystarczy jeden rok, aby się podniósł- chyba, że jakiś wujek z Ameryki się pojawi. Trzeba mieć długofalową strategię działania + wsparcie nadprezesa. To drugie jest, pierwszego nie ma i raczej nie będzie. Oddłużanie to tylko pretekst, żeby jak najszybciej to sprzedać. A dobro klubu? A co to jest w mniemaniu obecnego suwerennego zarządu i jego mocodawcy?

  28. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    19 września 2011 at 22:40

    O boisko na Zwierzyńcu jutro wypytam

    • robal Odpowiedz

      19 września 2011 at 22:52

      Oj Grzegorz, ty lizusie, i tak Waldos Cię nie pokocha

  29. Grzegorz Lipiec Odpowiedz

    20 września 2011 at 08:49

    Robal, ale mi nie zależy na tym aby ktoś mnie pokochał. Nie wiem co insynuujesz?!