przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wielkanocna palma Lasowiaka Karola Skury w katedrze polowej Wojska Polskiego (fotoreportaż)

Kwiecień 1, 2015 3:15 PM

Szer. Karol Skura, żołnierz z Batalionu Reprezentacyjnego WP przygotował na niedzielną mszę w katedrze polowej Wojska Polskiego okazałą palmę wielkanocną. Karol jest mieszkańcem Baranowa Sandomierskiego i krzewicielem kultury i tradycji lasowiackiej.

– Należę też do zespołu ludowego, który promuje region północnego Podkarpacia. Pierwszą palmę zrobiłem dwa lata temu, ponad siedmiometrową. Ta ma tylko 4 metry. Samo wykonanie kwiatków trwało około 100 godzin, pomagała mi w tym mama. Moim dziełem jest natomiast cała konstrukcja i dekoracja bukszpanem, trawami oraz trzcinami. Pomyślałem, że przyjadę do katedry i pozarażam ludzi tą pasją, żeby w następnych latach było nas więcej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przyjadą też ludzie z Baranowa Sandomierskiego, dołączą się parafianie z katedry i będziemy mogli obchodzić Niedzielę Palmową jeszcze bardziej uroczyście – powiedział szer. Skura.

Po Komunii bp Guzdek podziękował wszystkim uczestnikom liturgii a szczególnie żołnierzowi Batalionu Reprezentacyjnego za obecność i trud przygotowania okazałej palmy. Jemu oraz towarzyszącemu mu koledze wręczył album o katedrze polowej z dedykacją.

Podobnie jak podczas wcześniejszej Eucharystii Mękę Pańską według św. Marka odśpiewali artyści z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP. Po zakończeniu Mszy św. wielu wiernych gromadziło się przed wejściem do katedry i robiło sobie zdjęcie przy palmie szer. Skury.

źródło: http://www.ordynariat.wp.mil.pl
foto: st. chor. szt. Konrad Kaczmarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>