Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Ujęcie wód siarczkowych, toalety publiczne, 8 – metrowy Lech Kaczyński. Zobacz na jakie projekty budżetu obywatelskiego 2017 możesz głosować

Wrzesień 13, 2016 5:41 PM

Wykonanie ujęcia wód siarczkowych, oświetlenie ciągu pieszo- rowerowego przy ul. Wisłostrada, budowa toalet publicznych – to trzy z 16 ogólnomiejskich projektów budżetu obywatelskiego, zakwalifikowanych przez komisję do głosowania. Wśród pozytywnie zaopiniowanych propozycji jest również budowa 8-metrowego pomnika Lecha Kaczyńskiego.

W tym roku zmieniły się zasady budżetu obywatelskiego Tarnobrzega. Do podziału jest nie jak dotychczas 1 mln zł lecz 2 mln zł. Kwotę podzielono na wszystkie szesnaście osiedli Tarnobrzega, przy czym każde z nich będzie miało do podziału 100 tysięcy zł. Pozostałe 400 tysięcy zł zarezerwowano na projekty ogólnomiejskie, na które głosować będzie mógł każdy mieszkaniec miasta.

Łącznie wpłynęło 61 projektów ogólnomiejskich i osiedlowych, ocenie poddano 60 projektów (dwa projekty – jeden zgłoszony przez radną Annę Pekar, drugi przez radnego Łukasza Nowaka – dotyczyły tego samego zadania: Modernizacja Placu Zabaw Przedszkola nr 15 przy ul. Św. Barbary, więc połączono je w jeden wspólny projekt)

NOWE ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie odbędzie się w trzy następujące po sobie niedziele: 18 i 25 września oraz 2 października. Głosować można na jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy, co ważne tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym w osiedlu zamieszkania.

Pomiędzy 3 a 5 października nastąpi przeliczenie głosów, zaś do 6 października nastąpi ogłoszenie zwycięskich projektów.

Lista projektów ogólnomiejskich zaopiniowana pozytywnie-1

Lista projektów osiedlowych zaopiniowanych pozytywnie

Lista projektów ogólnomiejskichzaopiniowana negatywnie

Lista projektów osiedlowych zaopiniowanych negatywnie

24 Responses to Tarnobrzeg: Ujęcie wód siarczkowych, toalety publiczne, 8 – metrowy Lech Kaczyński. Zobacz na jakie projekty budżetu obywatelskiego 2017 możesz głosować

  1. Christoph Odpowiedz

    13 września 2016 at 18:17

    Można prosić o podanie przyczyn odrzucenia projektów zaopiniowanych negatywnie?

    • Aga Odpowiedz

      13 września 2016 at 20:11

      Do Sobowa nie mogą zrobić ścieżki bo to teren Lasów Państwowych, projekty oceanarium, sceny, stadionu przekraczaja założoną kwotę

    • zurek Odpowiedz

      14 września 2016 at 11:39

      Projekt na scenę składałem na 400 000 zł
      1. Budowa sceny wraz z budynkiem technicznym – 260 000 złotych
      2. Budowa przyłącza elektrycznego – 10 000 zł
      3. Zakup systemu nagłośnieniowego – 100 000 zł
      4. Zakup kratownicy i elementów sceny – 30 000 zł

      Po rozmowie z pracownikiem UM dowiedziałem się, że wydział techniczny doliczył 170 000 zł kosztów przyłączy itp.

      Chyba zapomniałem dodać we wniosku że prąd planujemy podłączyć z Tarnobrzega a nie z Rzeszowa :)

      Będziemy mieć pomnik Lecha !

      • Lubię to! Odpowiedz

        14 września 2016 at 14:30

        Lubię to!

  2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    13 września 2016 at 18:48

    Z pomnikiem L.Kaczyńskiego, to chyba kogoś poniosło, i to mocno… Najlepiej postawcie od razu 100 metrowy pomnik jego żyjącego brata Jarka i bohatera Macierewicza, a dla upięknienia tego dzieła można dołożyć Krystynę Pawłowicz, a pomiędzy nich jeszcze wkomponujcie pomysłodawcę pomnika Lecha Kaczyńskiego. Ludzie ! Gdzie my żyjemy (?)!!!

  3. Aga Odpowiedz

    13 września 2016 at 19:22

    To że głosowanie będzie w niedzielę może sprawić że ten pomnik rzeczywiście powstanie :-(

  4. ccc Odpowiedz

    13 września 2016 at 19:36

    toalety publiczne powiny wygrac

  5. quatros Odpowiedz

    13 września 2016 at 20:09

    Ja pitolę to już nie ma innych dobrych projektów tylko wydanie dwoch baniek na pomnik? ale chory kraj zamiast budować pomniki budujmy coś co ludziom przyniesie radość pomoc zadowolenie i normalność

  6. Wojtek Odpowiedz

    13 września 2016 at 20:14

    Projekt szukania ? wód siarczkowych – proponuje pozyskać dotacje Unijne a nie pakować czyjeś fantazje w budżet obywatelski. Budowa pomnika – bez komentarza. To chyba oczywiste że ktoś robi sobie jaja. Niezłe poczucie humoru :) Ubawiłem się.

  7. piotr Odpowiedz

    13 września 2016 at 20:20

    To ten pomnik to w jakiej będzie skali bo chyba Polski Urząd Miar tego nie przewibuje

  8. Marek Odpowiedz

    13 września 2016 at 23:01

    Może w końcu zbudujecie stadion lekkoatletyczny. A nie jakiś pomnik LECHA hahaha… xD Mamy tylu wspaniałych młodych i starszych biegaczy-sportowców.

  9. Ddd Odpowiedz

    13 września 2016 at 23:52

    Głosowanie nad pomnikiem ma być w nocy

    • Sondaż Odpowiedz

      14 września 2016 at 00:23

      10/10 a można na dwie ręce?

  10. wels5 Odpowiedz

    14 września 2016 at 05:58

    A może autor projektu na pomnik by się ujawnił?

    • SMERF Odpowiedz

      14 września 2016 at 09:51

      JEST ZNANY WEJDZ NA STRONĘ URZEDU I PO OTWARCIU LISTY SA PODANE OSOBY ZGŁASZAJACE DANY PROJEKT

  11. Adam Odpowiedz

    14 września 2016 at 07:17

    Zdecydowanie stawiam na toalety nad jeziorem ,w mieście ich nie ma to przynajmniej tam .W nocy prawie nikt nie jedzie nad jezioro ,tym bardziej w zimie i jesieni.A wody siarczkowe ?Mieszkańcy przez kilkadziesiąt lat dość nawąchali się siarki.Co do pomnika -bez komentarza ,sam nie wiem śmiać się czy płakać ?

  12. kotek Odpowiedz

    14 września 2016 at 08:26

    pomnik ! tylko razem z naczelnikiem :D

    i koniecznie części samolotu !
    to był zamach :D

  13. MARTIN Odpowiedz

    14 września 2016 at 09:17

    Ale popatrzcie na wydźwięk tego tekstu “……który poległ…”. To jest na pewno tekst jakiegoś “fanatyka” pisuarów

  14. Z miasta na wies Odpowiedz

    14 września 2016 at 09:28

    Za dwa miesiące przeprowadzam się. Chciałabym zagłosować na projekt który będzie mi służył w przyszłości w miejscu gdzie będę mieszkać. Teraz mam możliwość głosowania tylko na ten który jest w obecnym miejscu zamieszkania, nie pójdę więc. Moze trzeba będzie zmienić regulamin głosowania na przyszły rok.

  15. A.M. Odpowiedz

    14 września 2016 at 12:17

    W końcu ktoś pomyślał o rewitalizacji zabytkowej fontanny w Parku Dzikowskim. Super :)

  16. zakup xero dla szkoły podstawowej !!!??? Odpowiedz

    14 września 2016 at 14:28

    Nauczycielka\radna z PiS Anna Pekar również błysnęła wspaniałą inicjatywą obywatelską bez której mieszkańcy miasta nie mogą się obejść. Wymyśliła zakup urządzenia do kserowania kartek marki Sharp za 5 tysięcy dla szkoły w której pracuje. Ręce opadają.
    P.S. tego typu urządzenia kosztują ok 3tys. zł a nie 5 :)

  17. Dorota Odpowiedz

    14 września 2016 at 15:19

    Ubikacje miejskie jak najbardziej. Mieszkam na ul. Piłsudskiego i codziennie widzę jak ludzie załatwiają swoje potrzeby przy kontenerach na śmietniku w odległości kilku metrów od okien sąsiadujących bloków. A jak kiedyś zgłosiłam to do straży miejskiej jak nakryłam faceta to usłyszałam… musiałaby Pani zadzwonić do straży w momencie kiedy ktoś sika i najlepiej gdyby straż przyłapała go na gorącym uczynku. Niewykonalne!!!! Ale mandaty za kupy psów dowalają. Porażka!!!!!!!

    • Wojtek Odpowiedz

      14 września 2016 at 16:04

      Szalety w mieście Prezydent obiecywał wybudować już dawno temu z budżetu miasta a nie obywatelskiego….

  18. rafi Odpowiedz