Tarnobrzeg: Ujęcie wód siarczkowych, toalety publiczne, 8 – metrowy Lech Kaczyński. Zobacz na jakie projekty budżetu obywatelskiego 2017 możesz głosować

Wykonanie ujęcia wód siarczkowych, oświetlenie ciągu pieszo- rowerowego przy ul. Wisłostrada, budowa toalet publicznych – to trzy z 16 ogólnomiejskich projektów budżetu obywatelskiego, zakwalifikowanych przez komisję do głosowania. Wśród pozytywnie zaopiniowanych propozycji jest również budowa 8-metrowego pomnika Lecha Kaczyńskiego.

W tym roku zmieniły się zasady budżetu obywatelskiego Tarnobrzega. Do podziału jest nie jak dotychczas 1 mln zł lecz 2 mln zł. Kwotę podzielono na wszystkie szesnaście osiedli Tarnobrzega, przy czym każde z nich będzie miało do podziału 100 tysięcy zł. Pozostałe 400 tysięcy zł zarezerwowano na projekty ogólnomiejskie, na które głosować będzie mógł każdy mieszkaniec miasta.

Łącznie wpłynęło 61 projektów ogólnomiejskich i osiedlowych, ocenie poddano 60 projektów (dwa projekty – jeden zgłoszony przez radną Annę Pekar, drugi przez radnego Łukasza Nowaka – dotyczyły tego samego zadania: Modernizacja Placu Zabaw Przedszkola nr 15 przy ul. Św. Barbary, więc połączono je w jeden wspólny projekt)

NOWE ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie odbędzie się w trzy następujące po sobie niedziele: 18 i 25 września oraz 2 października. Głosować można na jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy, co ważne tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym w osiedlu zamieszkania.

Pomiędzy 3 a 5 października nastąpi przeliczenie głosów, zaś do 6 października nastąpi ogłoszenie zwycięskich projektów.

Lista projektów ogólnomiejskich zaopiniowana pozytywnie-1

Lista projektów osiedlowych zaopiniowanych pozytywnie

Lista projektów ogólnomiejskichzaopiniowana negatywnie

Lista projektów osiedlowych zaopiniowanych negatywnie

Jaki alkomat kupić?

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Christoph
6 lat temu

Można prosić o podanie przyczyn odrzucenia projektów zaopiniowanych negatywnie?

Aga
6 lat temu
Reply to  Christoph

Do Sobowa nie mogą zrobić ścieżki bo to teren Lasów Państwowych, projekty oceanarium, sceny, stadionu przekraczaja założoną kwotę

zurek
6 lat temu
Reply to  Christoph

Projekt na scenę składałem na 400 000 zł
1. Budowa sceny wraz z budynkiem technicznym – 260 000 złotych
2. Budowa przyłącza elektrycznego – 10 000 zł
3. Zakup systemu nagłośnieniowego – 100 000 zł
4. Zakup kratownicy i elementów sceny – 30 000 zł

Po rozmowie z pracownikiem UM dowiedziałem się, że wydział techniczny doliczył 170 000 zł kosztów przyłączy itp.

Chyba zapomniałem dodać we wniosku że prąd planujemy podłączyć z Tarnobrzega a nie z Rzeszowa 🙂

Będziemy mieć pomnik Lecha !

Lubię to!
6 lat temu
Reply to  zurek

Lubię to!

Tarnobrzeżanin
6 lat temu

Z pomnikiem L.Kaczyńskiego, to chyba kogoś poniosło, i to mocno… Najlepiej postawcie od razu 100 metrowy pomnik jego żyjącego brata Jarka i bohatera Macierewicza, a dla upięknienia tego dzieła można dołożyć Krystynę Pawłowicz, a pomiędzy nich jeszcze wkomponujcie pomysłodawcę pomnika Lecha Kaczyńskiego. Ludzie ! Gdzie my żyjemy (?)!!!

Aga
6 lat temu

To że głosowanie będzie w niedzielę może sprawić że ten pomnik rzeczywiście powstanie 🙁

ccc
6 lat temu

toalety publiczne powiny wygrac

quatros
6 lat temu

Ja pitolę to już nie ma innych dobrych projektów tylko wydanie dwoch baniek na pomnik? ale chory kraj zamiast budować pomniki budujmy coś co ludziom przyniesie radość pomoc zadowolenie i normalność

Wojtek
6 lat temu

Projekt szukania ? wód siarczkowych – proponuje pozyskać dotacje Unijne a nie pakować czyjeś fantazje w budżet obywatelski. Budowa pomnika – bez komentarza. To chyba oczywiste że ktoś robi sobie jaja. Niezłe poczucie humoru :)Ubawiłem się.

piotr
6 lat temu

To ten pomnik to w jakiej będzie skali bo chyba Polski Urząd Miar tego nie przewibuje

Marek
6 lat temu

Może w końcu zbudujecie stadion lekkoatletyczny. A nie jakiś pomnik LECHA hahaha… xD Mamy tylu wspaniałych młodych i starszych biegaczy-sportowców.

Ddd
6 lat temu

Głosowanie nad pomnikiem ma być w nocy

Sondaż
6 lat temu
Reply to  Ddd

10/10 a można na dwie ręce?

wels5
6 lat temu

A może autor projektu na pomnik by się ujawnił?

SMERF
6 lat temu
Reply to  wels5

JEST ZNANY WEJDZ NA STRONĘ URZEDU I PO OTWARCIU LISTY SA PODANE OSOBY ZGŁASZAJACE DANY PROJEKT

Adam
6 lat temu

Zdecydowanie stawiam na toalety nad jeziorem ,w mieście ich nie ma to przynajmniej tam .W nocy prawie nikt nie jedzie nad jezioro ,tym bardziej w zimie i jesieni.A wody siarczkowe ?Mieszkańcy przez kilkadziesiąt lat dość nawąchali się siarki.Co do pomnika -bez komentarza ,sam nie wiem śmiać się czy płakać ?

kotek
6 lat temu

pomnik ! tylko razem z naczelnikiem 😀

i koniecznie części samolotu !
to był zamach 😀

MARTIN
6 lat temu

Ale popatrzcie na wydźwięk tego tekstu „……który poległ…”. To jest na pewno tekst jakiegoś „fanatyka” pisuarów

Z miasta na wies
6 lat temu

Za dwa miesiące przeprowadzam się. Chciałabym zagłosować na projekt który będzie mi służył w przyszłości w miejscu gdzie będę mieszkać. Teraz mam możliwość głosowania tylko na ten który jest w obecnym miejscu zamieszkania, nie pójdę więc. Moze trzeba będzie zmienić regulamin głosowania na przyszły rok.

A.M.
6 lat temu

W końcu ktoś pomyślał o rewitalizacji zabytkowej fontanny w Parku Dzikowskim. Super 🙂

zakup xero dla szkoły podstawowej !!!???
6 lat temu

Nauczycielka\radna z PiS Anna Pekar również błysnęła wspaniałą inicjatywą obywatelską bez której mieszkańcy miasta nie mogą się obejść. Wymyśliła zakup urządzenia do kserowania kartek marki Sharp za 5 tysięcy dla szkoły w której pracuje. Ręce opadają.
P.S. tego typu urządzenia kosztują ok 3tys. zł a nie 5 🙂

Dorota
6 lat temu

Ubikacje miejskie jak najbardziej. Mieszkam na ul. Piłsudskiego i codziennie widzę jak ludzie załatwiają swoje potrzeby przy kontenerach na śmietniku w odległości kilku metrów od okien sąsiadujących bloków. A jak kiedyś zgłosiłam to do straży miejskiej jak nakryłam faceta to usłyszałam… musiałaby Pani zadzwonić do straży w momencie kiedy ktoś sika i najlepiej gdyby straż przyłapała go na gorącym uczynku. Niewykonalne!!!! Ale mandaty za kupy psów dowalają. Porażka!!!!!!!

Wojtek
6 lat temu
Reply to  Dorota

Szalety w mieście Prezydent obiecywał wybudować już dawno temu z budżetu miasta a nie obywatelskiego….

rafi
6 lat temu

pomnik lecha powinni postawić koło Bartosza Głowackiego bohaterowie muszą stać obok siebie,pisowskim pajacom miesza sie w głowach

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content