Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Tarnobrzegu ma powstać Kompania Wojsk Obrony Terytorialnej. Wkrótce ruszy nabór

Czerwiec 1, 2017 10:01 PM

O tworzeniu struktur 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym regionie rozmawiano dziś w Starostwie Powiatowym podczas spotkania z mjr Krzysztofem Jasińskim z WKU w Nisku.

Planowane jest utworzenie Batalionu w Nisku, w Tarnobrzegu zaś ma powstać Kompania, którą tworzyć będą Plutony Nowa Dęba, Tarnobrzeg i Gorzyce. W najbliższym czasie w gminach zorganizowane zostaną spotkania z potencjalnymi kandydatami do tworzonej formacji. Informacje o ich terminie obwieszczone zostaną niezwłocznie po ich ustaleniu.

W spotkaniu udział wzięli Starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek, wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, sekretarz powiatu Kazimierz Błasiak, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz odpowiedzialny za Bezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe w Starostwie Powiatowym Tadeusz Blacha.

foto&źródło: Starostwo Powiatowe

Zorganizowanie obrony terytorialnej to jeden z priorytetów obecnego kierownictwa MON, na czele którego stoi Antoni Macierewicz. Podkarpacie jest jednym z trzech województw, obok podlaskiego i lubelskiego w których powstały Brygady Obrony Terytorialnej. Docelowo w całym kraju ma być 17 Brygad – po jednym w każdym województwie. Wyjątkiem jest Mazowsze, tam będą dwie Brygady. Obrona terytorialna ma liczyć ok. 35 tys. żołnierzy.

4 Responses to W Tarnobrzegu ma powstać Kompania Wojsk Obrony Terytorialnej. Wkrótce ruszy nabór

 1. ptaszek Odpowiedz

  2 czerwca 2017 at 07:57

  zbrojne ramie reżimu nadchodzi.

 2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  2 czerwca 2017 at 10:39

  Wielka mi sensacja – kompanie powstaną też w Leżajsku, Nisku i Stalowej Woli, o czym nie piszecie. I to jest odgórnie ustalone, żadna w tym zasługa władz w Tarnobrzegu. Jakby w Tarnobrzegu został utworzony odrębny batalion, to by było coś, a tak to nie dostaliśmy niczego ponad to, co nam się należy. I tak uważam, że to trochę smutne, że w byłym mieście wojewódzkim nie ma Wojskowej Komendy Uzupełnień (a jest taka np. w Sandomierzu), a wraz ze Stalową Wolą podlegamy pod WKU w Nisku.

 3. Kamil Odpowiedz

  2 czerwca 2017 at 13:02

  I dobrze… takie działania są potrzebne.

 4. as Odpowiedz

  5 czerwca 2017 at 18:33

  A z kim oni beda walczyc chyba z wiatrakami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>