Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Włodzimierz Gąsior Honorowym Obywatelem Miasta Tarnobrzega

Kwiecień 26, 2018 5:39 PM

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie opowiedzieli się za przyznaniem trenerowi Włodzimierzowi Gąsiorowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega. O tytuł ten dla szkoleniowca piłkarzy, wystąpił prezes zarządu Siarki, w imieniu środowiska piłkarskiego.

W uzasadnieniu czytamy: Włodzimierz Gąsior to osoba szczególnie zasłużona dla rozwoju piłki nożnej w Tarnobrzegu, wpisująca się w historie naszego miasta oraz rozsławiająca i podkreślająca przy każdej okazji swoje związki z Tarnobrzegiem”.

Gratulujemy Panie Trenerze!

Włodzimierz Gąsior urodził się 17 sierpnia 1948 r w Mielcu. Karierę piłkarską rozpoczął w 1960 r. W drużynie seniorów Stali mielec był jednym z kluczowych graczy, w latach jej największych sukcesów. Przyczynił się do awansu Stali do II ligi (1969), do I ligi (1970), mistrzostw Polski w roku 1973 i 1976, wicemistrzostwa w 1975 r, oraz udanego startu w Pucharze UEFA w 1976 r (ćwierćfinał). W Stali rozegrał w sumie 310 meczów, strzelając 34 bramki. Wysąpił w 7 oficjalnych meczach młodzieżowej reprezentacji Polski (1970-71).

Tytuł magistra na kierunku piłka nożna i trenera II klasy Włodzimierz Gąsior zdobył w 1981 roku,  kończąc Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z juniorami starszymi Stali Mielec zdobył w 2006 r brązowy medal Mistrzostw Polski, zaś rok później wicemistrzostwo. Z kolei w sezonie 2007/2008 jako trener Młodej Korony Kielce wywalczył wicemistrzostwo rozgrywek Młodej Ekstraklasy.W kolejnych latach trener Gąsior szkolił już drużyny seniorskie, Siarkę Tarnobrzeg, z którą awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, Motor Lublin, Hetmana Zamość, ŁKS Łódź, Koronę Kielce oraz Stal Mielec.

Od kwietnia 2015 roku Włodzimierz Gąsior szkoli drugoligowych piłkarzy Siarki Tarnobrzeg.

źródło: Wilkipedia

2 Responses to Włodzimierz Gąsior Honorowym Obywatelem Miasta Tarnobrzega

  1. Dorian Odpowiedz

    26 kwietnia 2018 at 18:23

    Swietna wiadomość.Wielki szacunek dla Pana Włodzimierza

  2. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    27 kwietnia 2018 at 00:53

    Gratulacje Panie Trenerze, dziękujemy, że jest Pan z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>