Iwona Kołek i Robert Niedbałowski zastępcami Prezydenta Norberta Mastalerza

Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, przedstawił oficjalnie swoich najbliższych współpracowników, którymi zostali: Iwona Kołek oraz Robert Niedbałowski. Doradcą ds. kontaktów z mediami został wieloletni dziennikarz, Wojciech Malicki.

Jak podkreślał Prezydent, wybór najbliższych współpracowników był dobrze przemyślany. Norbert Mastalerz zaznaczył przy tym, że nie jest żadnym zakładnikiem Platformy Obywatelskiej.

– Pani Iwona będzie pierwszą wiceprezydent miasta od 1990 roku. Będzie zajmowała się zagadnieniami z zakresu polityki społecznej i oświaty. Jako kobieta przedsiębiorca i była radna Tarnobrzega, na pewno sprosta wyzwaniom, jakie przed nią staną. Oczywiście może liczyć na moje wsparcie – zapewnia Prezydent Mastalerz.

– Pan Robert jest moim długoletnim i lojalnym przyjacielem. Jest też bardzo dobrym przedsiębiorcą, który bez trudu wdroży się w zagadnienia inwestycyjne. Będzie pierwszym wiceprezydentem, wiec najczęściej będzie mnie zastępował – mówił Norbert Mastalerz.

III SESJA PRZED ŚWIĘTAMI

Tuż przed Wigilią, 23 grudnia, odbędzie się III sesja Rady Miasta, na którą przygotowany został już projekt uchwało dot. odwołania z funkcji skarbnika miasta Witolda Kusia i powołanie w jego miejsce Marii Nabrzeskiej, która od 12 lat jest naczelnikiem Wydziału Budżetu i Finansów Urzędu Miasta Tarnobrzeg. – Pani Marysia jest specjalistą w swojej dziedzinie. Nie będę tu eksperymentować. Stawiam na sprawdzone osoby – mówił Prezydent Tarnobrzega.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej nowy Prezydent podziękował za dotychczasową pracę na stanowisku rzecznika prasowego Pawłowi Antończykowi. Nowym doradcą ds. kontaktów z mediami został Wojciech Malicki, wieloletni dziennikarz prasowy.

Na stanowisku sekretarza miasta pozostała Bogusława Boyen. – Jest to świetny fachowiec, dlatego na pewno jeszcze długo będziemy razem pracować – dodał Norbert Mastalerz.

Podczas konferencji dziennikarze dopytywali Iwonę Kołek o łączenie jej funkcji zastępcy prezydenta z funkcją jej męża, który jest przewodniczącym Rady Miasta. – Żadnych przeszkód prawnych, abyśmy pełnili swoje funkcje nie ma. Jednak mój mąż już zapowiedział, że kiedy zostanę wiceprezydentem, on zrezygnuje ze swojej funkcji – wyjaśniła wiceprezydent Kołek.

Po konferencji Norbert Mastalerz podziękował za dotychczasową pracę na stanowiskach zastępcy Prezydenta Wiktorowi Stasiakowi i Andrzejowi Wójtowiczowi. Wspólnie ze swoimi nowymi zastępcami spotkał się także z naczelnikami wydziałów UM.

NAJBLIŻSI  WSPÓŁPRACOWNICY

Iwona Kołek – 35 lat. Politolog. Działaczka samorządowa, radna Rady Miasta Tarnobrzega poprzedniej kadencji. W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego uzyskała ponad 8 tys. głosów. Społecznik – od lat wspiera organizacje charytatywne. Do czasu uzyskania nominacji i zastępcę prezydenta prowadziła działalność gospodarczą, tworząc od podstaw firmę, która stworzyła miejsca pracy przeszło 100 osobom. Laureatka konkursu Gazety Codziennej Nowiny – „Kobieta Przedsiębiorcza Podkarpacia”.

Członkini zarządu regionu podkarpackiego Platformy Obywatelskiej.
Mężatka. Jedno dziecko. Hobby: podróże, architektura, aranżacja wnętrz.

Robert Niedbałowski – 49 lat. Mgr inż. chemii. Były prezes KS Siarka Tarnobrzeg. Były przedsiębiorca – twórca (także od podstaw) ogólnopolskiej firmy zatrudniającej 10 osób. Radny Miasta Tarnobrzega IV I VI (obecnej kadencji).

Członek Platformy Obywatelskiej.
Żonaty, troje dzieci. Hobby: brydż, windsurfing.

Wojciech Malicki – 39 lat. Mgr prawa. Dziennikarz z prawie dwudziestoletnim Stażem. Publikował w przeszło dwudziestu tytułach regionalnych (m.in. Tygodnik Nadwiślański, Nowiny, Echo Dnia) i ogólnopolskich (m.in. Polityka, Prawo i Zycie, Rzeczpospolita). Laureat wielu konkursów dla dziennikarzy (m.in. Podkarpacki dziennikarz Roku, Obywatel Reporter).
Bezpartyjny.

Żonaty, dwoje dzieci. Hobby: historia najnowsza, literatura faktu, kolekcjonowanie siecznych piór.

Foto: Piotr Morawski

źródło:UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content