Wystawa Lecha Janiszewskiego pt. „Świętokrzyskie – piękno, skarby i pamięć.”

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza do Saloniku Fotografii Artystycznej na wystawę Lecha Janiszewskiego pt. „Świętokrzyskie – piękno, skarby i pamięć.”

Lech Janiszewski mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim, jest inżynierem elektronikiem i samorządowcem. Od lat fotografuje , a „malowanie światłem” traktuje wyłącznie jako hobby.

Dzięki pracy zawodowej odwiedził ponad 20 krajów i tym łatwiej mógł docenić piękno stron rodzinnych i Polski. Prezentowana wystawa pokazuje szczególny koloryt i charakter Ziemi Świętokrzyskiej. Autor jest świadomy, iż na 23 fotografiach trudno jest ukazać w całej okazałości jej piękno. Dlatego , jak sam to ujmuje „pozostaje wziąć jedynie uchwyconych w chwilę szczyptę przyrody, historii i ludzkie dzieła jako symboli tej ziemi.

Pokazuję więc miejsca symboliczne dla jej bogactw naturalnych- charakterystyczne odkrycia geologiczne, uwiecznione przykłady wieńców dożynkowych jako symboli plonów tej ziemi, tradycji i pracy ludowych artystów. Dołączam fotografie dzieł historycznych kamieniarzy i wytworów starodawnej techniki. Jest też zamknięta w krzyże i kamień historia i losy mieszkańców tej ziemi oraz związana z tym historia Polski.

Nie mogło zabraknąć przykładów śladów dawnej świetności i bogactw – tych , które przetrwały i tych, o których świadczą już tylko ruiny. Zdjęcie papamobile świadczy o naszej historii niedawnej”.

Wystawę można oglądać do 8 maja 2011r.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content