Tarnobrzeg – drugi w rankingu Rzepy

Tarnobrzeg zajął znakomite drugie miejsce w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej „Europejski samorząd”. To duży sukces promocyjny miasta i wielka odpowiedzialność za rozpoczęte inwestycje – uważa Prezydent Norbert Mastalerz.

W kategorii „miast na prawach powiatu” Tarnobrzeg był gorszy tylko od zwycięzcy – Włocławka, a pokonał całą plejadę metropolii, m.in.: Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź i dynamicznych ośrodków miejskich, jak: Toruń, Rzeszów, Sopot i Bydgoszcz.

– Drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie dziennika Rzeczpospolitej to niewątpliwie duży sukces promocyjny naszego miasta, który powinien procentować w przyszłości – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który podczas wczorajszej gali w redakcji Rzeczpospolitej odebrał nagrodę z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.

Przy ustalaniu kolejności miejsc w rankingu eksperci i dziennikarze „Rzepy” brali m.in. pod uwagę wielkość pozyskanych funduszy z UE w przeliczeniu na mieszkańca oraz liczbę podpisanych umów na inwestycje finansowane z programów UE.

– Duża liczba umów to spore osiągnięcie moich poprzedników. Ale i wielka odpowiedzialność, która spoczywa na mnie i moich współpracownikach. Bo podpisanie umowy to początek, a nie koniec drogi. Dodam: drogi bardzo wyboistej, zważywszy na obecne możliwości i zadłużenie budżetu miasta. Zrobię jednak wszystko, aby ją bez przeszkód pokonać – dodaje Norbert Mastalerz.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sob_owiak
12 lat temu

A to jest mistrzostwo świata! Z czego ten Mastalerz się cieszy? Że ekipa Dziubińskiego podłożyła zgniłe jajo?
Unia nie daje niczego w 100%; im więcej Unia dała – tym więcej wkładu własnego (w przypadku Tarnobrzega – większe zadłużanie miasta na finansowanie swojej części inwestycji). A to wszystko na realizację inwestycji niekoniecznie zgodnych z wizją i planami Mastalerza. Gdy już jakoś Mastalerz te inwestycje dokończy (musi choćby po to, by zachować twarz wobec Unii i możliwość dalszego pozyskiwania kasy unijnej) – wtedy ekipa Dziubińskiego będzie mogła się pochwalić, że to dzięki nim… Pewnie gdzieś w okolicy następnych wyborów to wypadnie… 🙂

miłek
12 lat temu

Mastalerz się cieszy, bo nie ma wyjścia, „dobra mina do złej gry”, ale łatwo nie ma, niby euroboisko jest na „dziesiątce” ale bez szatni… co za kretyni tak to zaprojektowali. A teraz Mastalerz będzie ustawiał kontener – szatania, za 45 tys…

Czesio
12 lat temu

A kontenerową wersję trybun też ustawi? Co za geniusz podpisał się pod projektem tego boiska?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content