Ukradli rowery…bo nie mieli czym wrócić do domu

Ponad 3 promile alkoholu miał mężczyzna, który ze swoim wspólnikiem ukradł trzy rowery. Łupem złodziei padły dwa rowery dla dorosłych i rower dziecięcy, przypięty z nimi zabezpieczeniem. Sprawcy ukradli jednoślady, bo jak tłumaczyli funkcjonariuszom, nie mieli czym wrócić do domu.

W piątek oficer Policji został powiadomiony o kradzieży trzech rowerów. Właściciel pozostawił jednoślady na klatce schodowej bloku przy ul. Skalana Góra w Tarnobrzegu w czwartek wieczorem. Gdy rano wyszedł z mieszkania po rowerach nie było już śladu. Wszystkie były własnością jednej rodziny. Pokrzywdzony przekazał mundurowym informację na temat wyglądu jednośladów i rodzaj ich modeli.

Poszukiwania złodziei nie trwały długo. Jeszcze tego samego dnia jeden ze złodziei sam postanowił powiadomić Policję. Nie przyznał się jednak do przestępczego procederu, lecz wcielił się w rolę wzorowego obywatela. Na ulicy Mickiewicza zatrzymał patrol Policji, przekazując funkcjonariuszom informację o tym, że był świadkiem nocnej kradzieży rowerów.

W szczegółach opowiadał o tym zdarzeniu, znał również miejsce ukrycia łupów. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Badanie wykazało u niego 3,21 promila alkoholu w organizmie. Podejrzany mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Kilka godzin później do 32-latka dołączył jego wspólnik, 20-letni mieszkaniec Jadachów.

Podejrzani mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży jednośladów. Funkcjonariusze udali się do miejsca ukrycia łupów. W niezamieszkałym domu jednorodzinnym znaleźli skradzione rowery.

Podczas przesłuchania sprawcy wyjaśnili policjantom, że ukradli rowery bo nie mieli czym dojechać do domu. Kilka godzin wcześniej pili alkohol w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzuty. Za popełnione przestępstwo staną przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rozum
8 lat temu

coraz głupszych mamy złodziei. Dobrze że cała sprawa zakończyła się happy endem, gdyby złodziej sam nie ujawnił się policmajstrom to o rowerach właściciel mógł by zapomnieć.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x