XI Międzynarodowy Nadwiślański Turniej „Bartosz 2012″ (fotoreportaż oraz video)

Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym oraz XI Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „BARTOSZ 2012” odbył się w sobotę 29 września w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: „INTEGRACJA – Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół w Tarnobrzegu, Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie oraz Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie.

„Bartosz” jest turniejem integracyjny o zasięgu ogólnopolskim. Jako jedyny wpisany jest on do kalendarzy imprez zarówno Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, jak i Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.
Rywalizacja odbywa się w jednej dyscyplinie: wyciskaniu sztangi leżąc, a jej główny cel stanowi popularyzacja aktywnego uprawiania sportu wśród osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Zawodniczki i zawodnicy z Polski oraz Litwy wyciskali sztangę podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe. Sportowcy niepełnosprawni walczyli na ławie szerokiej, pełnosprawni zaś na wąskiej.

W części artystycznej organizatorzy zaplanowali pokazy m.in. akrobatyki sportowej w wykonaniu Delfiny Przeszłowskiej i Bartłomieja Byjosa, Mażoretek „DIAMENT” z Chmielowa oraz pokaz sztuk walki MMA w wykonaniu zawodników zrzeszonych w klubie Spartakus Tarnobrzeg.

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
8 lat temu

Czy mi się wydaje czy mam już kłopoty ze wzrokiem, nie ma prezydenta? Niesamowite!

spoko
8 lat temu
Reply to  Zenon

Jest przecież, np foto 59. Tylko nie napisali, ile wycisnął

yoka
8 lat temu

czy bedzie tez fotorelacja z Pucharu Polski w WL?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content