Nowa Dęba: Zamrożone podatki dla przedsiębiorców

Nie będzie w przyszłym roku podwyżki podatków dla przedsiębiorców działających na terenie Nowej Dęby. Na czwartkowej Komisji Budżetowej, burmistrz Wiesław Ordon poinformował radnych, że nie przygotował projektu uchwały w sprawie stawek podatku na rok przyszły. Radni poparli stanowisko burmistrza.

Zamrożenie podatków ma być wyrazem solidarności samorządu z przedsiębiorcami. – Nasz podatek nie jest kluczową składową kosztów działalności firm. Nie mniej jednak, wobec rysującej się trudnej sytuacji gospodarczej, chcemy choć w ten sposób, pomóc tym, którzy mają znaczący wpływ na nasz budżet – mówi Wiesław Ordon.

Zamrożenie podatków samorząd planuje również wobec mieszkańców. Decyzja ta będzie mieć przełożenie na budżet 2013 r. Do budżetu Nowe Dęby z tego tytułu wpłynie mniej ok. 0,5 mln zł. To musi przełożyć się na realizacje pewnych inwestycji, głównie tych, które nie są wzmacniane środkami zewnętrznymi.

– Liczę w tej sprawie na wyrozumiałość mieszkańców wobec tego, że na pewne inwestycje będą musieli poczekać nieco dłużej. Ale jeśli tego typu działania spowodują dla przedsiębiorców ograniczenie odczuwalności kryzysu gospodarczego lub utrzymanie choćby jednego miejsca pracy, to myślę, że warto. – wyraża nadzieję burmistrz Wiesław Ordon.

info: UM Nowa Dęba

Elektryczne wózki paletowe – rodzaje, funkcje, zastosowania

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
@tbg
11 lat temu

Tarnobrzeg też szanuje swoich przedsiębiorców regularnie podnosząc podatki. A za 0,5mln zł można zorganizować fajną imprezę typu „pożegnanie lata” nad jeziorem. Nowa Dęba nie lubi się bawić – smutasy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content