„Świąteczne” zakazy zatrzymywania się przy cmentarzach w Tarnobrzegu i gminach powiatu

W dniu Święta Zmarłych i w okresie poprzedzającym święto na terenie powiatu tarnobrzeskiego oraz w mieście Tarnobrzeg w okolicach cmentarzy znajdujących się w rejonie dróg krajowych i wojewódzkich planowane jest ustawienie znaków „ograniczenie prędkości”, „zakaz zatrzymywania się” i ” zakaz wyprzedzania”. Tegoroczna akcja Znicz rozpocznie się 31 października, zakończy zaś 4 listopada.

droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba – wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Jako miejsce parkingowe przeznaczony zostanie jeden pas ruchu na drodze powiatowej w kierunku m. Alfredówka oraz częściowo pobocze. Nie ma wyznaczonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy B- 36 „zakaz zatrzymywania się” oraz B – 25 „zakaz wyprzedzania”.

W miejscowości Jadachy na obszarze niezabudowanym na drodze krajowej nr 9 obowiązuje obecnie zakaz „zatrzymywania się”. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na jednym poboczu drogi dojazdowej. Ruch pieszych uczestników ruchu odbywać się będzie po chodniku. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości 50 km/h. Nie ma wydzielonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

droga wojewódzka nr 871 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega ulica Wisłostrada, to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W rejonie cmentarza parkowanie pojazdów będzie się odbywało na parkingach oraz na prawych – zewnętrznych pasach ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie tylko jednym – wewnętrznym pasem ruchu. W rejonie cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy B – 33 ” ograniczenie prędkości 30 km/h”. Znak drogowy B – 35 '”zakaz postoju” i B – 36 – ” zakaz zatrzymywania się” obowiązywać będzie przy łączeniu się ul. Wisłostrada z ul. Mickiewicza w prawo do wjazdu na parking przy cmentarzu. Nie ma wyznaczonych miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

droga wojewódzka nr 723 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega prowadząca do Sandomierza przez osiedle Wielowieś usytuowana jest bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym. Obowiązywać będzie tam znak „zakaz zatrzymywania się” po obu stronach drogi i „zakaz wyprzedzania”. Ruch pieszych odbywać się będzie częściowo po chodniku oraz poboczem. Postój pojazdów odbywać się będzie na wyznaczonym parkingu przyległym do cmentarza oraz częściowo na wyznaczonym parkingu znajdującym się tuż przy cmentarzu. Wyznaczone zostały miejsca parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz komunalny zlokalizowany przy ul. Bema na osiedlu Sobów w Tarnobrzegu, posiada własny parking. Na odcinku tym będzie obowiązywał znak „ograniczenie prędkości 50 km/h oraz „zakaz zatrzymywania się”, który będzie obowiązywał, przed wjazdem na cmentarz w kierunku osiedla Sobów na wysokości przystanku autobusowego. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem jak i też częściowo jezdnią.

GMINA GORZYCE

droga krajowa nr 77 w miejscowości Gorzyce. Na długości cmentarza będzie obowiązywał znak „zakaz zatrzymywania się” po stronie w kierunku Stalowej Woli. Postój pojazdów będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy Gorzyce. Ruch pieszych uczestników będzie odbywał się po poboczu oraz częściowo po jezdni.

Cmentarz w miejscowości Trześń gmina Gorzyce znajduje się przy drodze powiatowej nr 1090R. Bezpośrednio przy cmentarzu usytuowany jest parking. Na okres działań po obu stronach drogi powiatowej będzie obowiązywał znak „zakaz zatrzymywania się”. Ruch pieszych odbywać się będzie częściowo po jezdni oraz po poboczu.

GMINA GRĘBÓW

droga powiatowa, cmentarz parafialny w miejscowości Grębów. Obowiązuje „ograniczenie prędkości 50km/h”. Postój pojazdów będzie odbywał się na pobliskim placu targowym. Na czas trwania działań na drodze wojewódzkiej po obu stronach będzie obowiązywał znak „zakaz zatrzymywania się”. Ruch pieszy odbywał się będzie po chodniku.

Cmentarz w miejscowości Stale oraz Krawce znajduje się przy kościołach i postój pojazdów odbywać się będzie na znajdujących się obok parkingach. Ruch pieszy będzie odbywał się częściowo po poboczu.


GMINA BARANÓW SANDOMIERSKI

w miejscowościach Baranów Sandomierski, Skopanie, Wola Baranowska i Ślęzaki postój pojazdów odbywać się będzie na parkingach przy cmentarzach parafialnych. Na wysokości cmentarza w Woli Baranowskiej ustawiony będzie znak „zakaz zatrzymywania się”, zaś w miejscowości Ślęzaki na drodze dojazdowej do cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu z dwukierunkowego na jednokierunkowy.

GMINA NOWA DĘBA

cmentarz parafialny w miejscowości Chmielów znajduje się przy drodze powiatowej nr 1110R. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na terenie cmentarza oraz na poboczu wzdłuż jego ogrodzenia. Na czas prowadzenia działań obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymywania się” na długości od wiaduktu do przejazdu kolejowego.

ROZKŁAD KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ DOSTĘPNY TUTAJ

Elektryczne wózki paletowe – rodzaje, funkcje, zastosowania

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content