Regaty żeglarskie z okazji „Lata z Radiem” (fotoreportaż oraz video HD)

Podczas niedzielnej imprezy „Lata z Radiem” na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się regaty żeglarskie. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Lata z Radiem i Puchar Prezesa Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

Zmagania żeglarzy odbywały się w dwóch rodzajach regat, w klasie open, czyli klasie otwartej dla wszystkich jachtów jedno i dwu kadłubowych oraz w klasie Optimist, czyli najmniejszych, dziecięcych jachtach, w trzech kategoriach wiekowych do 9, 12 i 15 lat.

Na starcie regat w klasie open stanęło 15 jednostek, zaś w klasie Optimist wystartowało 20 jachtów, prowadzonych przez dzieci uczące się żeglarskiego rzemiosła w Jacht Klubie Kotwica. Podczas regat rozegranych zostało pięć biegów, pokonanie jednego z nich trwało około 20 minut.

Kolejne regaty na Jeziorze Tarnobrzeskim odbędą się w sierpniu. Na akwenie rywalizować będą młodzicy w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw w klasie Optimist, również w tej klasie odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia Puchar Polski, na którym obecność potwierdziło już około 100 zawodników z różnych zakątków kraju. Równolegle z pucharowymi zmaganiami nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Nowy Brzeg – Nowa Fala”, i jak zapewnia w rozmowie z NW24 Janusz Bobula, prezes Jacht Klubu Kotwica, na scenie zaprezentują się topowe zespoły szantowe z całej Polski.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x