Tarnobrzeg: Biało-czerwone „zebry” tylko w newralgicznych miejscach

Blisko pięćdziesiąt przejść dla pieszych zamiast w tradycyjną „biało-czarną” zebrę będzie wymalowanych w barwy biało-czerwone. Przejścia do tego typu oznakowania wskazali pracownicy Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu.

Kilkanaście dni temu Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na bieżące utrzymanie oznakowania poziomego dróg na terenie Tarnobrzega. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Wielobranżowa ZEBRA-MAX z Bytomia. Wartość tego zadania, to 61 223,25 zł. Zakres umowy obejmuje uzupełnienie istniejącego oznakowania i wykonanie nowego oznakowania poziomego dróg, ulic, placów i parkingów w pasach drogowych dróg i ulic.

Do 15 września powinny zostać już wymalowane wszystkie przejścia dla pieszych w centrum miasta. Pozostałe mają być gotowe do 15 października.

Ze względu na koszty, dwukolorowe pasy pojawią się tylko w miejscach newralgicznych, wskazanych przez pracowników Komedy Miejskiej w Tarnobrzegu. W założeniu są to przede wszystkim przejścia dla pieszych przy szkołach, przedszkolach a także przejścia na których dochodziło do potrąceń. Działania te mają poprawić bezpieczeństwo.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szpak
8 lat temu

Szkoda tylko,że to wszystko po dziennikarskiej interwencji.Od siebie to nic.Mastalerz myśli,że samo sie zrobi…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content