Tarnobrzeg: Rusza akcja odkomarzania

Już dziś wieczorem rozpocznie się coroczna akcja odkomarzania, która obejmie 1500 ha terenu Tarnobrzega. Za akcję zwalczania komarów miasto zapłaci w tym roku niespełna 39 tys. zł.

Odkomarzanie na terenie miasta w tym roku przeprowadzi Z.U.H.P. INPEST Krzysztof Grzebyk z miejscowości Zaczernie. Usługa obejmuje przeprowadzenia zabiegów zwalczania larw komarów i zwalczania dorosłych osobników komarów, prowadzenie monitoringu odkomarzania tj. ustalanie na bieżąco terminów, ilości zabiegów oraz rodzaj i stężenie preparatów użytych do zwalczania komarów. Wykonawca zobowiązany jest także do oceny skuteczności wykonywania zabiegów zwalczania komarów.

Odkomarzanie będzie prowadzone na terenach miasta Tarnobrzega o pow. 1500 ha na wszystkich osiedlach miasta, w rejonach największego zagrożenia komarami. Koszt usługi wynosi 38 860,00 zł brutto.

Odkomarzanie przeprowadzone będzie metoda zamgławiania przy użyciu odpowiednich preparatów chemicznych wpisanych do rejestru właściwego ministra o dopuszczeniu do stosowania. Użyte środki chemiczne muszą posiadać wszelkie możliwe atesty i zezwolenia dla stosowania ich w miejscach przebywania ludzi, zwierząt, roślin.

Na pierwszy ogień komarowej walki idą osiedla Nadole, Wielowieś, Sielec, Zakrzów i Podłęże. W piątek odkomarzanie będą pozostałe osiedla w tym centrum miasta, a także ogrody działkowe oraz tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

5 powodów, dla których Twoja firma powinna mieć stronę www

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
8 lat temu

Coś nie udolnie im ta akcja idzie 😉 . Nadal nie da się wytrzymać bo tak gryzą …

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content