Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Tarnobrzega

Trzydziestu policjantów z psem tropiącym wspieranych przez strażaków OSP i funkcjonariusze Straży Miejskiej przez kilkanaście godzin prowadziło intensywne poszukiwania zaginionego mieszkańca Tarnobrzega. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu. Około godziny 13 został on odnaleziony w Sandomierzu, w rejonie wału wiślanego.

O zaginięciu 81-letniego mieszkańca osiedla Sielec, policjantów powiadomiła wczoraj jego rodzina. Jak wynikało z przekazanych informacji mężczyzna cierpiący na demencję starczą, wykorzystując nieuwagę domowników wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16, od tego czasu mężczyzna nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Okazało się również, że zaginiony wyszedł bez zimowej odzieży, a ze względu na stan zdrowia mogło mu zagrażać niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionego i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Komunikat o zaginięciu dyżurny jednostki Policji przekazał podległym patrolom. Sprawdzano przyległe osiedla Zakrzów, Sielec, Wielowieś, a w rejon poszukiwań skierowano psa tropiącego oraz policyjne quady. Do działań zaangażowano 30 policjantów, 30 strażaków OSP oraz 3 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W trosce o zdrowie i życie mężczyzny intensywne poszukiwania za zaginionym prowadzono również w ciągu nocy.

Wysiłki funkcjonariuszy przyniosły efekt. Prowadząc poszukiwania w rejonie wału wiślanego strażnik miejski wypatrzył przez lornetkę mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Starszy człowiek siedział w zaroślach przylegających do wału, kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Okazało się, że jest to 81-letni zaginiony. Policjanci na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe. Do przyjazdu załogi ratowniczej funkcjonariusze udzieli zaginionemu pomocy przedmedycznej. Mężczyzna trafił do szpitala.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vertigo
6 lat temu

Pierwszy z sukcesów miejskich strażaków. Przez lornetkę w nocy. Medal za nie tyle co sokoli ale koci wzrok. Czyżby strażaki nadnadgodziny robiły?

znany tropiciel
6 lat temu

„Sokole oko” to będzie przydomek tego strażnika. Jestem przeciwnikiem istnienia i wydatków na SMS ale w takich sytuacjach każda para oczu i nóg się przydaje.pozostaje pytanie.Dlaczego tylko 3 strażników uczestniczyło w akcji ?

óabc
6 lat temu
ewa
6 lat temu

wowwwwwwwwwwww ktory to takie sokole oko? ostatnio na ulicy boleslawa smialego stal czarny golf (zreszta bardzo czesto tam stoi bo sie komus nie chce bramy otworzyc i wjechac na podjazd) na podwojnej lini ciaglej wszyscy musieli lamac przepisy zeby go ominac a pan straznik slepy!!!!!!!!!!!!!!!!!2 razy przechodzil i nic

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x