„Biały Żuraw” zadziwił Chińczyków!

4 medale wywalczyły zawodniczki Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” podczas zawodów sportowych Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Walki, które odbyły się w chińskim Qingdao. Renata Dąbrowska wywalczyła dwa złote medale, prezentując formę tai chi yang 40 oraz formę tai chi chen z wachlarzem. Jadwiga Sochaj zdobyła również dwa medale. Złoty za prezentację formy tai chi sun oraz srebrny za formę z wachlarzem.

W zawodach tarnobrzeżanki wzięły udział wspólnie z przyjaciółmi z Rzeszowskiego Klubu Sportowego „Nan Bei – Tygrys”, z którymi wywalczyły dodatkowo srebrny medal prezentując w konkurencji drużynowej formę yang 24. Głównym trenerem i szefem drużyny był mistrz Zhang Feng Jun, wybitny ekspert chińskich sztuk walki wushu.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Walki obył się w ramach drugiej edycji festiwalu „Word Leisure Games” Qingdao 2015 (Światowych Igrzysk Kultury Fizycznej, Rekreacji i Sztuki), którego głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu w harmonii z naturą. Wśród uczestników igrzysk znalazły się ekipy z całego świata, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Kanady, Hiszpanii, Rosji, Meksyku, Chile, Japonii, Singapuru, Chin, Australii, Gabonu, Rwandy.

Wśród mozaiki kulturowej polska drużyna prezentowała się znakomicie i przyjmowana była bardzo ciepło. Z dużym uznaniem, nagrodzonym brawami, spotkał się również spontaniczny pokaz tai chi w wykonaniu reprezentantów Polski w legendarnym parku Tiantan w Pekinie gdzie mieszkańcy gromadnie uprawiają różne rodzaje sportu.

W Tarnobrzegu zajęcia tai chi prowadzone są od dziesięciu lat. Obecnie trwa nabór do grupy dla początkujących i zaawansowanych.

foto&info: Tarnobrzeska Szkoła „Nan Bei – Biały Żuraw”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tommy
7 lat temu

Brawo dziewczyny!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content