Tarnobrzeg: Warsztaty artystyczne w ramach akcji „Dzieci dzieciom”

W miniony poniedziałek w Domu Dziecka w Tarnobrzegu odbyły się warsztaty artystyczno-kulinarne zorganizowane przez wolontariuszkę naszej placówki panią Agnieszkę Machała.

Do placówki przyjechali uczniowie Szkół Podstawowych z Rozalina oraz Tarnowskiej Woli, pod opieką instruktorów mających prowadzić zajęcia. Podczas warsztatów odbyły się zajęcia kulinarne pod okiem cukiernika- pani Urszuli Burlikowskiej, podczas których wychowankowie placówki piekli kruche babeczki i samodzielnie je dekorowali.

Ponadto odbyły się zajęcia z paniami z zespołu śpiewaczo-obrzędowego „Bielowianie”, w trakcie tych zajęć wykonane zostały palmy wielkanocne, z których część została przeznaczona na aukcję charytatywną na rzecz niepełnosprawnego dziecka – Adasia Wieczorka. Równolegle dzieci pod kierunkiem pań: Wioletty Kosiorowskiej i Natalii Ziętek zajmowały się zdobieniem jajek wielkanocnych przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych.

– Zamysłem akcji była integracja uczniów wspomnianych szkół z naszymi wychowankami a także uwrażliwienie na potrzeby innych dzieci, które potrzebują wsparcia i pomocy. Kolejną korzyścią przeprowadzonych warsztatów było zdobycie nowych umiejętności plastycznych, kulinarnych, poznanie zwyczajów ludowych i obrzędów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych – mówi Joanna Sałek, wychowawczyni w Domu Dziecka.

– Celem nadrzędnym było uświadomienie dzieciom, iż można bezinteresownie dzielić się swoimi umiejętnościami, pasją i wolnym czasem po to by pomagać innym ludziom – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x